16.1 C
Struga
Saturday, August 24, 2019

МАКЕДОНИЈА

„Ако го ризикуваме прогресот во борбата против криминалот, ги ризикуваме евроинтеграциите“

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, на прес-конференција повика на целосна поддршка на судските власти за брза, ефективна и транспарентна постапка во случајот „Рекет“,...

БАЛКАН И СВЕТ

Бразил нема ресурси за борбата против пожарите во Амазон

Бразилскиот претседател, Жаир Болсонаро, изјави дека Бразил нема ресурси да се справи со пожарот во најголемата дождовна шума во светот, Амазон, пренесува Anadolu Agency...

Блиски исток и регион

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

Израел ги поттикнува Палестинците да мигрираат од Газа

Администрацијата на Израел од минатата година започнала со поттикнување на Палестинците кои живеат во Газа да мигрираат во други земји, пренесува Anadolu Agency (AA). Според...

Локално

Починато тригодишно девојче донесено во болницата во Струга

Тригодишно девојче починато вчера било донесено во Медицинскиот центар во Струга. СВР Охрид денеска соопшти дека во 10 часот и 20 минути од болницата пријавиле...

Од нашиов крај

(Фото) ПОДГОРЦИ: За многу години, и нека ни е честит Курбан...

Најпрво, благодарноста му припаѓа на Возвишениот Аллах, што и ова година ни овозможи да го дочекеме и овој голем исламски празник. Празник кој за момент...

(Фото/Видео) Со традиционалната “Подгоречка алва“ Подгорчани му посакаа добредојде на Курбан...

Како и секоја претходна година, такаа и оваа, по повод предстојниот празник Курбан Бајрам, жители на населба Подгорци, повторно одлучија да ја продолжат традицијата...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...

Наша колумна-анализа

Колумна на Суада Вујичи: Од историјата и страдањата на Палестина

Најпрво би сакале да и се заблагодариме на г-ца Суада Вујичи - Дипломиран инжинер по медицинско лабараториска дијагностика, што одлучи со своите колумни-анализи да...

IHA NEWS AGENCY

Издвоено

Издвоено

Издвоено

ЕМИРАТИ

error: Alert: Content is protected !!