Category: Зад Огледало

американски војници

Америка испрати 3.000 војници на Балтикот, како одбрана од можна “ескалација на руската агресија“

Околу 3.000 американски војници, припадници на 3-та пешадиска дивизија, од наредната недела ќе...

Воена провокација: НАТО испрати уште два воени разорувачи во Црното море.

Уште два воени бродови на НАТО алијансата би требало денес да впловат во водите на Црното...

израел аввион

ВО СЛУЧАЈ НА НАПАД НА ИРАН: С. Арабија на Израел му понуди непречена слобода над својот воздушен простор

Саудиска Арабија на Израел му понуди непречена слобода на летови над нејзиниот воздушен...

сад исил

Уште еден од низата на докази поврзани со “Исламската држава“

Соединетите Американски Држави повторно би можеле да се најдат на удар на “терористи“, ама...

прорускисили

(Видео) Про руските сили во Дебаљцево запленија американско оружје и тајни документи

Украинските сили го напуштија Дебалцев и оставија како што тврдат представници на...

gadafi_6170_635x_converted-650x250

ГАДАФИ ВО ИНТЕРВЈУ ВО 2011 год: 500.000 Џихадисти ќе ја нападнат Европа, а медитеранот ќе стане море на хаос и крвопролевање

Либискиот лидер Моамер ел Гадафи предвидел дека џихадисти од неговата земја ќе ја нападнат...

БЕНГАЗИ: Ги стигна клетвата, со помош на Западот го убија Гадафи, а сега ги палат знамињата на Западот

Од засега само нивни познати причини голем број на медиуми денес не ги пренесоа протестите...

сад војска

Америка се подготвува за војна која доаѓа: Во Сирија започнуваат големи судири со Русија

Американците се нација подготвена за војна и тие ќе ја поддржат без оглед на тоа што цената...

Viktor Leonov

ПЕНТАГОН ЈА АЛАРМИРА ЦЕЛА АМЕРИКА: Руски воен брод на 30 километри од брегот на Флорида

Минстерството за одбрана на САД соопшти дека покрај амероканскиот брег се наоѓа руски...

НАТО ВОЈСКА

Шок за НАТО: Грција најави излегување од Алијансата и влегување во сојуз со Русија

Евентуалното иѕлегување на Грција од НАТО алијансата, а што Сириза веће неколку денови го...

арктиквојници

Русија и Канада во непријателски односи заради Арктикот.

Русија и Канада сакаат да ги зајакнат своите позиции на арктичкиот регион, каде се наоѓаат...

НАТО ГРУЗИЈА

НАТО влезе во руската “црвена“ зона на друга врата. Алијансата во Грузија зазема позиција за војна.

Воспоставување на центарот за обука на северноатлатската алијанса во Грузија претставува...

крал Салман

Војната против Русија е смртоносна: Династијата Сауд продолжува по патот кон самоубиството

Никој во западните корпоративни медиуми нема да ви каже зошто американскиот претседател...

напади париз

Кој е режисер на масакрот: Кои земји имаат најмногу корист од нападите во Париз?

Обемот на настаните во Франција и интензитетот на паниката која настана се толку големи...

злато

Русија и Кина го нападнаа доларот. САД се подготвува за масовни немири (Видео)

Во новиот извештај на Дејвид Воуз се зборува за тоа зошто Русија го иницира колапсот на...

сирија војна

Русија ги завршува подготовките за голема војна: Третата светска војна ќе започне во Сирија.

Во тек е медиумска војна помеѓу Русија и САД, а со тоа се најавува и почетокот на вистинска...

Голема џамија парис

Зошто е заборавено времето кога Париските Муслимани им помагале на Евреите да побегнат од нацистите?

Еве еден податок кој е изоставен од учебниците. Француски филм од 2011 година, “ Слободни...

Гасовод путин

Русија со уште еден шок кон ЕУ: Гасот го носиме до Турција, а за понатаму обратете се кај нив.

Рокот за покренување на гасоводот Турски ток, малку ќе се разликува од планираните рокови на...

mistral

Барање пред тужба: Русија официјалнo побара од Франција да го образложи неиспорачувањето на “Мистрал“

Русија испрати барање до Министерството за одбрана на Франција да официјално ги соопшти...

AVSTRIJA-EU

Австрија во јуни ќе се изјаснува за излегување од ЕУ

Министерството за внатрешни работи на Австрија ја одобри иницијативата за тоа граѓаните да...

шпанија

Брисел ја губи контролата. Шпанија најави враќање на своите граници во ЕУ.

МАДРИД- Владата на Шпанија објави дека со после терористички напади во Франција – смета...

дајана доди

Британија во шок ! Принцезата Дајана била бремена кога погинала во несреќата!

  Сензационалните тврдења за смрта на принцезата Дајана ќе бидат прикажани на...

hulkebek

Дали овој човек е виновен за се што минативе денови се случува во Франција

“Се посветив на омразата кон муслиманите. И бев добар во тоа. Секој пат кога ќе слушнев дека...

исламски настани

Австралија, Шведска, Германија, Франција… Кој е следен ?

8. Januar 2015 Настанот во австралискиот град Сиднеј беше алармантен, кога вооружен киднапер 16...

исил помош

Тврдење дека САД и помогнал на ИСИЛ

САД во подрачјата под контрола на ИДИЛ, по воздушен пат им достави помош во оружје, муниција...

руски специјалци

РУСКА ЛЕГИЈА НА СТРАНЦИТЕ: Путин ги повика странците во својата војска!

МОСКВА – Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој на странските...

%d bloggers like this: