13 C
Struga
среда, ноември 14, 2018

После нередите на Истанбулското дерби: Тренерот на Галатасарај Фатих Терим доби седум натпревари забрана

Дисциплинскиот комитет на Турската фудбалска федерација (ПФДК) го казни тренерот Галатасарај Фатих Терим со седум а помошникот тренер Хасан Саса со осум натпревари забрани...

Забрана за настап на сите натпреварувања за играчите кои би играле во Супер лигата

Џани Инфантино, претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), како што истакнуваат британските медиуми, нагласил дека на сите играчи кои ќе играат во евентуалната Супер...

Роналдо по поразот на Јувентус: „Јунајтед не стори ништо за да победи“

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа во неверојатната завршница на натпреварот на четвртиот круг од групата Х од Лигата на шампиони против Јувентус направија пресврт...

„Гори“ Белград: Ц. Звезда го урна Ливерпул, потоп на Монако (Видео)

Црвена звезда чекаше 27 години на учеството во групната фаза во Лигата на шампиони, а вечерва во Белград го дочека и првиот голем скалп....

Ливерпул во Белград доаѓа без Џердан Шаќири

Англискиот фудбалски клуб Ливерпул одлучи играчот од средниот ред Џердан Шаќири да се изостави од тимот кој во Белград ќе ѝ гостува на Црвена...

Охриѓанецот Џеди Осман, новата сезона во НБА ја започна со дабл-дабл

Турскиот репрезентативец Џеди Осман, кој е роден во Охрид, имаше дабл-дабл учинок од 17 поени и 10 скока на почетокот на новата сезона во...

Сета естетика на фудбалот: Дали го погледнавте голот на Џејмс Родригез

Соединетите Американски Држави и Колумбија одиграа пријателски натпревар на стадионот Џејмс во Тампа, кој заврши со резултат 4: 2 за селекцијата од Јужна Америка. Џејмс Родригез од...

(Видео) ХАБИБ: Никој не зборува за навредувањето на мојата вера и семејство, ама појасот...

Хабиб Нурмагомедов синоќа во Лас Вегас го победи Конор Мекгрегор и ја одбрани титулата првак во лесна категорија. По натпреварот тој предизвика инцидент во публиката, а за сето...

Српскиот репрезентативец Адем Љајиќ, новото засилување на Бешикташ, за АА

БЕЛГРАД (АА) - Небојша Петровиќ) Новото засилување на турскиот фудбалски клуб Бешикташ е српскиот репрезентативец Адем Љајиќ. Тој за Anadolu Agency (АА) истакна дека...

Елиф Елмас доби покана за настап во македонската фудбалска репрезентација

Македонскиот фудбалер на Фенербахче од средниот ред Елиф Елмас доби покана за настап во македонската фудбалска репрезентација. Соопштен списокот на фудбалерите кандидати за натпреварите кои што...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!