14.5 C
Struga
Sunday, March 24, 2019

МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Да не се мешаат децата на политичарите, бидејќи тоа потсетува...

(Дубаи - Портал) - Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност,...

БАЛКАН И СВЕТ

Блиски исток и регион

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

На 80-годишнината од почетокот на Втората светска војна во Полска, поканети...

Владимир Путин не e поканет во Полска на комеморативни настани посветени на 80-годишнината од почетокот на Втората светска војна. Како пренесува Руското Министерство за...

Локално

Од нашиов крај

За кого, и до кога ќе гори Лабунишката “депонија“?

Едноставно, не можам да си замислам како може човек да остане толку рамнодушен на одреден проблем, проблем кој ја притиска една цела населба,а не...

(ФОТО/ВИДЕО)Подгорци: Бетонирање темелна основа(стопа) на второ минаре на новата џамија Подгорци

Забележано од денешното бетонирање на темелната основа(стопа) на второто минаре на новата Подгоречка Џамија. https://www.youtube.com/watch?v=Ca4p4MmZioU ...

СЛЕДЕТЕ НЕ НА:

4,624фановикако
57следбенициследете
777претплатницисе претплатите

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...

IHA NEWS AGENCY

Издвоено

Издвоено

Издвоено

ЕМИРАТИ

error: Alert: Content is protected !!