-5 C
Struga
вторник, декември 11, 2018

МАКЕДОНИЈА

Заев за изјавата на Каракачанов: Јас сум Македонец и зборувам македонски,...

Со Бугарија е веќе постигнат Договор за пријателство, а со подадената рака двете држави си признаваат дека дел од историјата е и заедничка. Но,...

БАЛКАН И СВЕТ

Макрон вети покачување на минималната плата

Францускиот претседател Емануел Макрон вети покачување на минималната плата и даночни измени, како одговор на неколкунеделните насилни протести. Во Франција се случија масовни насилни протести...

Блиски исток и регион

Израелскте војници раниле 11 Палестинци кои се обудувале да ја пробијат...

Најмалку 11 лица биле повредени во огнот што израелски војници отвориле оган на Палестинци кои се обидувале да ја пробијат опсадата, објави Анадолу Агенцијата...

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

Ако пропадне Преспанскиот договор, се активира Москва

Во постреферендумска Македонија се можни три сценарија, се вели во најновата анализа на универзитетскиот професор д-р Блерим Река. Во две од тие сценарија, Москва...

Локално

Охридските и струшките хотели полни за Нова Година

Сместувачките капацитети во хотелите на Охридско-струшкото крајбрежје се целосно исполнети за новогодишните празници, инфорира претседателот на ХОТАМ Крсте Блажески. Традиционално, според него, најголем интерес имало...

Од нашиов крај

ПОДГОРЦИ: Свеченост по повод Мевлуд-и Шериф, раѓањето на Мухаммед а.с

Вечерва во просториите на џамијата на населба Подгорци, се оддржа свеченост по повод Мевлуд-и Шериф, раѓањето на Мухаммед а.с. Како што и веќе забележувате веќе...

Подгорци низ фотографија

Почитувани, во прилог на оваа статија-пост, Ви ја пренесуваме фотогалеријата на забележани фотографии од страна на дрон на Дубаи Портал, на населба Подгорци, пред...

СЛЕДЕТЕ НЕ НА:

4,520FansLike
33FollowersFollow
523SubscribersSubscribe

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...

IHA NEWS AGENCY

Издвоено

Наше Интервју

(Фото/Видео) НАШЕ ИНТЕРВЈУ: На 10 минути со Массаро и големиот Кичевски...

Во рамките на нашиот циклус интевјуа, овој пат имавме можност да бидеме гости и да поразговараме со сопственикот на најголемиот и единствен фан клуб...

Издвоено

ЕМИРАТИ

error: Alert: Content is protected !!