Admin

Zoran-Zaev-i-Janis-Butaris-vo-Skopje-16noe17-Meta

Бутарис: Туристите мислат дека слетуваат во Скопје, а не во Солун

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис изјави дека треба да се размисли за промена на името...

astina-701x437

Преговорите во сериозна фаза: Димитров и Коѕијас на маса со Нимиц

Министрите за надворешни работи Никола Димитров и Никос Коѕијас денеска во Виена ќе ги...

turcija zname

Тензиите растат, Анкара го менува името на улицата каде што се наоѓа Американската амбасада

Градоначалникот на Анкара Мустафа Туна, го најавил планот, улицата во која се наоѓа...

Ronaldo-mogamedov

(Видео) Роналдо со поздрав на Арапски јазик до своите обожаватели..

Рускиот борач “Хабиб Нурмогамедов” на својот Инстаграм профил објави видео клип, на...

abas-putin

Абас му порачал на Путин дека не може да ја прифати американската посредничка улога

Палестинскиот лидер Махмуд Абас во денес му порачал на рускиот претседател Владимир Путин...

avion belgija

Две лица загинале во авионска несреќа во Белгија

Две лица загинале во авионска несреќа во близина на градот Хаселт, Белгија. Весникот Het Laatste...

saudiska-emirati vojnici

Две богати Блискоистични сили се свртуваат една против друга. една од најкомплицираните војни на денешницава

Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати се соседи кои имаат длабоки политички и...

krstovi dzamija=germanija

Провокација/ Германија: На место каде се гради џамија поставени 26 крстови

На местото каде што моментално се гради џамија во германскиот градот Регенсбург, непознати...

erc pomos

(Фото/Видео) Црвената полумесечина на Емиратите ЕРЦ дистрибуира помош во храна за семејствата на настраданите во Хадрамаут, Јемен

ХАДРАМАУТ, 12 февруари 2018 година (WAM) – Црвената полумесечина од Емирати, ЕРЦ, денес започна...

sad-debata

Американски дипломатски тешкаши со улатиматуми доаѓаат во Турција, ЕУ и Арапските земји

Следната недела американските дипломати ќе патуваат во главните градови на арапските...

abas-putin

Претседателот на Палестина доаѓа во Москва на разговори со Путин

Во претседателската резиденција во рускиот град Сочи во теков на денов се очекува да...

zaev-erdogan1

Средба на турскиот претседател Ердоган со премиерот Заев

Премиерот на Р. Македонија, Зоран Заев, беше примен од страна на турскиот претседател, Реџеп...

cavusoglu

Чавушоглу: Односите на Турција и САД ја достигнаа критичната точка

Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу денес предупредил дека билатералните...

ZAEV-JILDIRIM

Она што го прави Турција е осигурување на безбедноста и на ЕУ и Балканот

Турскиот премиер, Бинали Јилдирим, денес одржа тет-а-тет средба со премиерот на Р. Макeдонија,...

ZAEV-TURCIJA

Премиерот Заев со повик до турските бизнисмени за инвестирање во Македонија

Премиерот на Р. Македонија, Зоран Заев, во рамките на официјалната посета на Турција синоќа...

Istraga-urnat-avion-na-Saratov-Erlajns-vo-Moskva

Русин во последен момент го заменил билетот за авионот што се урна вчера

Максим Коломејцев од Сочи избегнал сигурна смрт во вчерашната авионска несреќа во Москва,...

vucic zagreb

(Видео) Српскиот претседател во Загреб: “Александре Вучиќ, не си добредојден во Хрватска“

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во официјална посета на Хрватска, каде ќе...

1

(ВИДЕО) Скијачот Јовановски предупредува од лавини на Шапка

Владимир Јовановски, искусен скијач, кој во декември минатата година избегна лавина на...

POPOVA SAPKA

Спасени шестмината скијачи кои се изгубија на Попова Шапка

Шестмината скијачи кои вчера се изгубија на Попова Шапка, пронајдени се и спасени синоќа...

hot dubai

(Фото) Дубаи го отвори највисокиот хотел на светот

Дубаи го отвори највисокиот хотел на светот, висок 356 метра. Хотелот Гевора кој се наоѓа во...

zaev turcija

Премиерот Заев ја започна официјалната посета на Анкара

Премиерот на Република Турција Бинали Јилдирим денес се сретна во Анкара со македонскиот...

dzamija-belgrad

(Фото) После 100 години отворена џамија во центарот на Белград

Во центарот на Белград, поточно на булеварот на кралот Александар, вчера е отворена џамија,...

5a30cdb008f94

Дилемата да се реши или не прашањето за името

Преговорите околу името меѓу Скопје и Атина беше доминантна тема во сите политички кулоари...

Izrael-raketa

Америчко Израелски удари на Сирија и пропагандна војна која ја замаглува востината

Синоќа рускиот претседател Владимир Путин телефонски разговарал со израелскиот премиер...

ruskiavion-saratov

(Видео) ОБНОВЕНО: Во урнатиот руски патнички авион нема преживеани

Недолго после полетување, се урна руски авион со 71 патник, кој летал од Москва кон градот...

non

Исчезнатите планинари пронајдени мртви

Момчето и девојката кои ноќеска беа пријавени за исчезнати, се пронајдени а во болница само...

%d bloggers like this: