Category: Зад Огледало

hulkebek

Дали овој човек е виновен за се што минативе денови се случува во Франција

“Се посветив на омразата кон муслиманите. И бев добар во тоа. Секој пат кога ќе слушнев дека...

исламски настани

Австралија, Шведска, Германија, Франција… Кој е следен ?

8. Januar 2015 Настанот во австралискиот град Сиднеј беше алармантен, кога вооружен киднапер 16...

исил помош

Тврдење дека САД и помогнал на ИСИЛ

САД во подрачјата под контрола на ИДИЛ, по воздушен пат им достави помош во оружје, муниција...

руски специјалци

РУСКА ЛЕГИЈА НА СТРАНЦИТЕ: Путин ги повика странците во својата војска!

МОСКВА – Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој на странските...

Смртоносна одмазда: Русите на Куба тајно инсталираа нуклеарни проектили насочени кон Америка

Претседателот Обама изјави дека ќе ги укине санкциите воведени кон Куба откако Куба на...

ракети

ВОЈНА ДО УНИШТУВАЊЕ: Америка на Украина и испорача непознато смртоносно оружје

Во саботата 13. декември, руските медии известија дека претседателот Обама не може да го...

ирански научник

Неверојатна технологија на Ирански научник: Бесплатна енергија, левитација, подмладување.

Техран Таваколи Кеше е ирански инжинер кое е еден од водечките лидери во подрачјето на...

ли ченг

Човек стар 256 години ја откри тајната на својата долговечност.

Запознајте го Ли Чинг Жуен, човек кој живеел фантастични 256 години ! Ова, не е мит ниту пак во...

украина транзит

Украина го игнорирала барањето за затварање на воздушниот простор пред соборување на авионот!

Украинската влада ја игнорирала препораката на Европската организација за безбедност на...

На Америка и се заканува најголем земјотрес во историјата.!

Најновите податоци на американските сеизмолози покажале дека на Соединетите Американски...

гасовод1

Со промена на Рускиот став, Турција станува лидер во извозот на гас во Европа

После изјавата на Путин дека проектот Јужен Тек ќе биде сопрен, уследија бројни реакции од...

nafta

Борба за нафтата: Саудиска Арабија против суперсилата САД

Добивањето нафта од шкрилци го промени односот на силите во светот на енергетиката....

Нередите во Фергусон : Америка не е на работ на револуција, во прашање е нешто друго.

  Кога на воено поле ќе се соочи со многу броен и посуперуиорен од себе, непријателот се...

ердоган2

Ердоган: “ Странците не ги сакаат муслиманите, туку нивните пари!“

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера на состанокот на Постојаниот комитет за...

атомска бомба

Полинезија од Франција побарува 1 милијарда долари оштета.

Собранието на Француска Полинезија се подготвува од Владата на Франција да побара речиси...

ердоган - напад

Турција тргна во отворен напад против Русија: Наскоро Турско-Американски напади врз Асад.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјавил дека Анкара и Вашингтон мора да ги соединат...

пари

Крајот на монетарниот систем каков го знаеме станува неизбежен.

Džim Vili je u svom najnovijem intervjuu rekao: „Dolar će rasti i rasti i na kraju propasti. Činjenica da je sad tako visoko gore je znak njegovog neminovnog...

злато резерви

Најголемата тајна на сите времиња излезе на повидок :Вистинската причина зошто светската војна не може да се избегне.

Prema uzbunjivačici Svetske banke, Keren Hads, američki dolar će propasti i biće zamenjen novom, bezinteresnom valutom, zavisnom od zlata. Според...

сауди

Американскиот партнер, Кралството Саудиска Арабија пред паѓање..

Многумина му се смееле на коментарите на Али Реза Закани поврзани за неизбежното паѓање на...

Пакистан успешно тестира ракета со нуклеарна боева глава.

Пакистан денес успешно го изврши тестирањето на балистички проектил со оптимален дострел...

turcija ptotesti

Турција се сомнева дека српски „Отпор“ има улога во ланските антивладините протести

Турските власти се сомневаат дека српското движење „Отпор“ има улога во антивладините...

putin2

Путин му се закани со војна на Ердоган, доколку продолжи да се меша во судирите во Сирија.

Како наведуваат  Moscow Times, реномирани руско-англиски дневни весници, претседателот Реџеп...

subratastavreski

Ќе има ли одговорност за утката со Субрата Рој?

Ниту ќе има одговорност, ниту ќе влијае на владиниот рејтинг, коментираат аналитичари,...

Бакиќ

Бакиќ: Американците го враќаат Шешељ во Србија за да го ослаби премиерот Вучиќ.

Враќањето на Воислав Шешељ во земјата представува обид за дестабилизација на Владата на...

дух

Дух предизвикува паника во градското Собрание на градот Бостон.

Службеници во собранието на градот Бостон, тврдат дека во канцелариите  се појавува дух во...

израелски претседател

Израелскиот претседател Ривлин ја повика Израелската омладина да прекине со насилствата во земјата

Израелскиот претседател Реувен Ривлин предупредил дека насилствата се сепоприсутни во...