7 C
Struga
четврток, февруари 21, 2019

МАКЕДОНИЈА

Сугарески ги повика турските инвеститори да се вклучат во реализација на...

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески оствари средба со претставници на Македонско-турската стопанска комора (МАТТО) со кои разговараше за можноста турски инвеститори да...

БАЛКАН И СВЕТ

Во вооружен напад во Нигерија загинаа 17 лица, а голем број...

Во вооружен напад во западноафриканската држава Нигерија загинаа 17 лица, а голем број се ранети. Портпаролот на провинцијата Бенуе Итервер Акасе истакна дека во нападот во...

Блиски исток и регион

Во пожар во главниот град на Бангладеш, Дака, животот го загубија...

Во пожар што се појавил во област со историски згради во главниот град на Бангладеш, Дака, според првични информации животот го загубиле најмалку 69...

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

Анализа – Нико Ковач креатор и иден шампион (Махир Демишоски)

“Многу љубители на фудбалот од синоќа го сменија правецот на гледање према Нико Ковач”. Од самиот почеток на сезоната поради некои недостатоци во играта, изборот...

Локално

(ФOTO) Еко патрола на струшката страна на езерото, запалена трска, тампонирани...

(Дубаи-Портал) - Неодамна се изврши Еко патрола од страна на "Monitoring, Protection and Sustainable use of the Reed Belt of Lake Ohrid"(Фејсбук група). Наиме,...

Од нашиов крај

(ФОТО/ВИДЕО)Подгорци: Бетонирање темелна основа(стопа) на второ минаре на новата џамија Подгорци

Забележано од денешното бетонирање на темелната основа(стопа) на второто минаре на новата Подгоречка Џамија. https://www.youtube.com/watch?v=Ca4p4MmZioU ...

Месна Самоуправа Подгорци: Воведување на рестрикции во водоснабдувањето

Почитувани! Имајќи го во предвид намалениот доток на вода во системот за водоснабдување заради ниските температури кои преовладуваат во делот на Подгречкото Езеро, како и...

СЛЕДЕТЕ НЕ НА:

4,567фановикако
37следбенициследете
728претплатницисе претплатите

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...

IHA NEWS AGENCY

Издвоено

Издвоено

Издвоено

ЕМИРАТИ

error: Alert: Content is protected !!