8 C
Struga
Wednesday, May 22, 2019

Во четврток, пратениците ќе одлучуваат за мандатот на Груевски в четврток

Пратениците на седницата на собраниската Комисија за мандатно имунитетни прашања в четврток ќе го разгледуваат предлогот за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер...

Од понеделник се очекува пад на цените на горивата според новата методологија на пресметка

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им...

Турската Црвена полумесечина организираше ифтар во Скопје

Во текот на месецот рамазан, Турската Црвена полумесечина, во Скопје и во другите градови низ Северна Македонија, ќе дистрибуира 1.500 пакети со храна за...

Заев: Во првата половина на јуни ќе излезам со конкретни решенија за промени во...

Премиерот Зоран Заев по завршување на Виенскиот економски форум изјави дека во првата половина на јуни има намера да излезе со конкретни решенија за...

Директорката на клиниката за детски болести Катерина Ставриќ, поднесе оставка

Директорката на клиниката за детски болести Катерина Ставриќ, поднесе оставка од функцијата. Таа наводна својата оставка ја поднела уште пред изборите. Од министерството за здравство...

ЗНМ: Обвинителството да го повлече обвинението за Кежаровски!

Откако неодамна Врховниот суд ги укина пресудите на Кривичниот и Апелациониот суд за случајот „Ликвидација“, а во кој беше осуден и новинарот Томислав Кежаровски,...

Недостигот на стручна работна сила ќе се надополнува преку обуки финансирани од Швајцарски проект

Недостигот на стручна работна сила која е најпотребна во индустријата и услужните дејности ќе се надополнува преку обуки финансирани од Швајцарски проект. Со 12 милиони...

Пендаровски и Џафери: Капацитетите да се насочат кон реализација на клучните процеси за ЕУ

Шефот на државата Стево Пендаровски и претседателот на Собранието Талат Џафери на денешната средба ја истакнале важноста сите релевантни институции во државата во претстојниот...

Трајковски преминува во банкарскиот сектор

Директорот на Дирекцијата за зашитита на личните податоци Горан Трајковски, поднесе оставка од оваа позиција, но негира дека оставката е поврзана со „метлата“ која...

Богоевски побара да се одложи расправата за разрешување на Груевски

(Дубаи - Портал) - Павле Богоевски, пратеник и претседател на собраниската Комисија за мандатно имунитетни работи, иако најпрво изјави дека в понеделник ќе се...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!