Category: Зад Огледало

бегалци

Лавината тргна: Еве што ќе се случи кога наскоро ќе падне доларот

Не е тајна дека наскоро ќе дојде до колапс на доларот. Речиси сите се свесни на тоа. Колапсот...

саудиски војници

Откриена строго доверлива тајна: Борба за најголемото наоѓалиште на нафта на светот во Јемен!

Skaj Njuz откри строго доверливи информации кои Вашингтон и сега веќе поранешната, Јеменска...

nato_i_rusija_converted-650x250

ОФИЦИЈАЛНО: Започна новата студена војна. Воспоставена црвена линија помеѓу Русија и НАТО.

МОСКВА-НАТО повторно вовдува директна тајна телефонска линија со Министерствиото за...

кадиров

Путин има проблем: Рамазан Кадиров, во судир со специјалната полиција на Русија.

Тензиите помешу чеченскиот лидер Рамазан Кадиров и руското мкинистерство за внатрешни...

ватикан

Рускиот протереј тврди: Ватикан е соорганизатор на војната во Украина, за да излезе на Руските граници.

 Протерејот Владимир Вигљанскиј, кој служи при храмот на Свети Татјана на Московскиот...

КАДИРОВ СЕ НАЛУТИ ? Пукајте на сите кои ќе тргнат или влезат во Чеченија

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров им наредил на сите свои вооружени сили да, како што...

американски носач

Што се случува? Американците испратија носач на авиони, ситуацијата на работ на војна.

Американскиот носач на авиони Теодор Рузвелт тргна кон водите на Јемен, каде ќе им се...

кинески аеродром

Американската војска во шок: Кинезите градат аеродроми во море.

Кинеската влада постепено создава вештачко копно покрај потопени гребени во архипелагот на...

Група хакери откриле мистериозна компанија која ги лови и скенира чет пораките на Фејсбук.

Група на девелопери на апликации забележале дека при испраќање на линк на фејсбук четот се...

едроган путин

Шок за Вашингтон: Турција му сврте грб на ЕУ и влегува во Евроазискиот Сојуз

Претседателот на Казахстан и “татко на современата идеја за евроазиско обединување“,...

Историчар Куркчоуглу : Постојат докази дека Армените извршиле масакр на милион Турски муслимани

Директорот на Центарот за истражување на турско-арменските односи на Универзитетот Ататурк...

ердоган салман

Турција и Саудиска Арабија формираат воена алијанса против Сирија

Турција и Саудиска Арабија, наводно преговараа на високо ниво со цел воспоставување на воен...

Наскоро ќе удрат и на Ассад.

Арапските медиуми пренесуваат дека Катар е врска помеѓу Турција и Саудиска Арабија, и дека...

мадуро

Мадуро: “ Ве почитувам, ама не ви верувам претседателе Обама!“

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро на Самитот Америка во Панама изјави дека не му...

германски тенкови

Со старудија на Русија: Германија заради Путин, од отпад вади 328 тенкови

Германија планира да врати во служба стотици тенкови, како одговор на растечката тензија со...

израел поднморница

Германскиот Совет за безбедност ја одобри испораката на подморници за Израел

Германското Сојузно собрание за безбедност и дозволи на владата да ја достави другата...

јахусеин знаме

Ердоган во Техеран- Иран пречекан со знамето на кое пишува “Ја Хусеин“

Иранскиот телевизиски канал Ал-Алам објави фотографија од дочекот на турскиот претседател...

сиси

Сиси бара од улемата ал-Азхар да изврши нова кодификација на исламското право.

8 Египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси, досега воглавном беше познат и препознатлив...

Ердоган по налог на САД во посета на Иран?

Ердоган откако остро го критикуваше Иран деке се повеќе се меша во Блискиот Исток, одеднаш...

ДАВУТОГЛУ: Нетанјаху е лидер на Влада која убива деца (Видео)

Израел го одби договорот со Техеран.

Израелскиот кабинет е единствен и сам во противеењето на рамковниот договор на светските...

кинески специјалци

Десантот на Аден го извршиле Кинески специјалци, и не станува збор за никаква “Саудиска инвазија“

Вчера утрината десетина припадници на воените деиници без ознаки се појавиле во јеменското...

israel_plane_050710

ЕКСКЛУЗИВНО: Израел тајно му продавал оружје на Иран.

Американското министерство за внатрешна безбдност тврди дека израелски трговци со оружје...

копилот

Неколку необјавени податоци за копилотот на урнатиот авион.?

Пријателите тврдат дека Лубитц бил активерн на фејсбук. Меѓутоа, неговиор птофил е избришан...

бртитански авиони

Британија започна подготовки за војна на Фолкландите заради присуството на руски авиони во Аргентина.

Велика Британија ја зајакнува војската која е стационирана на Фолкландските острови заради...

arabija-vojnici1-640x414

Заради состојбата во Јемен, Саудиска Арабија го активира тешкото вооружување.

Саудиска Арабија започна сао поставување на тешкото вооружување и воена опрема,...

сара

Германска пратеничка побара воведување на санкции за САД и Велика Британија.

Пратеничката во Биндестагот и прв заменик на шефот на фракцијата “Леви“ Сара Вагенхелт,...