Category: Настрана….

насри

Самир Насри: “Медиумите ме мразат затоа што сум муслиман“!

Самир Насри, познат француски репрезентативец и соиграч на Един Џеко во Манчестер Сити,...

katar

Отворен новиот аеродром во Катар од 15,5 милијарди долари

Отворањето на аеродромот “Hamad International (HIA)”, наречен по донеодамнешниот катарски емир,...

skaric

Шкариќ: Проблемите не може да ги отстрани власта, СДСМ има неколку опции, но неопходна е странска помош

СДСМ има неколку опции за делување со најавата дека не сакаат да прифатат пратенички...

авионвоен

Нов рекорд за турската воена индустрија

Извозните активности на турската воена индустрија повторно бележи рекордни вредности. Во...

makedonija mizerna

Македонија, 11-та на листата на најмизерни земји во светот

90 држави се обработени на листата на најмизерни земји на светот, за која податоците се...

Аида Алиќ неможе во Америка заради името.

Францускиња по потекло од СФРЈ, Аида Алич, тргнала заедно со сопругот и две деца на одмор во...

muskarac-klanjao-namaz-ispred-buckinghamske-palate_trt-bosanski-27064

Маж клањал намаз пред Бакингамската палата.

Маж (32) облечен во традиционална арапска облека во главниот град на Велика Британија Лондон,...

ВИДЕО: Снимка која го прикажува секојдневието на Сараево во 1939 година.

ВИДЕО: Снимка која го прикажува секојдневието на Сараево во 1939 година.

British Pathéбила една од водечките компании за продукција на кино-журнал и документарни емисии...

јузен тек

ШОКАНТНО : Исчезна Јужниот тек ! Бугарија ги пресече цевките!

Европскиот парламент би требало денес да ја разгледа резолуцијата со која би се прекинала...

мртва рака

РУСИТЕ ГИ ЧУВА МРТВАТА РАКА: Од оваа оружје стравува цел свет, во случај на напад на Русија.

„Периметар„ представува алтернативен команденс систем на нуклеарните сили на Русија. Тој...

тврдина

Се продава одбрамбената тврдина изградена против Османлиите.

Во потрага за начинот да се намали јавниот долг и обезбедат нови приходи, Италија по пат на...

западеу

РАСПАЃАЊЕ НА ЗАПАДОТ: За конфликтот на САД и ЕУ

САД- Цивилизациските судири во наредниот период нема да одат во насока помеѓу САД и...

Како се менуваа границите на Европа ( 1140 – 2012 год )

Почитувани, во овој прилог-пост Ви го представуваме едно прекрасно видео, во кое се...

islamic flag

Муслимани од различни краеви ја населуваат Р.Српска.

Муслимани од различни краеви масовно ја населуваат Р.Српска од етнички и политички причини....

дрво6

Дрво со шест видови на овошје во Маниса.

Еден учител од Саригола во близина на градот Маниса во Турција во дворот на викендицата во...

хумаци

Турска конкуренција на Египетските пирамиди.

Градот Гордион на фригискиот крал Мидас би можел да биде конкуренција на познатите...

БиХ: Бакир Изетбеговиќ денес ја презеде функцијата шеф на државата.

Бошњачкиот член на Претседателството на БиХ Бакир Изетбеговиќ, кој денес ја превзеде...

ердоган2

Ердоган:АК Партијата е глас на сите потчинети народи во исламскиот свет.

Premijer Erdogan na predizbornim skupovima u istočnom dijelu Turske Премиерот Реџеп Таип Ердоган ги обвини поедини...

албанија

Паника во Албанија: Страв од Србија после демонстрација на Руската сила!

Јасно е дека Србија ќе може да го измени својот пристап ако руската експанзија продолжи и...

Драма во Украина: На Кримските муслимани ги чека судбината на Бошњаците.

Ова што се случува во Украина е катастрофа. Платениците на Путин доаѓаат во болница, ги...

usaid-ukrajina-pandocom

Ексклузивно: Документ кој покажува дека USAID го финансирал соборувањето на Јанукович

Редакцијата на Дубаи Портал преку своите извори и соработници на Интернет порталот ПРАВДА...

фетулах

Турски адвокат поднесе кривична пријава против Фетулах Ѓулен

Турскиот адвокат Худајерди Јилдрим поднесе  во средата кривична пријава во канцеларијата...

ИСЛАНД

Исланд го повлече барањето за членство во ЕУ

Откако во месец септември ги прекина преговорите со Европската Унија за полноправно...

1901524_261958420646776_1041402181_n

ОТВ Валентино (БИХ) во заедничка соработка со Видео продукцијата на Дубаи Портал.

Сметајќи на популарноста и гледаноста, се разбира пред се и на професионалното работење на...

zena

Авганистан го легализираше претепувањето на жените

Направена е една мала, но важна промена со која им се забранува на роднините да сведочат во...

протест

Реканците на протест за заштита на Радика.

Реканската дијаспора,нашинците кои живеат и работат во Италија на 8 фебруари,сабота ќе...

%d bloggers like this: