Admin

dim

(ВИДЕО) Димитров: Ако се оддалечиме од јавното мислење, ќе се скрши процесот

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за бугарската...

mrt

Неподносливиот легализам на владата

Министерот Манчевски не прашува јавно да се договориме како општество дали сакаме правна...

izrael atomsko oruzje

Израелски стручњак: Израел подготвен да употреби нуклеарно оружје против Иран

Израелскиот експерт за Блискиот Исток, иранолог и предавач на Универзитетот во Ерусалим,...

tamimi

ПАЛЕСТИНСКА ГОЛАБИЦА ВО КАНЏИТЕ НА ЦИОНИСТИЧКИТЕ ЈАСТРЕБИ: започна судењето на тинејџерката Тамими

Судењето на Ахед Тамими, палестинска тинејџер, која стана симбол на протестот по...

cipras

Ципрас и порача на Турција дека “Грција не си игра игрички“

Грчкиот премиер Алексис Ципрас по повод судирот на турскиот и грчкиот брод во Егејското...

ministerka izrael

“Во Израел Евреите мора да бидат мнозинство“, без оглед на кршење на правото“

Додека предлогот за новиот закон настојува легално од Израел да создаде национална држава...

eu

Европската Унија поделена во врска проширувањето на Западен Балкан

Во четвртокот министрите за надворешни работи на ЕУ изразиле несогласување со предлогот на...

tilerson - Erdogan

Средба зад затворени врати: Ердоган во Анкара го прими американскиот државен секретар

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го примил во  претседателската палата во Анкара...

ronaldo-so deca

Роналдо ги поддржа и повика на помош за децата Рохингја

Португалскиот репрезентативец и фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдон, на...

cafasan

Албански државјанин фатен на „Ќафасан“ со возило со фалсификуван број на шасијата

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фасификување на исправа“,...

RUMEN-RANDEV

Претседателот на Бугарија утре ќе ја посети Македонија

Претседателот на Бугарија Румен Радев утре ќе ја посети Македонија, при што ќе оствари...

Zaharova

Руско МНР: Балканските држави не треба да се тераат да брзаат кон ЕУ

Принципиелен став на Русија е дека најкомлицираните проблеми во регионот мора да ги решат...

GRCIJA-RUCIJA

Криза Грција-Турција: Егејот, море на пријателство или на конфликт

Нова остра тензија помеѓу Турција и Грција изби овие денови. Причина се островите во...

dom

ВАШИ РЕАКЦИИ : За негрижата и потенцијалната опасност на старата привремена училишна зграда

Покрај обврската за информирање, една од целите на нашиов портал е континуирано известување...

rim

(Видео) Итна евакуација во Рим:Се отворила голема дупка, проголтани автомобили

Во предградието на Рим одеднаш се отворило тлото, и настанала дупка длабока дури девет...

e2

(Фото/Видео) Црвената полумесечина на Емиратите во Јемен го отвори училиштето “ Ал Коуда“

Тарим, 15 февруари 2018 година (WAM) – Црвената полумесечина на Емирати, вчера го отвори...

МРТВ

ЗНМ: Реизборот на Цветковски е удар врз реформите на МРТ

Здружението на новинари на Македонија смета дека резиборот на Марјан Цветковски за...

Miting-Atina (1)

Третиот митинг за иметo ќе биде „цунами“, предупредуваат грчки здруженија

За прашањето на името повторно се огласија грчките „светски семакедонски здруженија“,...

ahmaks

Министер од ПЦЕР два часа попусто го чекал градоначалникот на Куманово

Партијата на Самка Ибраимоски и коалиционен партнер во Владата, ПЦЕР, реагира дека вчера...

Hhitrou

ХИТРОУ: Едно лица загинало во судир на аеродром во Лондон

Во судир, на две аеродромски возила во Хитроу, Лондон, денес загинаа еден од инженерите на...

kokain_mondo

ЕКВАДОР: Запленото тон и пол кокаин сокриен во пакети на чоколади во прав

Еден тон и половина кокаин, скриени во пакети на чоколада во прав запленето е на аеродромот...

erdogan

Ердоган: НАТО не е исто што и САД, сите членки на НАТО се еднакви со САД

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска во Анкара изјави дека е погрешно да се...

avionsusija

Рускиот авион паднал заради грешка на пилотот

Инспектори соопштиле дека евентуалната причина за падот на рускиот патнички авион, во кој...

27973117_1802912633073242_1311832129174723831_n

(Фото) Од првата снежна покривка на населба Подгорци во новата 2018

И кога веќе помисливме дека овогодинешниот снег ќе не замине (заобиколи) за разлика од...

3

(Фото) ПОДГОРЦИ: Пожар во старата училишна зграда

Почитувани, пред речиси една година пишувавме за потребата од решавање на проблемот со...

ердоган

Ердоган ги предупреди Грција и Кипар за барањето на гас во Средоземно Море

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган ги предупреди Грција, Кипар и меѓународните...

%d bloggers like this: