3 C
Struga
четврток, декември 13, 2018

Нимиц во Атина: Договор е важен за стабилноста на регионот

Договорот од Преспа е многу важен чекор за стабилноста на регионот и за односите меѓу Македонија и Грција, изјави специјалниот претставник на ОН, Метју...

Уапсен возачот на Панделески, ја уценувал сопругата на притворениот газда

Возачот на притворениот сопственик на компанијата „Пелистерка“ Цветан Панделески, кој заедно со Орце Камчев и Сашо Мијалков се главните осомничени во истрагата на СЈО...

(ФОТО + ВИДЕО) Груевски повторно снимен – бега од унгарски новинар

Екипа на унгарскиот портал „24.ху“ го лоцираше азилантот Никола Груевски во Будимпешта, како руча во познат и скап унгарски ресторан. Груевски не бил сам, него го придружувале...

Законот за амнестија е готов: Нема амнестија за организаторите и насилниците од 27 април

Предлог законот за амнестија е готов и наскоро ќе биде поднесен во Собранието по скратена постапка. Текстот на законот бил усогласен на состанокот на...

ВМРО-ДПМНЕ, БЕСА, Алијансата на Албанците и ПЕИ ја презедоа власта во Советот на општина...

https://youtu.be/ZKXYW76w9dU Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Алијансата, БЕСА и ПЕИ на Фијат Цаноски ја презема власта во општина Дебар. На вчерашната седница, советниците на овие партии со мнозинство...

ОЈО: Газдата на менувачницата ги убил напаѓачи во самоодбрана -нема да одговара

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека е отфрлена кривичната пријава против сопственикот на менувачница во Кисела Вода кој пред една година уби двајца кои...

Уставните амандмани од 17 декември пред Комисија – на 15 јануари ќе се гласа

Владата  како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за главните сугестии и...

Заменикот на Помпео следната недела во Скопје

Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела...

Британски новинар го фотографираше Груевски на прошетка во Будимпешта

Даниел Нолан, дописник на британски „Гардијан“ од Будимпешта вчера на својот Твитер-профил објави фотографија од избеганиот поранешен македонски премиер Никола Груевски во Будимпешта. Груевски бил...

Началникот на ГШ на Војската на Црна Гора на средби со Шекеринска и Ѓурчиновски

Делегацијата на Војската на Црна Гора, предводена од началникот на Генералштабот, бригадниот генерал Драгутин Дакиќ, во рамки на дводневната официјална посета на Република Македонија...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!