Category: Издвоено

thumbs_b_c_036bccf0a443b3adc879440e6036babf

Ердоган: Светот во кој има несреќни деца сигурно има грешки кои мораме да ги поправаме

Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека во светот во кој има...

ахмадинедзат

НЕМА ПОЛАРИЗАЦИЈА НА ОПШТЕСТВОТО! Ахмадинеџад дискфалификуван од претседателската трка

Иранската државна телевизија објави дека поранешниот претседател на Иран Махмуд...

thumbs_b_c_6fd9c169c342029f20f8cd9a76ee1ce2

Средба на Ердоган и Путин на 3 мај во Сочи

Состанокот на претседателите на Република Турција и на Русија, Реџеп Таип Ердоган и...

20170419_2_23177822_21191683_Web (Copy)

Ердоган: Задоволни сме од ставовите на Трамп

Турција е задоволна од начинот на кој американскиот претседател Доналд Трамп им пристапува...

Untitled

Екслузивно (Видео/Фото) Ердоган во посета на гробовите на : Озал, Мендерес,Ербакан, турбето на Фетих и Јавуз султан

Утрото после завршување на референдумот за уставни промени и веднаш после прогласувањето...

Untitled

(Видео) Ердоган: Продолжуваме по својот пат, ќе распишеме референдум и за ЕУ

Нагласувајќи дека Европската Унија на влезната врата ја држи Република Турција веќе 54...

A supporter of the ruling AK Party waves national and party flags during an election rally in Ankara

(Видео) ЕРДОГАН: Ова младина ќе ја пишува новата историја.

Чест и гордост е на секој лидер покрај себе да ја има иднината на државата која ја...

thumbs_b_c_a471da9b5ff3398a127ef1cc62e2fedd

Ова е победа на цела Турција, им благодарам на сите без разлика како гласаа

АНКАРА (АA) – Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган изјави дека според...

20170414_2_23086332_21028681_Web (Copy)

Голем број на светски лидери му честитаа на Ердоган по повод резултатите од референдумот

АНКАРА (АА) – Голем број на светски лидери му честитаа вечерва на претседателот на...

20170416_2_23111772_21090594_Web (Copy)

На избирачкото место на кое гласаше претседателот Ердоган изгласано „да”

На избирачкото место каде што своето право на гласање го оствари претседателот на Турција,...

20170416_2_23110889_21087795_Web (Copy)

(Фото) Гласаше и Ердоган: “ Овој 16 април, овој референдум не е обично гласање

Овој 16. април, денешното гласање на народот, овој референдум, не е обично гласање. Во нашата...

thumbs_b_c_039331e90fac2308f59d3c4b13bcff71

„Следете ги резултатите од референдумот во Турција преку АА и ДУБАИ ПОРТАЛ“

АНКАРА (АА) – Anadolu Agency (AA) ги објави сите неопходни подготовки за следење на референдумот за...

20170414_2_23086332_21028681_Web (Copy)

Ердоган: Никаква федерализација не е на агенда

КОЊА (AA) – Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска пред илјадници граѓани во...

20170413_2_23067042_20996494_Web (Copy)

Ердоган во пресрет на референдумот во Турција: Еден глас може да ја одреди иднината на земјата

ОРДУ (AA) – Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, повтори дека нема да...

20170412_2_23045939_20964087_Web (Copy)

РЕФЕРЕНДУМ ВО НЕДЕЛА: Турците сё повеќе ја зголемуваат подршката на референдумот и Ердоган

Најновите анкети спроведени во Турција покажуваат дека 51 до 55% од Турците гласаат “за“ на...

20170412_2_23045939_20964084_Web (Copy)

Ердоган: Сите терористи и непријатели се спротиствуваат на предложените реформи

ЕРЗУРУМ (AA) – Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека турските...

dortmund avtobus

Ханс-Јоаким Вацке: Во шок сме, Бартра е итно хоспитализиран

Ханс-Јоаким Вацке, извршниот директор на Борусија од Дортмунд, вечерва по експлозијата која...

20170409_2_22971189_20843880_Web (Copy)

(Фото) „За свет во кој ќе доминира мирот, упатуваме поддршка до нашите врсници од Сирија”

СКОПЈЕ (АА) – Денес во Скопје, на просторот пред тврдината Кале се собра група млади луѓе,...

20170408_2_22951491_20795971_Web (Copy)

Македонија – Турските државјани гласат за уставните промени во Турција

СКОПЈЕ (АА) – Турските државјани во Македонија утрово почнаа да гласаат на референдумот...

17760147_1475545509143291_2886129124851551762_n

НЕКА НИ СЕ МНОЖАТ : Anadolu Agency го прославува својот 97. роденден

АНКАРА (АА) – Anadolu Agency (АА) денес го слави 97. роденден и го продолжува својот успешен пат со...

20170405_2_22894588_20705016_Web (Copy)

Ердоган: Убиецу Асад, како ќе избегаш од лелекот на жртвите?

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган во врска со нападот со хемиско оружје во Сирија...

20170404_2_22868834_20660995_Web

Ердоган: Поставувањето на знамињата на Курдската регионална влада во Киркук е погрешен потег

ЗОНГУЛДАК (АА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денес изјави дека истакнувањето...

otoci_main_ap

Египетскиот суд дозволи предавање на два острови на Саудиска Арабија

После одлуката на судот островите Тиран и Санафир, со кои Египет господарел од 1950-та година,...

20170401_2_22794308_20541159_Web (Copy)

Ердоган: Ќе ги спасиме нашите браќа Курди од платените убијци од ПКК

ДИЈАБАКИР (АА) – Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган денес во турскиот источен град...

Kalin

Калин му порача на Израел: Зошто ви пречи езанот, тоа е повик за мир

АНКАРА (АА) – Портпаролот на Претседателството на Република Турција, Ибрахим Калин, денес...

20170330_2_22733564_20458888_Web (Copy)

Турција: Ердоган го прими американскиот државен секретар Тилерсон

АНКАРА (АА) – Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган го прими...

%d bloggers like this: