3 C
Struga
четврток, декември 13, 2018

Не се водат разговори со БЕСА и ДПА за влез во Владата

Не се водат разговори со БЕСА и Демократската партија на Албанците за нивни влез во Владата, потврди денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски. По денешниот редовен...

И денеска нема јавна седница на Апелација за притворите на осомничените за 27 април

Апелацискиот суд Скопје ниту за денеска не ги закажа јавните седници на кои треба да се разгледуваат жалбите за продолжувањето на притворите за дел...

ВМРО-ДПМЕ: Судот има единствена шанса да одолее на притисоците

Судот има единствена шанса да застане на страна на правдата и законот и да им сврти грб на притисокот и политички конструираните обвиненија. Судот...

Набиена агенда со пленарки на првиот работен ден на Собранието по Нова година

Собранието денеска, на првиот работен ден по Новогодишните празници, според најавите, треба да ги одржи продолженијата на шест пленарни седници, на кои на дневен...

Заев за грчка „Алфа ТВ“: Решение за спорот со името до јули, црвените линии...

Премиерот Зоран Заев, во интервју за грчката „Алфа ТВ“ рече дека постои можност за изнаоѓање на решение за спорот името до крајот на првата...

Раскол во Беса: Обвинувања за узурпирање на партиското седиште

По расколот во движењето Беса, денеска двете групи излегоа со информации во јавноста дека им било узурпирано седиштето на партијата во Скопје. Билал Касами, кој...

Касами утрово влегол во својата канцеларија во седиштето на Беса

Со поголема придружба на свои приврзаници, Билал Касами денеска влегол во седиштетото на партијата БЕСА во Скопје лоцирано во трговскиот центар Мавровка. Касами вчера поднесе...

Османи утре во Грција на средби со Коѕијас и Катругалос

Кабинетот на Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, соопшти дека тој утре ќе замине во работна посета на Атина, каде што ќе има...

Заев: Решение за името можно и во првата половина на 2018 година

Во во интервју за грчката „Алфа ТВ“, премиерот Зоран Заев вели, постои можност за изнаоѓање на решение за прашањето за името до крајот на првата...

Ахмети: Овој Божиќ го одбележуваме во многу важна година за нашата земја

Овој Божиќ го одбележуваме во многу важна година за нашата земја, еден момент кој ги отвара сите можности за евроатланската интеграција на земјата, вели...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!