Category: Настрана….

дрво6

Дрво со шест видови на овошје во Маниса.

Еден учител од Саригола во близина на градот Маниса во Турција во дворот на викендицата во...

хумаци

Турска конкуренција на Египетските пирамиди.

Градот Гордион на фригискиот крал Мидас би можел да биде конкуренција на познатите...

БиХ: Бакир Изетбеговиќ денес ја презеде функцијата шеф на државата.

Бошњачкиот член на Претседателството на БиХ Бакир Изетбеговиќ, кој денес ја превзеде...

ердоган2

Ердоган:АК Партијата е глас на сите потчинети народи во исламскиот свет.

Premijer Erdogan na predizbornim skupovima u istočnom dijelu Turske Премиерот Реџеп Таип Ердоган ги обвини поедини...

албанија

Паника во Албанија: Страв од Србија после демонстрација на Руската сила!

Јасно е дека Србија ќе може да го измени својот пристап ако руската експанзија продолжи и...

Драма во Украина: На Кримските муслимани ги чека судбината на Бошњаците.

Ова што се случува во Украина е катастрофа. Платениците на Путин доаѓаат во болница, ги...

usaid-ukrajina-pandocom

Ексклузивно: Документ кој покажува дека USAID го финансирал соборувањето на Јанукович

Редакцијата на Дубаи Портал преку своите извори и соработници на Интернет порталот ПРАВДА...

фетулах

Турски адвокат поднесе кривична пријава против Фетулах Ѓулен

Турскиот адвокат Худајерди Јилдрим поднесе  во средата кривична пријава во канцеларијата...

ИСЛАНД

Исланд го повлече барањето за членство во ЕУ

Откако во месец септември ги прекина преговорите со Европската Унија за полноправно...

1901524_261958420646776_1041402181_n

ОТВ Валентино (БИХ) во заедничка соработка со Видео продукцијата на Дубаи Портал.

Сметајќи на популарноста и гледаноста, се разбира пред се и на професионалното работење на...

zena

Авганистан го легализираше претепувањето на жените

Направена е една мала, но важна промена со која им се забранува на роднините да сведочат во...

протест

Реканците на протест за заштита на Радика.

Реканската дијаспора,нашинците кои живеат и работат во Италија на 8 фебруари,сабота ќе...

nurkaci

Уште еден безобразен напад на исламот и припадниците на исламската вероисповест.

Почитувани, ова што последниве неколку денови – недели ни се случува навистина се нема...

kostur

Фрапантни докази за крвавиот Сириски лидер Башар ал Асад

На иницијатива на опозицијата, во Англија беше формирана специјална комисија за воени...