Category: Спорт

superkup

Констатирани пропусти во подоготовките за УЕФА Супер купот

СКОПЈЕ (АА) – Владата на Република Македонија соопшти дека на синоќешната седница биле...

фиго

Фиго: Кристијано Роналдо не е неопходен

ИСТАНБУЛ (АА) – Поранешниот португалски фудбалер, Луис Фиго, истакна дека не е неопходен...

crop,750x427,2114439167

(Видео/Фото) Кристијано Роналдо уште еднаш покажа што значи да се биде човек. Еве што направи сега

Една од најголемите спортски звезди Кристијано Роналдо повторно е во центариот на...

Аргентина: Бока Џуниорс, шампион на сезоната 2016/17

Аргентина: Бока Џуниорс, шампион на сезоната 2016/17

ИСТАНБУЛ (АА) – Еден од најстарите фудбалски клубови на Аргентина, Бока Џуниорс, стана...

1

Во Русија денес ќе започне 8. Куп на конфедерации во фудбал

ИСТАНБУЛ (АА) – Во Русија започнува 8.ФИФА Куп на конфедерации во фудбал кој ќе трае од 17...

20170613_2_24209477_23116226_Web (Copy)

Франческо Тоти добитник на наградата од претседателот на УЕФА

НИОН (АА) – Изборот за најдобар фудбалер во Европа (UEFA Best Player in Europe) и за најдобра...

Predrag_Mijatović_2007_b

Предраг Мијатовиќ обвинет за затајување данок во Шпанија

МАДРИД (АА) – Одделот за финансиски криминал на обвинителството во Мадрид поднесе тужба...

20170611_2_24181465_23068601_Web (Copy)

Ангеловски: Задоволен сум од нашата игра во второто полувреме, честитки до нашите дебитанти

СКОПЈЕ (АА) –  По вечерашниот квалификациски натпревар од „Г” групата за Светското...

19059950_10203340178541144_7923444228716427038_n

ФК Лабуништа го круниса својот успех со влез во втората Македонска фудбалска лига.

После денешната победа над ФК Гоблен, и официјално ФК Лабуништа го заокружи својот испех кој...

20170610_2_24165724_23032806_Web (Copy)

Ангеловски и Пандев: Подготвени сме да се соочиме со фаворитот Шпанија

СКОПЈЕ (АА) - Во пресрет на утрешниот квалификациски натпрвар помеѓу репрезентациите на...

mesi

Меси: Роналдо е феномен

АНКАРА (АА) – Аргентинскиот фудбалерски ас Лионел Меси зборуваше со пофални зборови за...

junajted

Реал Мадрид го изгуби тронот: Манчестер Јунајтед е најбогатиот клуб

ИСТАНБУЛ (АА) – Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед го зазеде врвот на скалилото...

20170606_2_24088425_22908678_Web (Copy)

(Видео/Фото) Ракометарите на Вардар спектакуларно пречекани на скопскиот плоштад

СКОПЈЕ (АА) – Илјадници граѓани денеска се собраа на централниот градски плоштад во...

20170606_2_24087423_22907446_Web (Copy)

Пепе: Зидан и Реал Мадрид пред мене знаеја дека ќе си одам

МАДРИД (АА) – Португалецот Пепе, кој по истекот на договорот го напушти шпанскиот...

20170606_2_24081376_22898780_Web (Copy)

(Фото) Ракометарите на Вардар пристигнаа во Скопје

СКОПЈЕ (АА) – Ракометарите на Вардар кои се новите европски шампиони, денес на...

20170605_2_24073619_22886139_Web (Copy)

(Фото галерија) Пријателскиот натпревар помеѓу Македонија и Турција заврши без голови

СКОПЈЕ (АА) – Пријателскиот натпревар помеѓу фудбалските репрезентации на Македонија и...

vardar

Вардар заслужено на врвот на Европа

Скопје е обземено со ракометна треска, победнички емоции, еуфорија предизвикана од...

94E3D751-EFDB-479A-845C-60349D804FE6_cx0_cy0_cw93_w1023_r1_s

Вардар ја понесе титулата на Европски Шампион

Ракометарите на Вардар вечерва ја освоија Лигата на шампионите. Со гол на Иван Чупиќ во...

20170604_2_24054037_22853645_Web (Copy)

Ангеловски: Натпреварот со Турција е добра можност за контрола на нашите можности

СКОПЈЕ (АА) –  Во пресрет на утрешниот пријателски натпревар помеѓу фудбалските...

20170604_2_24052770_22850338_Web (Copy)

(Фото/Видео) Турската фудбалска репрезентација пристигна во Скопје

СКОПЈЕ (АА) – Фудбалската репрезентација на Турција, која утре ќе одигра меч против...

thumbs_b_c_7da12a303a04288b9eb6217d44234857

Фудбалерите на Реал Мадрид по 12. пат ја освоија Лигата на шампионите

КАРДИФ (AA) – Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва ја освоија Лигата на шампионите за...

вардар

Вардар со победа над Барселона, влегува во финале на Лигата на шампиони

Ракометарите на Вардар успеаја да се пласираат во финалето на фајнл-фор турнирот од Лигата...

20170603_2_24041274_22825749_Web (Copy)

(Фото) Навивачите на Јувентус и Реал ги „окупираа” улиците на Кардиф

КАРДИФ (AA) – Стадионот Милениум во Кардиф вечерва ќе биде упориште на финалниот натпревар од...

rakomet

Фајнл фор во Ракомет: Вардар во борба за шампион на Европа

СКОПЈЕ (АА) – Во Келн денеска започнуваат Фајнл фор натпреварите од Лигата на шампиони во...

20170529_2_23944119_22637883_Web (Copy)

(Фото/Видео) Бешикташ вторпат по ред стана шампион на Турција

ИСТАНБУЛ (АА) – Турскиот фудбалски клуб Бешикташ стана шампион за сезоната 2016/2017 година на...

20170528_2_23937705_22626409_Web (Copy)

Тоти се прости од Рома во чиј дрес ја помина 25- годишната кариера

РИМ (AA) – Познатиот фудбалер на Рома Франческо Тоти (40) се прости вечерва од Рома, во чиј...

%d bloggers like this: