7 C
Struga
четврток, февруари 21, 2019

Тачи: Кандидат од власта би бил прифатлив за ДПА

За ДПА, прифатлив кандидат за претседател би бил доколку доаѓа од Владата, со цел да се нормализира состојбата во државата“, рече Мендух Тачи, лидерот...

Заев на средба со Гаши за можностите за консензуален претседателски кандидат

Премиерот Зоран Заев, кој е претседател на СДСМ, е на средба во Клубот на пратеници со лидерот на „Алтернатива“ Африм Гаши, на која разговараат...

Самка Ибраимоски влегува во трката за претседател: Амди Бајрам само си прави бајрам со...

Претседателот на Партијата за еманципација на Ромите, Самка Ибраимоски, ќе влезе во трката за претседател на државата. Тој вели дека ќе се кандидира за...

Блиските роднини на фукнционерите, почнаа со оставки

Синот на пратеникот Горан Мисовски даде отказ на работното место во Агенцијата за осигурување, потврди пратеникот за НОВА. Мисовски кажа дека неговиот син бил привремено...

Радмила Шеќеринска изрази благодарност до Омер Емини – Аѓутант кој учествувал при помагањето во...

<iframe style="border: none; overflow: hidden;" src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsekerinska%2Fphotos%2Fa.10151682409245163%2F10155773810295163%2F%3Ftype%3D3&amp;width=500" width="500" height="672" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Од полноќ бензините добија нови цени

Од полноќ поскапуваат бензините, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на Еуросупер БС-95 се зголемува...

Заев: Дел од роднините на функционерите, ќе се откажат од вработувањата во државните фирми

Дел од блиските на функционерите ќе се откажат од вработувањето во државните фирми, тврди премиерот Заев. На овој чекор се решиле за да дадат...

Пет имиња во изборот на Заев и Ахмети за заеднички претседателски кандидат,до крајот на...

Заев вели на средба не дебатирале за имиња, се договориле меѓупартиските разговори да продолжат, но волја за заеднички настап на претседателски избори постои. Ахмети, како...

Стартуваше реализацијата на проектот „Научно-технолошки парк“

„Очекувам и не се сомневам дека Научно-технолошкиот парк ќе прерасне во место каде граѓаните ќе развиваат нови вештини, ќе се раѓаат нови идеи, ќе...

(ФОТО ) Утрово несреќа, излета возот кој вози Кичево-Скопје

Патничкиот воз кој сообраќа на линијата Кичево-Скопје изутринава удрил во карпа која најверојатно паднала на шините во близина на селата Лакавица и Падалишта гостиварско....

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!