2.6 C
Struga
сабота, јануари 19, 2019

Во училишта во Хелсинки се откажале од Божиќни раскажувања заради учениците кои не е...

Во училиштата во главниот град на Финска, Хелсинки прекинале со досегашната традиција на божикни приказни заради учениците кои не се христијани вклучувајќи ги и...

Француските демонстранти незадоволни од обраќањето на Макрон

Демонстрантите познати како "жолти елеци" не се задоволни со изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон, кој минатата ноќ и`се обрати на нацијата и објави...

ТРАГЕДИЈА / ИТАЛИЈА: Во стампедо во ноќен клуб загинале шест лица

Најмалку шест лица, повеќето од нив тинејџери, загинаа во стампедо за време на концертот во ноќен клуб во италијанскиот град Кориналдо. Според извештаите на медиумите,...

Салихамиџиќ: Ковач останува тренер на Баерн

Хасан Салихамиџиќ, спортски директор на Баерн, изјави дека Нико Коваќ останува тренер на познатиот тим од Минхен и дека шпекулациите за разрешување на хрватскиот...

„Блиц“: Заев го повикал Чедомир Јовановиќ да му биде советник

Премиерот Зоран Заев му понудил на лидерот на опозициската Либерално демократска партија на Србија, Чедомир Јовановиќ функција на советник во својата влада, пишува денеска...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателските избори

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската...

МОСКВА ЖЕСТОКО ГО ВОЗВРАТИ УДАРОТ НА ВАШИНГТОН: “Опасната реторика на Американската амбасадорка во ОН,...

"Се чини дека луѓето кои изнесуваат такви изјави не го разбираат нивото на нивната одговорност и опасностите од агресивната реторика", изјавила портпаролката на руското...

Берлин против Вашингтон: “САД нема со санкции да ни ги наметнува својот гас“

По покренувањето на иницијатива за воспоставување на независен европски систем за меѓународна наплата со кој од американските санкции би се заштитило работењето на европските...

Њујорк: Илјада муслимани бајрам-намаз клањаа во паркот Бенсонхарст

Муслиманите на Бруклин од Њујорк Бајрам намаз клањале во паркот Бенсонхарст. Неколку илјади верници молитвата ја извршиле во централниот парк во тој град.На намазот се...

ЕРЦ започнува со првата фаза на проектот за водоснабдување во Абан, Јемен

АБЈАН, 26 јули, 2018 година (WAM) - Црвената полумесечина на Емирати ја започна првата фаза од проектот за водоснабдување во областа Лавдар - Абјан...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!