8 C
Struga
Wednesday, May 22, 2019

МАКЕДОНИЈА

Во четврток, пратениците ќе одлучуваат за мандатот на Груевски в четврток

Пратениците на седницата на собраниската Комисија за мандатно имунитетни прашања в четврток ќе го разгледуваат предлогот за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер...

БАЛКАН И СВЕТ

Австриската полиција приведе 14 Балканци за трговија со дрога

Полицијата во Австрија приведе 14 осомничени лица од Балканот и заплени дрога во вредност од 8,6 милиони евра. Кај приведените биле пронајдени околу 112...

Блиски исток и регион

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

Захариева – Мас: Балканот има нерешени проблеми, но и европска перспектива

Западниот Балкан се соочува со нерешени проблеми, но за Европа тој и натаму останува перспективен регион, оценија на денешната средба во Софија министрите за...

Локално

КИЧЕВО: Бајрамски концерт – 05.јуни 2019. 20.00 часот

(Дубаи - Портал) - Во организација на здруженија на граѓани, и фирми на град Кичево, на ден 05.јуни.2019 година 20.00 ч. во просториите на домот...

Од нашиов крај

(Видео) Oд изградбата на новата џамија на населба Подгорци

Почитувани, еве преку кратко видео ќе се обидеме да Ви ја прикажеме моменталната изградба (фаза) на новата џамија на населба Подгорци. Се разбира овој пат...

ПОДГОРЦИ: Добре ни дојде мубарек месец Рамазан

Со проучувањето на езан за акшам намаз, и тропотот на тапанот на Исмаил -(Мале), Подгорчани  му посакаа добредојде на мубарек месец Рамазан. Мубарек Рамазан е...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...

Наша колумна-анализа

Колумна на Суада Вујичи: Локалните избори во Турција и грешките на...

Најпрво би сакале да и се заблагодариме на г-ца Суада Вујичи - Дипломиран инжинер по медицинско лабараториска дијагностика, што одлучи со своите колумни-анализи да...

IHA NEWS AGENCY

Издвоено

Издвоено

Издвоено

ЕМИРАТИ

error: Alert: Content is protected !!