-13.8 C
Struga
петок, јануари 18, 2019

МАКЕДОНИЈА

Димитров се состана со Јилдирим

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, кој престојува во официјална посета на Република Турција, денеска во Анкара се состана со претседателот...

БАЛКАН И СВЕТ

Смртоносен напад на полициска академија во Колумбија

Најмалку пет лица загинаа, а десет биле повредени по експлозија на автомобил-бомба во округот на полициската академија во главниот град на Колумбија Богота, изјавил...

Блиски исток и регион

Холандска новинарка депортирана од Турција поради врска со тероризам

Шефот на комуникации во турското Претседателство, Фахретин Алтун, истакна дека холандската новинарка Јохана Корнелија Боерсма, е депортирана од Турција, а дека одлуката за депортација...

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

Трамп оснива Палестинска држава

Со мировниот план на владата на претседателот Доналд Трамп, се предвидува формирање палестинска држава на 85 до 90 проценти од Западниот Брег. Главниот град би...

Локално

Кривична за стружанец кај кој бил пронајден хероин

адворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против 31-годишниот Б.П. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено...

Од нашиов крај

Месна Самоуправа Подгорци: Воведување на рестрикции во водоснабдувањето

Почитувани! Имајќи го во предвид намалениот доток на вода во системот за водоснабдување заради ниските температури кои преовладуваат во делот на Подгречкото Езеро, како и...

Низ фотографија од годинешната Подгоречка зима

Како што велат, секое време си има своја убавина и фотографија. Фотографиите на  дождот, сонцето, ветерот и снегот,  се фотографираат во своите годишни времиња,...

СЛЕДЕТЕ НЕ НА:

4,545фановикако
34следбенициследете
600претплатницисе претплатите

Ви препорачуваме

Промоција на песните “Овчарче“ и “ Крајна Станица“ од нашиот сограѓанин...

Почитувани, во прилог на овој пост, Ви ги пренесуваме двете најнови музички остварувања на нашиот сограѓанин (Октишанец) Зубер Асаноски. Станува збор за двете месни “...

IHA NEWS AGENCY

Издвоено

Издвоено

Издвоено

ЕМИРАТИ

error: Alert: Content is protected !!