Category: Издвоено

gay-brainwashing-for-kids

ЕВРОПСКИ ВРЕДНОСТИ: Во Норвешка оддржан детски “Геј фестивал“

На фестивалот, за кој организаторите тврдат дека ќе положат темели за “безбедност,...

alepo

Бомбашки напад на пазар во Алепо

Вчера хеликоптерите на режимот на Асад со барел бомби го бомбардираа пазарот на Алепо. Во...

муслимански села

Напад на муслиманските села во Индија.

Како се наведува во извештаите, во напади со автоматско оружје на сепаратистичките...

малолетници

Египет: И малолетници осудени на затвор

Како се наведува во извештаи, во египетскиот град Исмаилије, 21 малолетник, против воениот...

кампови

Во бегалските кампови во Турција родени 11.533 сириски деца.

Во бегалските кампови во Турција досега на свет дошле вкупно 11.533 деца Сиријците кои бегаат...

Што гледа светот.. Зарем и дечињата се опасност..?? (Видео)

Изралеските војници кои и порано предизвикаа скандал со притворањето на петгодишното...

Што гледа светот: Судир на Палестинците и Израелската полиција пред капијата на Ал-Акса.

Утринава на капијата од комплексот на џамијата Ал-Акса во Кудс избувнале судири помеѓу...

рохингја

Мало Рохингја муслиманче, држи во рацете лисја од уништен Кур`ан од страна на Будистите..

Злосторствата на будистите врз Рохингја муслиманите непрекинато сеуште трае. Целиот свет...

Израелски воени бродови нападнаа рибари во појасот на Газа.

Израелски воени бродови вчера денес нападнаа рибарски бротчиња во пристаништето Рефахм на...

електрана

Електраната во Газа престана со работа на производство на електрична енергија.

Електраната во Појасот на Газа престана со работа откако е потрошена и последната капка...

Рохингја

Мијанмар го отфрли извештајот на ОН за масакрот над Рохингја Муслиманите.

Истражна комисија на мијанмарската влада ги отфрли тврдењата изнесени во извештајот на...

sirija

Додека очите на светските сили се вперени кон Украина, Асад го масакрира народот во Сирија.

Во нападите погинале 46 особи, меѓу кои четири деца и две жени. Сирискиот опсерваториј за...

цар

ЦАР: Во последните три месеци убиени 1240 особи

Во Централноафриканската Република од декември до денес убиени се 1240 особи. Насилството во...

sirija-red-za-hranu

Шоканти призори на 160.000 луѓе кои чекаат на ред за храна и вода.

Izvor: Objavljeno: 27.02.2014 – 00:05 Обединетите нации објавија шокантни нови фотографии од Јармоук,...

петиција

Обавезно :Потпишете ја оваа петиција, против американската пеачка Katy Parry која се поигрува со името на Аллах џ.ш

Муслиманите ширум светот потпишуваат онлајн петиција со барање до социјалната мрежа Youtube да...

Израелската војска пукаше во нозете на два Палестински фудбалери, кои никогаш повеќе нема да можат да играат.

  Израелската војска продолжува да ги теоризира Палестинците на Западниот брег....

Марвин

Четиригодишно дете само ја премина границата од Сирија

Се поголем бројот на луѓе кои погодени од граѓанската војна во Сирија бегаат односно...

Турција е 6-та најголема економија во Европа.

Министерот за економија Нихат Зејбекчи рече дека турската економија и во следниот период ќе...

Видео: Како хулиганите сакаа да влезат во џамијата во Пловдив.

Ова е кратко видео од вчерашниот обид при џума намаз на одредени Бугарски националисти и...

Рохингија

Тајланд депортираше 1200 Рохингија Муслимани.

Тајландски официјални представници ссопштија дека помеѓу периодот од септември до ноември,...

Израелскиот министер Ариел со група доселеници упадна во Ал-Акса.

Израелскиот министер за стамбени прашања Ури Ариел, пратен со група на еврејски доселеници...