Category: Здравје

rakna dojka

Револуционерен начин на лечење на ракот на дојката, со помош на дериват на холестерол

Во Центарот за истражување на ракот во Тулуз, Франција, тим на истражувачи откриле ветувачки...

jabolka

Како најлесно да одстраните што повеќе пестициди од јаболката кои сакате да ги јадете

Речиси сето овошје кое денес го конузмираме, а кое го купуваме во супермаркетите изложено е...

радонбели дробови

Како Радонот,природен гас во нашите домови предизвикува рак на белите дробови

Освен генетските предиспозиции, рак на белите дробови предизвикуваат и надворешни фактори....

хемотерапија

Британски “The Telegraph”: Хемотерапијата може да го прошири карциномот и предизвика агресивни тумори, предупредуваат научниците

Нова студија открива дека хемотерапијата во стварност би можела на ракот (карцином)  да му...

%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%be%d0%bc%d0%b5%d1%81%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b8%d0%b7%d0%b2%d0%be%d0%b4%d0%b8

ОТРОВИ ВО ХРАНАТА: Еве кои сувомеснати производи содржат најштетни адитиви

Најголеми количини на штетни канцерогени адитиви Е250 љубителите на месните преработки во...

erdogankonferencia

Ердоган: Енергијата да стане посредник за мирот и правдата

ИСТАНБУЛ (АА) – Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, потенцирајќи ја важноста на...

difenbahija

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Ова украсно растение може да го убие вашето дете за неколку минути

Ова собно растение може да убие дете за неколку минути ! “ За малку ќе ја загувем мојата...

SISINJA 1

Пластичните шишиња не треба повторно да ги полнете со вода

Кога ќе ја испиете водата од пластично шише, повторно во него полнете вода? А не би требале,...

вакцина

ПОБЕДАТА БЛИСКУ: Британка прва особа која прими природна вакцина против рак

Британка е избрана да стане првата особа на светот која примила природна вакцина против...

vnfdhdufn

Шокантно: Немојте да го распремате креветот одма штом се разбудете.

Дали го местете креветот одма кога ќе се разбудете? Па, ако правете така, тогаш треба да...

пломба

СМРТА ДЕМНЕЕ ОД ТУКА: Она што не сте знаеле, мобилниот телефон во комбинација со овие пломби представува смртна закана.

Имате ли амалгамски пломби? Користете ли мобилен телефон? Доколку одговорот на овие прашања...

јаболка

Одстранетеги пестицидите и хемикалиите од вашето овошје и зеленчук со едноставен трик

Повеќето од нас свесни се дека овошјето кое го конзумираме секој ден минува  низа хемиски...

еко-катастрофа

Најголема еколошка катастрофа во историјата (Видео)

Пред 22 дена на југоистокот на Бразил пукнала брана која ги задржувала отпадните води во...

свеќа

Тивок убиец во вашиот дом: Миризливите свеќи опасни по вашето здравје.

Ванила, чоколада,јаболко и цимет се мириси на многу убави свеќи или освежувачи на воздух, ама...

PANTALONI

ОТКРИВАМЕ: Нема да верувате какви опасности кријат тесните панталони.(Видео)

Австралијанка поминала четири денови во болоница откако нејзините фармерки го спречиле...

CimaVax

Кубанска вакцина против рак (канцер) за два месеци во Србија !

Вакцината “cimavaks – efg”, против рак на белите дробови во подоцнежен стадиум, кои ја...

паразит

Туристи внимавајте: Во Кина и Тајланд постои црв кој го напаѓа мозокот

Низ секојдневното конзумирање на храна во вашето тело може да се всели цела инвазија на...

уринирање.

Европа и САД : Се повеќе мажи уринираат седечки, докторите ја сватија пораката на Пратеникот Мухаммед а.с дека тоа е хигиенски и медицински исправно

Овој месец, еден суд во Дизелдорф пресуди дека мажите имаат право да уринираат стоечки....

simaveks

Кубански лек ракот на белите дробови го претвора во хронично заболување

Кубанска вакцина против рак на белите дробови го трансформира канцерот во хорнично...

Куба ја пронајде вакцината против рак на белите дробови, сега ја сакаат и Американците.

Иако се лути непријатели уште од студената војна, Куба, планира да го подели...

продавница

Фармацевтската индустрија ова го крие од нас: 10 најголеми причинители на рак, кој секојдневно ги користиме.

  Десет причинители на ракот (канцер) се премолчуваат од страна на фармацевстката...

еко сијалица

Смрт над нашите глави: Штедливите сијалици, отров за нашиот мозок, нервниот систем, бубрезите, и срце.

Многумина од нас, како би заштедиле енергија и пари старите стабдардни сијалици ги...

ОПАСНОСТ : Во овие шишиња НИКАКО не турајте ВОДА, ќе се ЗАТРУЕТЕ !!

Сите ние, особено кога ќе дојде убаво време, кога треба да излеземе надвор, го фаќаме првото...

маслиново масло

Во маслиновото масло од Едремит откриена состојка против рак и Алцхајмер.

Резултатите од испитувањето на маслиновото масло од подрачјето на Едремит кај Балкисер во...

лимон-сода

Зошто ова не ни го кажаа: Напиток појак за 10.000 пати од хемотерапијата!

Лимун и сода бикарбона – комбинација  која спасува животи ! (РЕЦЕПТ). Постојат толку многу...

vrat

Знаете ли кои се последиците од постојаното гледање (ѕверење) во мобилен ?

 Зависноста од социјалните мрежи не им штети само на нашата прдуктивност, во стварност таа е...

%d bloggers like this: