7 C
Struga
Friday, December 6, 2019

Подгорчани ??? во протести…..

“Г-Не Ахмети, ни ветивте, одржете го зборот; Министре, во Подогорци има гнездо од орли 30.000 години пред ова да се случи“ - oва се...

Ни замина уште еден Рамазан.. Добре дојде Рамазан Бајрам.

          Еве ни замина уште еден Рамазан, преубав месец за сите муслимани. Нека Аллах им ги укабули постените денови на сите оние кои постеа, а на...

Воведени рестрикции во водоснабдување.

Сметајќи на преголемата и неконтролирана потрошувачка на вода, како и нејзиното се по нерационално искористување, како намалување на опасноста од доведување во прашање на...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!