24 C
Struga
Monday, July 13, 2020

(Фото) Уредување на муслиманските гробишта во населба Подгорци

Имајќи ја во предвид потребата од уредување на просторот од  муслиманските гробишта во населба Подгорци, денес се започна со уредување на просторот каде што...

(Мега фото галерија/Видео) Традиционални 19-ти зимски игри “Подгорци 2017“

И оваа година по 19-ти пат во организација на ЕД “Тишкинец“-Подгорци и ЗОК “Амбиција“- Подгорци, се одржаа традиционалните зимски игри Подгорци 2017. Како и секоја...

(Фото) Подгорци: Започнаа подготовките за овогодинешнава сеидба.

И, официјално од пред неколку денови започнаа подготовките околу претстојната овогодинешна сеидба. Овде во првиот дел од подготовките се подразбира засипување (растурање) на гној,...

(Видео) Младински Форум -Хајат: Предавање на проф. Ариф Салкоски

  Во рамките на предвидената план програма на Младинскиот Форум ХАЈАТ -Лабуништа, на темата: Повикување во Добро и Одвраќање од Зло во духот на Исламот,...

Жители на Октиси: Продолженото сечење шума во атарот ги загрозува изворите на селото со...

Жителите на струшкото село Октиси реагираат на продолженото сечење шума во селскиот атар на планината Јабланица, стравувајќи дека претераната експлоатација на шумата може да...

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО : Џемајлоски уште пред четири години укажа на проблемот со Струшката депонија.

Имајќи го во предвид настанот кој во изминативе неколку денови беше поврзан околу загадувањето од страна на струшката депонија, решивме да издвоиме еден инсерт...

(Фото) Пропаѓаат делови од ново реконструираниот регионален пат Струга -Дебар

Почитувани, еве за жал вака денес изгледаат делови од регионалниот пат Струга-Дебар. Пукнатини, слегнувања, па дури и одвојување на асфалтираната коловозна подлога, сето тоа...

Коалиција ПЕИ-ДУИ во Подгорци.

Синоќа во просториите на Основното училиште Гоце Делчев од Подгорци, се оддржа собир на граѓани односно симпатизери и членови на политичките партии ПЕИ и...

(Видео) Од учеството на РУМЕЛИЈА ТКНЦ и Фуат Исакоски на манифестацијата “ Македонија наш...

Почитувани, имајќи го во предвид учеството на РУМЕЛИЈА - Торбешки Културно-Научен Центар на годинешната манифестација “Македонија наш дом“, како здружение на Торбешите во Македонија,...

(Фото) Зарем нашите патишта, не вредат за нашите гласови ??! – 2 дел

Вака за жал денес изгледа локалниот пат на населба Подгорци кој води од и кон Струга, а се разбира ништо подобар не е и...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!