10 C
Struga
Tuesday, April 23, 2019

МАКЕДОНИЈА

Само 5% од компаниите извезуват во странство

Само 5% од македонските компании извезуваат во странство. Од нив малку се малите и средни претпријатија, главно доминираат големите индустриски капацитети – велат од...

БАЛКАН И СВЕТ

Вооружена група планирала да ги убие Обама, Клинтон и Сорос

Лари Хопкинс, лидер на вооружена група која ги запира мигрантите кои илегално преминуваат во Соединетите Американски Држави од Мексико, се пофалил дека се обучувал...

Блиски исток и регион

ИСИЛ ја презеде одговорноста за нападот во Саудиска Арабија

Припадниците на силите за безбедност усмртиле четири напаѓачи во градот Зулфи во непосредна близина на зградата на Министерството за внатрешни работи. Вооружената група Исламска држава...

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

Москва ќе ја сузбива работата на невладините организации кои подтикнуваат етничка...

Генералниот секретар на Советот за национална безбедност на Русија, Николај Патрушев, во Махачкала одржа состанок за обезбедување на националната безбедност во Северен Кавказ. На...

Локално

Изборни инциденти во две Струшки села

На дваесетти април оваа година околу 09 часот, во полициската станица Струга било пријавено дека на бандера во близина на основното училиште „Јонче Крежоски“...

Од нашиов крај

Подгорци: Свеченост по повод Лејлетул Мираџ

Вчеравечер во просториите на џамијата на населба Подгорци, се оддржа свеченост по повод Лејлетул Мираџ. Како што и веќе забележувате веќе низа на години, активностите...

За кого, и до кога ќе гори Лабунишката “депонија“?

Едноставно, не можам да си замислам како може човек да остане толку рамнодушен на одреден проблем, проблем кој ја притиска една цела населба,а не...

СЛЕДЕТЕ НЕ НА:

4,697фановикако
54следбенициследете
818претплатницисе претплатите

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...

Наша колумна-анализа

Колумна на Суада Вујичи: Локалните избори во Турција и грешките на...

Најпрво би сакале да и се заблагодариме на г-ца Суада Вујичи - Дипломиран инжинер по медицинско лабараториска дијагностика, што одлучи со своите колумни-анализи да...

IHA NEWS AGENCY

Издвоено

Издвоено

Издвоено

ЕМИРАТИ

error: Alert: Content is protected !!