Admin

Ерусалим осамна под снег

Обилните снежни врнежи го прекрија Ерусалим и го претворија во зимска оаза, на што најмногу...

Дали би се вселиле тука?

Мислевте дека имате “тежок” газда на станот? Погледнете го списокот со желби на една...

Змија на авионот, буквално!

Патниците на авионот “Qantas” кој летал преку Австралија останале шокирани кога го...

Тоалетот со најубав поглед

Можеби тоа е “најмалата соба”, но доколку ја посетите ќе имате можност да го видите...

Гром удрил во авион на Croatia Airlines пред слетувањето во Сплит

Неколку минути пред слетувањето на аеродромот во Сплит, авионот на Croatia Airlines во кој имало 84...

Половина од храната во светот завршува во отпад

Половина од светската храна, околу две милијарди тони годишно, завршува во отпад, се...

Њујорк под бесплатeн интернет

Менхетен е првиот дел од градот Њујорк кој во целост е покриен со бесплатен безжичен...

Газирано за здрав стомак

Докторите ги спасуваат пациентите кои имаат стомачни проблеми од операција користејќи...

Диеталните пијалоци депримираат

Откако во текот на едно истражување е пронајдена јака врска, експертите ширум светот почнаа...

podgorci

Кога заминуваат и доаѓаат печалбарите..

Еве, дојде и 2013 годи на, некои печалбари ни дојдоа на време, некои пак со закаснување, а  некои...

Најстудена зима во Кина во последните три децении

Температурите во Кина оваа зима се најниските во последните 28 години, поради што во...

Нема веќе мелено месо по месарниците – еве ги новите правила од Агенцијата за храна

Според новиот правилник на Агенцијата за храна, месарниците веќе нема да смеат да продаваат...

Забрана за раширени нозе

Во местото Локсеумаве во индонезиската провинција Ацех, исламистичките власти планираат да...

Хранење миленици преку мобилен

Преку својот мобилен телефон можете да активирате “паметна чинија” и на тој начин на...

Цепелин со носивост од 66 тони

Цепелинот “Aeroscraft ML 866″ се гради во Калифорнија, а истиот го финансира американската...

Семејство со 16 деца!

Повеќето брачни парови имаат најмалку две деца, а најмногу пет, но овој британски пар ги...

Xperia Z – телефон за под туш

Јапонскиот гигант Sony на саемот за потрошувачка електроника “CES” во Лас Вегас, го...

podgorci1

Вандали ги демолирале вратите во ОУ „Гоце Делчев“ во Подгорци

Во основното училиште „Гоце Делчев“ во струшкото село Подгорци синоќа биле искршени врати...

Зошто всушност трепкаме?

Скоро 10% од времето во кое се будни, луѓето го поминуваат со затворени очи. И додека најчесто...

Дебелите живеат подолго!?

Новата година започна и луѓето ширум светот донесоа одлуки на кои ќе пробаат да се...

Двете најлукзусни јахти заедно

Рускиот тајкун Роман Абрамовиќ се навикна во се да биде прв, па така сигурно уживаше кога...

Луксузен камп на Антарктикот

Иако изгледа како последното место на земјата каде што може да се пронајде и најмал знак на...

“Galaxy S3″ навистина “умира”

Компанијата “Samsung” и официјално ја потврди ненадејната “смрт” на некои од...

Намалете ја болката во грлото

Болката во грлото е симптом на воспалена слузница, која може да се појави како последица од...

Times Square после прославата

Милион луѓе ја дочекаа Новата година на Times Square во Њујорк. Традиционално, спуштена беше...

Хотел од мраз во Шведска

По 23 пат, вредните  Швеѓани се фрлија на градење хотел од лед. Оваа година во дизајнот на...

%d bloggers like this: