Category: Зад Огледало

русија

Русија прогласила вонредна состојба, заради групирањето на НАТО силите (Видео)

Групирањето на НАТО силите во близина на руската граница претставува еврејски ционистички...

%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d0%b1%d0%be%d0%bc%d0%b1%d0%b8

ШТО СЕ ПОДГОТВУВА: Америка во Европа испраќа нови атомски бомби

Пентагон има намера март 2017 година да ги испита новите атомски бомби Б61-12. Како пренесува...

%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b8

ВИДЕО: Америте ја “бранат“ Европа, во Германија пристигнаа тенкови!

Во германското пристаниште Bremerhafen пристигнале оклопни воена техника на американската...

%d0%b5%d1%83%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%b1%d0%b0

СЛОВЕНЦИТЕ ДАДОА РАДИКАЛНА ИДЕЈА ЗА ПОДЕЛБА НА ЕУ: Еве во кој регион ја ставија Македонија

Идејата на словенскиот претседател Борут Пахор за регионализација на ЕУ во љубљанскиот...

alisa-shevchenko-russia-hacking-751388

Која е руската хакерка, која ја протурка победата на Доналд Трамп ?

Белата куќа младата Рускиња, Алиса Шевченко, како и компанијата за која работи,ги стави на...

%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf

Трамп со закана после резолуцијата на ОН: “Работите после 20.јануари ќе бидат поинакви“

Ново избраниот американски претседател Доналд Трамп на својот Твитер профил во саботата...

1

Низа атентати што Мосад ги организираше против палестинските лидери

ЕРУСАЛИМ (AA) – Палестинското движење Хамас пред неколку дена соопшти дека израелската...

%d0%b4%d0%be%d0%ba%d0%b0%d0%b7

ОТКРИЕНИ ДОКАЗИ: Убиецот на рускиот амбасадор припаѓал на терористичката организација на Ѓулен

Мевлут Мерт Алтинтас, убиецот на рускиот амбасадор Андреј Карлов, одржувал блиски средби со...

%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b8

1.600 Американски тенкови сместени во Холандија: Се подготвува ли војна во Европа?

САД покренале голема операција на префрлување на тенкови во складишта во Холандија во...

vucic

ИНЦИДЕНТ ВО БРИСЕЛ: Во сериозна расправија со Федерика Могерини, Вучиќ го напуштил Брисел!

Премиерот на Србија Александар Вучиќ синоќа, после состанокот со шефицата на европската...

%d0%98%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d1%98%d0%b0%d0%bd%d1%86%d0%b8

ИНДИЈАНЦИТЕ уништени со БИОЛОШКО оружје: Правата светска војна се случила во 18.век

Поедини угледни историчари тврдат дека Првата светска војна се случила во 18 век кога на...

tramppobeda

Проф. д-р Алан Лихтман кој 30 години предвидува исход на американските избори: Трамп ќе биде отповикан или даде оставка

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп најверојатно ќе биде сменет или самиот...

%d0%b5%d0%b3%d0%b8%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b2%d0%be%d1%98%d1%81%d0%ba%d0%b0

ПОЛЕКА ПРЕРАСНУВА ВО СВЕТСКА ВОЈНА: Египетската армија се вклучи во војната во Сирија на страната на Асад

Арапските електронски медиуми јавуваат дека Египет се вклучил во војната во Сирија и тоа на...

%d0%9a%d0%9b%d0%98%d0%9d%d0%a2%d0%9e%d0%9d

ИЗБОРЕН ХАОС ВО САД: Сё поголеми барањата за пребројување на гласовите

Поранешнара кандидатка на Зелената партија за американски претседател Џил Стајн тврди дека...

pkk

Триесет милиони евра од Европа за терористичката ПКК

И покрај тоа што Европската Унија ја има заведено ПКК како терористичка организација, оваа...

alvorada

БРАЗИЛ: Протестен јуриш на претседателската палата

Дел од палатата Да Алворада ( официјална резиденција на претседателот на Бразил) нападната...

%d1%85%d0%b8%d0%bb%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d1%82%d0%be%d0%bd

Хилари не се откажува: Започна битката за електоратите

Најмалку шест демократски електорати потпишале договор  со кој ќе се обидат да го блокираат...

%d1%80%d1%83%d1%81%d0%ba%d0%be-%d0%ba%d0%b8%d0%bd%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%b2%d0%be%d1%98%d1%81%d0%ba%d0%b0

Потпишан воен пакт на Русија и Кина, се раѓа ли најмоќната воена алијанса на светот ?

Рускиот претседател Владимир Путин денес го потпишал законот за споразум помеѓу Русија и...

%d1%80%d1%83%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b2%d0%be%d1%98%d1%81%d0%ba%d0%b0

УДАРНА ВЕСТ -ГОЛЕМА ТЕНЗИЈА: НАТО не се откажува, Русија испраќа војска кон Европа

Како одговор на распоредувањето на американската противракетна одбрана во Европа, Русија...

%d0%b2%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%9c

СРБИЈА ПРЕД ТОТАЛЕН ХАОС: Се очекуваат санкции и нереди, на Вучиќ забранет влез во Канада

Србија се наоѓа пред страшни притисоци. Премиерот Вучиќ и шефот на државата Николиќ во ист...

%d0%ba%d1%83%d1%80%d0%b4%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd

ПРАВЕЦ КУРДИСТАН: Јуриш на светските компании на ефтина нафта

Компанијата Гленкор ќе се обиде да обезбеди 550 милиони долари за високо ризичен, ама и високо...

%d0%a1-400

ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА НАТО: Турција ќе купи руски ракетен систем С-400

Турција преговара со Русија  за потенцијално купување на противракетен систем “С-400“,...

%d1%81%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%98%d0%b0%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%82

ТЕЖОК УДАР ЗА КОРПОРАЦИИТЕ: Словенците добија уставно право на питка вода, водата прогласена за непрофитабилен ресурс

Пратениците на словенскиот парламент во четвртокот ја изгласале измената на уставот според...

%d0%bf%d1%83%d1%82%d0%b8%d0%bd%d1%85%d0%b0%d0%b3

Крах на Меѓународниот кривичен суд: Русија го повлече признавањето на Римскиот статут

Претседателот на Русија Владимир Путин денес потпишал декрет според кој одбиваат Русија да...

%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf-%d0%b8%d0%b7%d1%80%d0%b0%d0%b5%d0%bb

СОНУВААТ ЗА ГОЛЕМ ИЗРАЕЛ ?! Израел се подготвува за времето на Трамп

Лидерот на Ционистичката унија Исаак Херцог на Фејсбук објавил дека Соединетите...

%d0%b5%d1%83%d0%b2%d0%be%d1%98%d1%81%d0%ba%d0%b0

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ ПОСЛЕ АМЕРИКАНСКИТЕ ИЗБОРИ: Европа создава своја војска надвор од НАТО

Победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД на европјеците ги тера да...

%d bloggers like this: