7 C
Struga
четврток, февруари 21, 2019

Идентификувани 14 загинати во трагедијата,меѓу нив студенти и млада мајка

Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими, работел во администрација во Скопје Валдете Хамити (1989), од Дебреште, мајка на две деца Јовица Трпевски, (27)...

(Видео)Сведоштво на еден од преживеаните патници: Додека се освестивме, веќе бевме превртени

Голема трагедија ја потресе Македонија – патнички автобус на гостиварската компанија „Дурмо Турс“ вчера излета од автопатот Скопје – Тетово и се преврти кај...

Нов инцидент со автобус на „Дурмо Турс“

Нов инцидент се случил и денеска со автобус на „Дурмо Турс“ во Гостивар. Патници, во изјава за медиуми тврдат дека се блокирале задните тркала,...

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) Од првите моменти од автобуската несреќа, возачот лежи исфрлен на улицата

Сведоци на големата трагедија во селото Ласкарци, кога вчера автобус на претпријатието Дурмо-турс од Гостивар излета од автопатот и падна во бездна, по што...

Костов ги прочита имињата на на хоспитализираните пациенти

Директорот на ГОБ „8 Септември“, Христијан Костов вечерва на роднините на повредените во тешката сообраќајка кај Карпалак им ги прочита имињата на згрижените пациенти. ...

Пет имиња во изборот на Заев и Ахмети за заеднички претседателски кандидат,до крајот на...

Заев вели на средба не дебатирале за имиња, се договориле меѓупартиските разговори да продолжат, но волја за заеднички настап на претседателски избори постои. Ахмети, како...

Откако не доби азил во Република Северна Македонија, Алболуки отпатува за Европа

Информацијата дека Алболуки ја напуштила земјата ја потврди за Anadolu Agency (AA) во писмена изјава Министерството за внатрешни работи (МВР) на Република Северна Македонија. СКОПЈЕ...

„Дурмо турс“ сам на себе си вршел технички преглед – двете фирми со ист...

„Дурмо турс“ сам на себе си вршел технички преглед на возилата. Компанијата ги праќала автобусите на технички прегледи во Авто-мото здружение Гостивар, потврдија од...

Радмила Шеќеринска изрази благодарност до Омер Емини – Аѓутант кој учествувал при помагањето во...

<iframe style="border: none; overflow: hidden;" src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsekerinska%2Fphotos%2Fa.10151682409245163%2F10155773810295163%2F%3Ftype%3D3&amp;width=500" width="500" height="672" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!