24 C
Struga
Monday, July 13, 2020

Палестински затвореник починал од медицинска небрежност во израелски затвор

Палестински затвореник сместен во израелски затвори починал од „медицинска небрежност“, соопшти локалната невладина организација во понеделникот. Саади Ал Гарабли (Saadi Al-Gharably) (75) починал во медицинскиот...

Турско МО: „Неутрализирана рачно изработена експлозивна направа поставена пред продавница во Тел Абјад“

АНКАРА (АА) – Тимот за откривање и уништување мини и експлозивни направи (МЕТИ) неутрализира рачно изработена експлозивна направа далечински контролирана, поставена пред продавница во...

Иран: Погодувањето на украинскиот авион резултат на човечка грешка

ИСТАНБУЛ (АА) – Иран соопшти дека погодувањето на украинскиот патнички авион со два проектила од страна на Револуционерната гарда е како резултат на човечка...

Чавушоглу: „Прекинот на огнот во Либија зависи од повлекувањето на Хафтар“

ЛОНДОН (АА) - Либиската Влада признаена од Обединетите нации (ОН) ќе се согласи на прекин на огнот само доколку Калифа Хафтар ги повлече своите...

Газа: Преку 1.500 станбени единици кои Израел ги уништи во 2014, сеуште не се...

Повеќе од 1.500 станбени единици во Појасот Газа сè уште не се изградени од нивното уништување за време на израелската офанзива на крајбрежната енклава...

СБОН: Хуманитарната помош за Сирија ќе се доставува само од еден граничен премин

ЊУЈОРК (АА) - Советот за безбедност на Обединетите нации (СБОН) го обнови механизмот што дозволува пристап на хуманитарата помош во Сирија на уште една...

Tерористка на ПКК се предаде на Турските вооружени сили на сириската граница

ШИРНАК (АА) - Тимовите на полицискиот оддел во Ширнак, југоисточна Турција, ја продолжуваат кампањата за убедување на терористите на ПКК за нивно предавање на...

Радост во еден од бегалските кампови во Сирија: Две дечиња изградија сопствен базен

Децата во бегалскиот камп Ал Рукбан (Al-Ruqban) изградија сопствен мал базен. - Толку многу тажно и со надеж за радост во исто време. Овие...

Претставничка на ООН: „Саудискиот принц осомничен за убиството на Кашоги“

Претставник на ООН (UN) изјави дека принцот на Саудискиот престолонаследник Мухаммед бин Селман (МБС) (Mohammed bin Salman) (MBS), е главниот осомничен за убиството во...

Палестина: Израелските војници убиле Палестинец, додека се шетал на окупираниот Западен Брег

Синоќа, израелските војници застрела Палестинец во окупираниот Западен Брег (West Bank) а повредиле уште едно лице синоќа, потврди палестинското Министерство за здравство. Ибрахим Мустафа Абу-Јакуб...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!