11.3 C
Struga
вторник, ноември 13, 2018

МАКЕДОНИЈА

Шекеринска го обвинува судот за бегството на Груевски: Зошто требаше четри...

Во оваа држава точно се знае кога Министерството за внатрешни работи може да се активира. Во тој момент кога ќе добие налог од надлежен...

БАЛКАН И СВЕТ

Блиски исток и регион

Русија со про-палестински став, го обвини Израел за ескалацијата на конфликтот...

Во ноќта, на 12 ноември, од територијата на појасот Газа истрелани се повеќе од 400 израелски ракети кон Израел, соопшти израелската армија. "Денес, вечерва од...

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

Трамп повторно им порача на НАТО сојузниците “ Платете ни за...

Веднаш по неговото враќање од Париз, каде што присуствуваше на 100-годишнината од крајот на Првата светска војна и се сретна со многу колеги од...

Локално

ОХРИД: Шеста годишна Дримска конференција – Иднината на Дрим е во...

Утре во Охрид ќе се одржи шестата Годишна Дримска Конференција, на која граѓаните и организациите од Дримскиот басен ќе ја споделат нивната загриженост и...

Од нашиов крај

АРХИВА (Видео) Од кратката репортажа на Босанско – Херцеговачката ОТВ Валентино,...

Во рамките на нашата соработка и размена на информации со медиуми надвор и од Р.Македонија, почитувани овој пат, би сакале од нашата архива на...

ОКТИСИ: Свеченост по повод новата Хиџретска 1440 година

По повод новата Хиџретска 1440 година, синоќа во просториите на долна џамија-Октиси, беше одржана свеченост, со која се обележа овој светол настан за муслиманите...

СЛЕДЕТЕ НЕ

4,503FansLike

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...

IHA NEWS AGENCY

Од нашето дописништво со Турската новинска агенција (IHA) : Makedonya Eski Başbakanı Gruevski Macaristan’da...

Makdonya’nın eski Başbakanı, İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya Ulusal Demokratik Birliği VMRO-DPMNE’nin genel başkanlığını yapan ve dün hakkında arama kararı çıkartırılan Nikola Gruevski, Budapeşte’de olduğunu bildirdi ve orada iltica talebinde bulunacağını açıkladı. Bunu kendisi sosyal medya...

Од нашето дописништво со Турската новинска агенција (IHA) Makedonya Eski Başbakanı Gruevski Arananlar Listesinde

Üsküp Mahkemesi, Gruevski’ye karşı tutuklama kararını dün saat 16.30’da İçişleri Sektörüne teslim ederek, aranmasını istedi. Geçtiğimiz Cuma, mahkeme kararını elden teslim etmek üzere 3 kere evine gidilen Gruevski’nin evinde bulunmamıştı. Bugün de evine gidilen eski...

Издвоено

Наше Интервју

(Фото/Видео) НАШЕ ИНТЕРВЈУ: На 10 минути со Массаро и големиот Кичевски...

Во рамките на нашиот циклус интевјуа, овој пат имавме можност да бидеме гости и да поразговараме со сопственикот на најголемиот и единствен фан клуб...

Издвоено

ЕМИРАТИ

Follow us

4,503FansLike
error: Alert: Content is protected !!