3 C
Struga
четврток, декември 13, 2018

МАКЕДОНИЈА

Нимиц во Атина: Договор е важен за стабилноста на регионот

Договорот од Преспа е многу важен чекор за стабилноста на регионот и за односите меѓу Македонија и Грција, изјави специјалниот претставник на ОН, Метју...

БАЛКАН И СВЕТ

Цел на жолтите елеци не е само Макрон: Демолираат и скапоцени...

Управувани од цените на горивото, како и други мерки од страна на француската влада, некои демонстранти се фокусираа на скапи автомобили на улиците на...

Блиски исток и регион

Во бомбашки напад во Азаз едно лице загинало, а над 20...

Најмалку едно лице загина, а 20 се повредени во бомбашки напад изведен во близина на болница во центарот на северниот сириски град Азаз, кој...

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

Љајиќ: Одиме кон радикализација на односите со Приштина..

Министерот за трговија, туризам и телекомуникации на Србија Расим Љајиќ ги коментираше објавувањето на новите мерки на Приштина, дека наместо да одиме кон смирување,...

Локално

Државата ја презеде грижата за колекторот на Охридско Езеро

Владата на вчерашната седница донесе одлука да ја преземе грижата за колекторскиот систем на Охридското Езеро, ставајќи со тоа крај на маките со меѓуопштинското...

Од нашиов крај

ПОДГОРЦИ: Свеченост по повод Мевлуд-и Шериф, раѓањето на Мухаммед а.с

Вечерва во просториите на џамијата на населба Подгорци, се оддржа свеченост по повод Мевлуд-и Шериф, раѓањето на Мухаммед а.с. Како што и веќе забележувате веќе...

Подгорци низ фотографија

Почитувани, во прилог на оваа статија-пост, Ви ја пренесуваме фотогалеријата на забележани фотографии од страна на дрон на Дубаи Портал, на населба Подгорци, пред...

СЛЕДЕТЕ НЕ НА:

4,526FansLike
33FollowersFollow
527SubscribersSubscribe

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...

IHA NEWS AGENCY

Издвоено

Наше Интервју

(Фото/Видео) НАШЕ ИНТЕРВЈУ: На 10 минути со Массаро и големиот Кичевски...

Во рамките на нашиот циклус интевјуа, овој пат имавме можност да бидеме гости и да поразговараме со сопственикот на најголемиот и единствен фан клуб...

Издвоено

ЕМИРАТИ

error: Alert: Content is protected !!