7 C
Struga
четврток, февруари 21, 2019

СДСМ И ДУИ денеска ќе се договараат за можен заеднички кандидат за шеф на...

Претседателите на СДСМ и на ДУИ - Зоран Заев и Али Ахмети денеска на пладне во Клубот на пратеници ќе се состанат за да...

„Сечевме седишта за да ја извадиме бремената патничка, чија глава беше заглавена под багажниот...

Сведоштво на храбриот пожарникар што прв влезе во превртениот автобус Пожарникарите што се на смена за помалку од минута се подготвени и веќе се на...

Заев: „Им го посветуваме Договорот на младите генерации за нивната иднина“

СКОПЈЕ (АА) - Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денес истакна дека регионот на Западен Балкан е регион кој се менува,...

Заев и Ципрас наградени на Минхенската безбедносна конференција

Премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ја примија наградата „Евалд фон Клајст“, на вечерашната свеченост на Минхенската безбедносна конференција. Признанието...

Мицкоски: ВМРО избра иден претседател, а државата доби мајка на нацијата

ВМРО-ДПМНЕ на денешната конвенција избра иден претседател на Република Македонија, а државата доби мајка на нацијата во следните 5 години, рече лидерот на опозициската...

Единаесет години независно Косово

Многу европски земји, на чело со Турција, веднаш ја признаа независноста на Косово. Денес Косово, како независна држава, е признато од 116 земји. СКОПЈЕ (АА)...

Откако не доби азил во Република Северна Македонија, Алболуки отпатува за Европа

Информацијата дека Алболуки ја напуштила земјата ја потврди за Anadolu Agency (AA) во писмена изјава Министерството за внатрешни работи (МВР) на Република Северна Македонија. СКОПЈЕ...

Објавена црната листа со 18 вработувања кои Антикорупциска ќе ги истражува

Дали навистина сестрите, браќата, сватовите и децата на функционерите биле најдобрите можни кандидати за атрактивните работни позиции на кои биле назначени во државните институции...

Харадинај: Му кажав на Хан дека таксите ќе бидат укинати кога Србија ќе го...

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај се состана во Минхен со комесарот за проширување, Јоханес Хан и повтори дека таксите на српските производи ќе бидат укинати...

Нов инцидент со автобус на „Дурмо Турс“

Нов инцидент се случил и денеска со автобус на „Дурмо Турс“ во Гостивар. Патници, во изјава за медиуми тврдат дека се блокирале задните тркала,...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!