8 C
Struga
Wednesday, May 22, 2019

Бесплатни очни прегледи на деца и младинци со посебни потреби

(Дубаи - Портал) - Асоцијацијата за правата на деца и младинци со посебни потреби „Ластовица“, лајонс клуб „Вардар“ и Специјалната очна болница „Деница“, денеска,...

Општина Кочани ќе гради 11 улици со заем од Светска банка

(Дубаи - Портал) - Општина Кочани во вторник ќе одржи јавна расправа, на која очекува да ги слушне предлозите на граѓаните за тоа како...

„Халкбанк” организираше ифтар во Скопје

(Дубаи - Портал) - „Халкбанк“ вечерва во Скопје организираше ифтар на кој присуствуваа претставници на државниот врв, како и бројни личности од јавниот живот....

Нарко тест нема да има за пратениците

(Дубаи - Портал) - Цела земја се крена на нозе поради скандалозната снимка од Павле Богоевски, па поради овој случај на мета беа ставени...

За СДСМ прифатлива инцијативата на опозиција за нарко тест на пратениците, Џафери засега возджан

(Дубаи - Портал) - Пратеничката Јагода Шахпаска од редовите на СДСМ вели дека е прифатлива иницијативата на осумтемина независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ сите пратеници...

Летонија го одобри зачленувањето на Северна Македонија во НАТО

„Со пристапувањето на Северна Македонија, ќе има 30 земји‑членки – сите подготвени да се заштитат меѓусебно" рече Рихардс Колс, претседател на Комитетот за надворешни...

ЛДП најави дека ќе иницираат закон за легализација на марихуаната

(Дубаи - Портал) - Пратеничката од ЛДП, Јулијана Николовска, најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната за општа употреба. Како...

Џафери: Нема основ за постапка во Собранието за случајот со Павле Богоевски

(Дубаи - Портал) - Се огласи Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери за случајот со пратеникот Павле Богоевски. Оттаму велат дека ќе се...

Миле Бошњаковски со нова функција – генерален секретар во Кабинетот на Претседателот Пендаровски

(Дубаи - Портал) - Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и...

Италија се залага за побрзо отпочнување на преговорите со ЕУ

(Дубаи - Портал) - Италијанскиот амбасадор во Скопје, Карло Ромео изјави дека Италија останува на позицијата дека државата треба да ги почне преговорите со...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!