Category: Издвоено

Погледнете како ционистите во Газа уриваат зграда од 12 ката (Видео)

Почитувани, во прилог Ви прикаживаме едно видео од уште еден нечовечки однос на постапка...

ќебапи

На предлог на Ватикан, Швајцарија ги забранува Чевапите и Татлијата.

Швајцарија најави дека на почетокот на 2015 година со закон ќе ги забрани чевапите и татлијата...

Во Газа се шират различни болести..

Здравствените екипи утврдиле случаи на шуга и туберкулоза Меѓу Палестинците кои поради...

palestina

Повредените Палестинци донесени на лекување во Турција

Вчера со авион во Анкара беа донесени уште 18 повредени Палестинци од кои 5 беа деца и една...

американци

Преку 1000 американски доброволци војуваат во Газа.

Новинарот и публицист Ахмед Менсур, објави свој коментар на признанието на Америка дека во...

конвој газа

И, ОВА ГО ИМА: Египет забрани минување на хуманитарниот конвој за Газа

Портпаролот на Хамас, Февзи Берхум, изјави дека египетската администрација одбила да му...

ајелет шакед

Еврејска “Хитлер Демократија“-Треба да се заколат сите Палестински мајки..!

Позната израелска политичарка и член на парламентот зборувајќи за Палестинците како...

ердоган1

Турција прогласи тридневна жалост заради геноцидот над Палестинскиот народ.

АНКАРА- Турција прогласи тридневна жалост заради палестинските жртви. “ Го осудуваме...

палестина1

ШТО ГЛЕДА ИСЛАМСКИОТ СВЕТ: Израелска парламентарка повика на геноцид на Палестинците.

Еден ден пред откако палестинскиот тинејџер Мухаммед ебу Худајр беше киднапиран и жив...

ШТО ГЛЕДА СВЕТОТ: Израел им нареди на Палестинците да го напуштат појасот Газа!

Izrael je već danas proširio svoju ofanzivu protiv Hamasa koji vlada pojasom Gaze pogodivši džamiju, a njihova vojska je poslala poruke Palestincima koji žive u...

ШТО ГЛЕДА СВЕТОТ: Милорад Додик најави нова српска војна против БиХ.

Милорад Додик вчера најавил дека новиот српски член на Претседателството на Босна и...

Русија на Куба и отпиша долг во износ од 30 милијарди долари.

Долниот дом на рускиот парламент – Дума, го ратификувала договорот со кој на Куба и се...

лизавцинја

БЕЗОБРАЗУЛК : Изралеците го честитаа рамазан со анти-хамас лижавчиња..

Имајќи во предвид дека месец Рамазан, е свет месец за муслмините и кои веќе започна,...

Јас сум Србин ! ама сум за Шеријат ..!

Представник на Клубот на српскиот народ во Домот на нафродностите на Федералниот парламент....

ШТО ГЛЕДА СВЕТОТ :Газа се бори со недостаток од гориво

Недостатокот од гориво негативно се одразува на животот на жителите на Газа и особено го...

ШТО ГЛЕДА СВЕТОТ: Израелски воени авиони ја бомбардираа Газа

Израелските воени авиони реализираа 5 напади на складиштата со муниција на Изедин ел Касам...

ретсрикции

ШТО ГЛЕДА ИСЛАМСКИОТ СВЕТ: Израел ќе ги зголеми рестрикциите за Палестинците во месец Рамазан.

Израелскиот армиски генерал во петокот изјави дека војската планира да ги зголеми...

gaza

ШТО ГЛЕДА ИСЛАМСКИОТ СВЕТ: (Газа) Изрaел под опсада држи милиони луѓе.

Израел колективно ги казнува жителите на Газа и ова подрачје со години го држи под...

ирак

ПОКОЛ КАКО ОДМАЗДА: Ирачката војска уби 279 сунити за 24 часа.!

 Откако во понеделникот започнаа офанзива, сунитските борци завзедоа една цела провинција...

судан

ОН: Преку 50 илјади деца во Јужен Судан ќе починат од глад.

ЏУБА – Смрт од глад и болест му се заканувана повеќе од 50.000 деца во Јужен Судан,...

ѓул

И ова се случува : Претседателот Ѓул на Ес-Сиси му честита на изборот и победата??

Турскиот претседател Абдулах Ѓул упатил честитики до новоизбраниот претседател на Египет,...

Може да ве прислушкуваат и со исклучен телефон

Експерти утврдија дека агенцијата NSA може да ги прислушкува луѓето преку микрофонот на...

татари

Кримските Татари се соочуваат со втор прогон..

Потезите кои ги повлекла Русија, ќе ги присили кримските Татари да го напуштат анектираниот...

аракан

Турција не ги заборава и муслиманите на Аракан (Рохингја)

Лидер на “ Групата Аракан“, основана како би се чул гласот на муслиманите на Аракан...

ГЕНЕРАЛ

СКАНДАЛОЗНО : Украински генерал клечел пред американски амбасадор.

ДОЊЕЦК – Народната Република Доњецк објавила на својот твитер профил фотографија на еден...

amdi

Грмотевици во Скопје, во Шутка Амди го чекал чаршавот од првата брачна ноќ на внукот!

- По сценариото што јас го смислив, младенците и гостите прво ќе играат оро пред споменикот...

%d bloggers like this: