Category: ДТВ-DTV

Untitled

(Видео/Фото) Од посетата на Подгоречка планина и ранчот на Шабан Адемоски

Како што велат, “секое годишно време си има своја убавина “ а таквата убавина најмногу се...

IMG_9166

Видео репортажен проект на Дубаи Портал (ДТВ): “СЛОВЕНИЈА ОДБЛИСКУ“ (Фото/Видео)

Врз основа предвидениот проект ( Словенија Одблиску ) на Дубаи Интернет ТВ (Дубаи Портал),...

17457298_1459721750725667_5779382488534282588_n

(Видео/Фото) “Стариот дом“ : Спомен, негрижа и потенцијална опасност

Повеќето жители на населба Подгорци, сигурно се сеќаваат на важноста и улогата на овој...

img_4213

(Фото+Видео ) МО СДСМ-Подгорци: Од учеството на Граѓанскиот марш 11 Октомври: Борбата продолжува, гласот победува !

Почитувани ! Како  МО СДСМ – Подгорци , посебна чест и задоволство ни беше да бидеме дел од...

ankara-05

Ексклузивно: Dubai Portal во посета на Анкара (Турција)

Почитувани, со нескриена радост, би сакале да ги известиме нашите редовни посетители, се...

13514391_1438557076169803_1482369382_n

Ќе биде… Победата е тука, само треба трпение и заедништво… (Масовен протест на Шарената револуција- Скопје 20.06.2016)

Ќе биде… Победата е тука, само треба трпение и заедништво… Вака ни изјави 76 годишниот...

IMG_1841

(Видео+Фото) Од 16-та традиционална посета на исламските верски институции и културно историски споменици во Р.Македонија

Во рамките на традиционалната посета на верските институции, како и културно историски...

kapturirana1

За Хуманоста пред се, и кога треба да се помогне.

Имајќи ја во предвид новата активност на хуманитарните волонтери на населба Лабуништа,...

intervju

Наше Интервју со г-динот Мерсел Билали, Универзитетски професор, политичар и аналитичар.

Во рамките на трубината која синоќа се оддржа во Лабуништа, организирана од страна на...

IMG_7534

Наше интервју со г-динот Фијат Цаноски претс.на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ)

Почитувани, во рамките на циклусот интервју-а на Дубаи Портал, овој пат Ви го презентираме...

(Видео) Од Јубилејните 10 години на Парѕијата за Европска Иднина ( ПЕИ)

(Видео) Од Јубилејните 10 години на Партијата за Европска Иднина ( ПЕИ)

По повод Јубилејните десет (10)години од постоењето на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ) на...

zaev podgorci

(Видео) Од посетата Зоран Заев на Подгорци, и неговото пречекување од Подгорчани, или како што рекоа Подгорчани “ за човекот од народ-за народ“

Добре ни дојдовте во Подгорци, г-дине Заев! Со овие зборови  Претседателот на СДСМ г-динот...

IMG_6994

DTV-ДТВ : (МЕД) “Вода за езерата, блатата, изворите и луѓето на планината Јабланица“

Во рамките на проектот “Вода за езерата, блатата изворите и луѓето на планината Јабланица,...

am1

ДТВ-DTV: За несудената амбуланта “Здравствен дом на населба Подгорци “ – (Видео)

Сигурно повеќето од онаа постара генерација на жители на населба Подгорци, се сеќаваат на...

Од Рекламниот најавен спот на Дубаи Портал и ДТВ

Од Рекламниот најавен спот на Дубаи Портал и ДТВ

Почитувани, со гордост Ви го претставуваме Видео ракламниот спот со кој сите емисии,...

ezero

ДТВ (Видео) : За нашето природно богатство “ПОДГОРЕЧКОТО ЕЗЕРО“

Имајќи ја во предвид сезоната која измина (летна) во која населба подгорци со одредени...

rsz_foto

(Видео) Трибина: Состојба на водите во Јабланица и потенцијали за алтернативно водоснабдување

Во понеделникот 28.09.2015 год, во просториите на кафетерија Евлад – Подгорци, претставници на...

1

(Видео) ДТВ:Подгоречките талебиња во посета на исламските образовни институции во Македонија.

  Како и секоја година, така и оваа, како награда за вложениот труд во посетувањето на...

IMG_6569 (Custom)

Дубаи ИТВ : На еден ден со нашите хуманитарци (За надежта и страдањата) (Видео + Фото)

После нашата кратка средба и запознавање со хуманитарните активности, на волонтерите...

zaednicka

ДУБАИ ИТВ : За хуманоста без граници, и апелот “Да им помогнеме на мигрантите“

Имајќи ја во предвид активноста на одредени жители на населба Лабуништа кои преку своите...

18

(Видео+Фото) Дубаи Портал на Одбележувањето на 20 години од геноцидот во Сребреница.

На покана на Бошњачкото Здружение ДИВАН – Скопје, како и Ткнц РУМЕЛИЈА,  ДУБАИ ПОРТАЛ,...

дзамија2

(Видео) Џамиски Меџлис – Подгорци: Свеченост по повод завршување на Хатма 2015

Во петокот 03.07.2015 ( 16.Рамазан.1436) година, во просториите на џамија Подгорци, после Теравија...

futureofdubai

Future of DUBAI :Рекламен спот на Pro-Grafika Dubai

Почитувани, во прилог на овој пост, Dubai Portal со гордост Ви го презентира видео рекламниот спот...

4

YAHYA KEMAL -college Струга: Свеченост по повод доделување на дипломи Матуранти 2011-2015

Вчера во просториите на Домот за култура во Струга, во 18.00 часот се одржа свеченост по повод...

ucuiliste

(Видео) Одбележан 21.март – Денот на пролетта и екологијата ( ООУ “Гоце Делчев“ – Подгорци)

Со пригодна свеченост во изведба на учениците од Основното Училиште “Гоце Делчев“ –...

peisobir

Средба на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ) со членови, симпатизери и граѓаните на Струга и пошироко.

Напомена: ( Забрането е преземање на целокупниот или пак делови од објавената содржина, како...

%d bloggers like this: