10 C
Struga
Tuesday, March 31, 2020

Лабуништа: Формиран кризен штаб, за борба против епидемијата на корона вирус

Почитувани Лабуништани, Денес (30.03.2020) беше одржан состанок на месната заедница и официјално се формира “Локален Кризен Штаб“ за новонастанатата состојба.Членовите на Локалниот Кризен Штаб се: 1....

Општина Струга: Да се изолираат селата каде има појава на КОВИД 19

На вчерашниот состанок на Координативниот совет предводен од градоначалникот на Општина Струга Рамис Мерко, во врска со двата нови случаи позитивни на КОВИД 19...

Интервју на Митрески: За ситуацијата во Лабуништа и околните населби

1.Г-дине Митрески, имајќи ја во предвид моменталната ситуација со епидемијата на корона вирусот во Македонија, несомнено населба Лабуништа станува епицентар на голем број дезинформации...

Камбероски со апел до жителите на Лабуништа и околните населби

Почитувани Лабуништани и граѓани на околните села! Во услови кога сме нападнати од еден невидлив и заеднички непријател т.н КОРОНА ВИРУС-COVID-19,апел до сите вас да...

Известување: Прекин на превоз на патници на релација Подгорци-Струга и обратно

Почитувани сограѓани Подгорчани, Ве известуваме дека врз основа новонастанатата состојба околу епидемијата поврзана со корона вирусот, од утре понеделник (30.3.2020) прекинуваме со превоз на...

Лекција и за нас, а и за нив

Нема ниту недела дена изминато, откако „Битолска Млекара“ јавно се извини и рече дека ќе ги поправи работите дека работите ќе се одвиваат како...

Од Центарот за здравје во Охрид, тврдат дека нема заразени во Лабуништа, но други...

Пред само неколку минути Дубаи Портал воспостави контакт со Центар за јавно здравје во Охрид. Од таму на прашањето дали има заразани со корона вирусот...

Екипата на млади каратисти од Лабуништа, успешна на државното првенство во карате, во Скопје

Во Саботата на 07.03.2020 год во населба Ченто - Скопје се одржа државно првенство за деца од 11-14 год во борби, кати и кати...

ПРЕМИЕРНО „Кога бев дете, кога бев мал“ – Нова песна на Зубер Асаноски

Почитувани, Ви презентираме уште една една добра емотивна мелодија и порака на нашиот сограѓанин- Октишанец г-динот Зубер Асаноски. Во ова пригода би сакале на г-динот...

(Видео) ПОДГОРЦИ: Свеченост по повод Лејлету-л-Регаиб

Муслиманите ширум целиот свет, како и во Македонија вечерва низ различни верски активности ја обележаа мубарек ноќта Лејлету-л-регаиб, во исламот позната како ноќ на...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!