Category: Локално

nikonestor

Од денес, средношколците од Подгорци, Лабуништа, Октиси и Боровец без превоз.

Како што и вчера во попладневните часови, односно во втората смена  учениците средношколци...

sekretar

Државниот секретар во Министерството за локална самоуправа во посета на Центарот за развој на Југозападниот плански регион

Министерството за локална самоуправа ги прави сите напори да обезбеди нормално...

„Изгрев“ меѓу хотелите што дале најголем придонес во подобрување на туристичката понуда

Хотелот „Изгрев“ од Струга се најде помеѓу хотелите кои дале најголем придонес во...

S3

За “ идниот преубав“ Струшки плоштад или за….?

Еве, веќе неколку денови на просторот на Струшкиот плоштад се врши дислокација на времените...

plostad

Се отстранува урбаната опрема од градскиот плоштад во Струга

Во присуство на полициски службеници, денес започна рушењето на урбаната опрема на...

Kafasan

На Ќафасан фатена романска државјанка со поголема количина наркотици

Царината во текот на викендов спречи два обиди за криумчарење на наркотички средства, од кои...

FoNet-REGIONI-OGREV

Кривична пријава за Лабуништанец заради злоупотреба на службена должност.

Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против 48-годишниот А.К. од струшкото...

протест струга

Протести за рушењето на времените објекти во Струга

Поради отстранувањето на времените објекти во Струга, досегашните корисници, денеска...

%d bloggers like this: