8 C
Struga
Wednesday, May 22, 2019

Хелтгрупер: Бесплатното лекување ќе ги зголеми листите на чекање

Приватните болници ќе профитираат од предложената мерка на Владата бидејќи ќе се зголемат листите на чекање во државните болници, што ќе ги принуди пациентите...

Хан и Димитров во Лондон ќе говорат што носи следната деценија за Западниот Балкан

На маргините на Лондонскиот самит, кој ќе се одржи в понеделник и вторник во Четам хаус, британскиот Кралски институт за меѓународни односи, ќе се...

Шеќеринска:Следната недела Македонија ќе ја добие поканата за членство

Македонија следната недела ќе ја добие поканата за членство во НАТО, по што ќе почне процесот на ратификување на протоколите за пристапување, а претставници...

Заев: Референдумското прашање ќе се знае по поканата за НАТО

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека референдумското прашање сè уште не се знае и додаде дека со партиите и со граѓанскиот сектор ќе се...

Мицкоски повикува на протестен марш в недела во Струмица

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку видео обраќање повика на протестен марш во Струмица во недела со почетокот од 13 часот од паркот...

Министерката за правда најави нов модел на антикорупциска комисија

Во Министерството за правда е формирана работна група којашто работи на измените на Законот за спречување корупција, а наскоро се очекува и нов модел...

Наесен ќе се формира нова Антикорупциска комисија

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека се работи на закон за спречување на корупцијата и една од задачите на работната група е...

Владата ќе ја анализира изградбата на пругата кон Бугарија

На својата 77. седница, денеска Владата ќе разгледува неколку точки, меѓу кои и информацијата за изградбата на пругата Бељаковце – Крива Паланка, за периодот...

Забранет увоз на месо, млеко од овци и кози, како и на животни од...

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) донела Решение со кое се забранува увоз од Бугарија и транзит преку македонска територија на живи домашни и...

Дескоска: Не можеме да го менуваме цензусот за референдум

Не можеме да го менуваме цензусот за референдум, истакна министерката за правда, Рената Дескоска, која денеска се обрати на третата сесија на Охридската школа...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!