13 C
Struga
среда, ноември 14, 2018

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателските избори

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската...

МОСКВА ЖЕСТОКО ГО ВОЗВРАТИ УДАРОТ НА ВАШИНГТОН: “Опасната реторика на Американската амбасадорка во ОН,...

"Се чини дека луѓето кои изнесуваат такви изјави не го разбираат нивото на нивната одговорност и опасностите од агресивната реторика", изјавила портпаролката на руското...

Берлин против Вашингтон: “САД нема со санкции да ни ги наметнува својот гас“

По покренувањето на иницијатива за воспоставување на независен европски систем за меѓународна наплата со кој од американските санкции би се заштитило работењето на европските...

Њујорк: Илјада муслимани бајрам-намаз клањаа во паркот Бенсонхарст

Муслиманите на Бруклин од Њујорк Бајрам намаз клањале во паркот Бенсонхарст. Неколку илјади верници молитвата ја извршиле во централниот парк во тој град.На намазот се...

ЕРЦ започнува со првата фаза на проектот за водоснабдување во Абан, Јемен

АБЈАН, 26 јули, 2018 година (WAM) - Црвената полумесечина на Емирати ја започна првата фаза од проектот за водоснабдување во областа Лавдар - Абјан...

ЕМИРАТИ: Дар албер започнува со хуманитарни проекти во Албанија, Косово

ДУБАИ, (ВАМ) - За време на посетата на Албанија и Косово, специјализирана хуманитарна екипа од Друштвото на Дар ал Бер разговараше за начините за...

ПАРАГВАЈ: Во паѓање на авион загинале министер за земјоделство и уште три лица

Луис Гнеитинг, министер за земјоделство на Парагвај, неговиот заменик и уште две лица загинаа кога мал авион се урна во мочуришната област јужно од...

НОВ РЕКОРД ВО ДУБАИ: Најголема сложувалка на светот (Фото)

Најголемата сложувалка во светот беше направена на првиот јули викенд во Дубаи. На неа се наоѓа ликот на Шеикот Зајед, основачот на Обединетите Арапски...

ЕКВАДОР: Направен најголемиот цветен аранжман

Еквадор го направи најголемиот светски цветни аранжман кој влезе во Гинисовата книга на рекорди. Аранжманот направен од рози изложен е во градот Табакундо и е...

НАТО ја покани Македонија да почне пристапни преговори

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг потврди дека НАТО Алијансата денеска се согласи да и издаде покана на Македонија. – Го поздравуваме договорот помеѓу Атина...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!