Admin

kombe

Најславното комбe со видео се прости од светот

Последното комбе се симна од производствената лента, а Volkswagen го објави видеото поради кое на...

apostolitorbeshki

Миленко и дванаесетте торбешки апостоли – Дек(A)шер колумна за в торба

Дек(A)шер колумна за в торба Јас (не)мислам така јас имам ст(р)ав Миленко и дванаесетте...

џеки чен

Џеки Чен со портрет од кинески стапчиња..

Кога ќе се споменат кинески стапчиња, веројатно сите помислуваат на рижото, ориз и друг вид...

природа.

Господару не дозволувај твоите благодети да ги запознаеме, откако ќе ги изгубиме.

Пред неколку ноќи, во кревет си легнав нешто подоцна после полноќ. Така уморна, читајќи го...

штрудла

Канцерогени Штрудли на производителот Žitoprerada DM.

 Граѓаните на Босна и Херцеговина, а можеби и останатите балкански земји јадат канцерогени...

aksa

Израел копа нов тунел под џамијата Ал-Акса.

Заводот за културно наследство и Фондацијата Ал-Акса јавуваат дека Израел започна со копање...

samit

Самит од 500 милијарди долари во Истанбул

Газдите на капиталот од Персискиот Залив два дена ќе ги разгледуваат можностите за...

авион

Лет MH370: Австралиски брод лоцира два нови подводни сигнали.

Брод на австралиската морнарица при истрагата за изчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс на...

сирија

Постигнат договор за прекин на огнот помеѓу Сирискиот режим и Слободната Сириска војска.

Помеѓу силите на Сирискиот режим и Слободната Сириска војска постигнат е договор за...

aplikacija

Вие сликајте се, апликацијата ќе ве направи послаби

Со оглед на тоа што “selfie” лудилото едноставно не губи на интензитет, постојано се...

bocvana

Храбри бебиња меркати во Боцвана (фото)

Фотографот Вил Бурард – Лукас, добил поголема помош од тоа што му требало кога заминал да...

Шолја за чај од 36,05 милиони долари!

Малата шолја од бел порцелан, со цртеж од петел и кокошка со пилиња, поради што и е наречена...

Toyota повторно повлекува возила!

Јапонската автомобилска компанија Toyota повлекува од пазарот 6,39 милиони возила поради разни...

ток

ТАЈНАТА НА ВИДЕЛИНА: ЕУ го урива Јужниот Тек.

Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Барозо најавил дека Европската Унија...

sadrusija

Предупредување од САД до Русија

Вашингтон го повтори барањето од Москва за повлекување на руските војници од границата со...

Заборавете го Hollywood, доаѓа Halalwood!

Првата Халал филмска индустрија оваа година ќе започне со работа во САД. “Денес во светот...

летало

ТАЈНА МИСИЈА: Оваа летало 500 дена е во вселената. И никој не знае зошто?

 Бидејќи не постои одговор на прашањето која е мисијата на леталото, веднаш започнаа...

Физички напад врз лидерот на Турската опозициска партија

Повторното заседавање на Турскиот парламент, после кратката пауаза помина со повторен...

Пронајдена најстарата порака во шише

Речиси и да нема човек кој не го погледнал легендарниот филм со Кевин Костнер и Робин Врајт,...

Наполнете го мобилниот телефон за само 30 секунди

Ако имате паметен телефон најверојатно сте се запознале со чувството на фрустрација кое се...

M3

На кого ? И зошто му сметаат добрите меѓуетнички- односи во Подгорци.

Дали добрите меѓуетнички односи во Подгорци, некој сака да ги наруши или стави  на тест. ??...

Pink

РРА затвори повеќе од 50 канали на ПИНК !

БЕЛГРАД- Републичката радиодифузна агенција на Србија денес донела одлука со која се...

СКАНДАЛОЗНО: Производителите на детски креветчиња, ни ги трујат дечињата!!

Ноќната мора на сите новопечени родители е дека нешто ќе се случи со нивните бебиња додека...

Мобилен кој самостојно се полни преку екранот

Замислете да поседувате телефон кој што ќе има бесконечни резерви на енергија, што значи...

ЕГИПЕТ: Воениот удар на Ел Сиси и потоа.

Арапската Пролет го оконча 29 годишното владеење на Хосни Мубарак. Египет го избра новиот...

путин

Ова не сте го знаеле за Путин-а. Не пие, Не пуши, и има 70 милијарди евра.

За популарноста на рускиот претседател Владимир Путин доста во последно време се зборува,...