8 C
Struga
Wednesday, May 22, 2019

Тензии на седницата за Диво Насеље во скопска Апелација

(Дубаи - Портал) - Тензична атмосфера на денешната јавна седница на Апелацискиот суд во Скопје за случајот „Диво Насеље“. На почетокот од седницата осудените...

Пратеникот Павле Богоевски сам се пријави во полиција

(Дубаи - Портал) - Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото канабис, но поднел пријава и за непознат...

Адвокатот Тортевски: Најмалку една година затвор за Богоевски

(Дубаи - Портал) - 0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во...

Џафери ја извести надлежната Комисија дека Груевски исполнува услови за одземање на мандатот

(Дубаи - Портал) - Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја информираше Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања дека пратеникот Никола Груевски отсуствува од работа...

Османи за „метлата“ на Заев: “За смена на кадрите од ДУИ, може само Али...

(Дубаи - Портал) - Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во емисијата „200“ на Алсат телевизија, во врска со најавената „метла“ на премиерот...

Заев за отсуството: Бев со моите другари надвор од државата за моја лична потреба

(Дубаи - Портал) - Премиерот Зоран Заев денеска проговори за неговото отсуство од неколку дена кое се совпадна со инаугираацијата на новиот претседател Пендаровски....

Премиерот Заев ги објави главните критериуми по кои ќе се служи „метлата“

(Дубаи - Портал) - Премиерот Заев ги објави главните критериуми по кои ќе се служи „метлата“ "Верувам дека на почетокот на јуни ќе излезам со...

Филипче: Возилата од земјоделие нема да се теренски туку за транспорт на пациенти

(Дубаи - Портал) - Владата на денешната седница треба да одлучи дали осумте возила од Министерството за земјоделие ќе може да ги преземе  Министерството...

Спасовски: Во ниту еден момент, нема да се градат кампови за било каква мигрантска...

(Дубаи - Портал) - Mигрантите се уште се обидуваат илегално, самостојно или со помош на криумчари да транзитираат низ Република Северна Македонија и понатаму...

Јанева: Не можат да ме сменат со закон. Повторно ќе се кандидирам за специјален...

(Дубаи - Портал) - За специјалната обвинителка Катица Јанева е неприфатливо барањето на опозицијата сите истраги отворени по 1 јуни 2017 та да бидат...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!