24 C
Struga
Monday, July 13, 2020

БиХ: Поранешен министер истури хемикали во река, за да направи пена-забава

Голема афера ја тресе Босна и Херцеговина (Bosna i Hercegovina): Поранешниот министер за безбедност на БиХ (BiH), Драган Мектиќ (Dragan Mektić), истури хемикалии во...

Нови Сад: Со јахта удрил во чамец и убил полицајка

Седумнаесет годишниот М.С. од Нови Сад (Novi Sad), за кој се претпоставува дека е син на бизнисмен, е уапсен во Будва откако, како што...

Телефонски разговор Ердоган-Путин

АНКАРА (АА) - Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, телефонски разговараше со рускиот претседател, Владимир Путин, пренесува Агенција Анадолија (АА). Информацијата преку соопштение ја потврди Одделот...

Чавушоглу: „Тоа што го направи Ерменија е неприфатливо, Азербејџан не е сам“

АНКАРА (АА) - Министерот за надворешни работи на Турција, Мевлут Чавушоглу, во врска со нападот на Ерменија врз азербејџанските позиции рече дека тоа што...

Азербејџанскиот претседател Алијев: „Сите напори на Ерменија пропаднаа, Азербејџан ја заштити својата граница“

БАКУ (АА) - Претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев, истакна дека азербејџанската Армија се одмаздила за војниците кои загинаа во судирите на границата помеѓу Азербејџан...

Руско МНР: Одлуката за Аја Софија е внатрешна работа на Турција

Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Вершинин, изјави дека одлуката за Аја Софија е внатрешна работа на Турција, и во тоа не треба да...

Хашим Тачи денеска ќе се појави пред Специјалното обвинителство за Косово во Хаг

Косовскиот претседател, Хашим Тачи, денеска треба да биде сослушан во Хаг од Специјалното обвинителство за Косово, што кон крајот на јуни го обвини за...

(Во живо) Србија: Продолжуваат протестите – граѓаните бараат Вучиќ да поднесе оставка

Протестните собири продолжуваат веќе шестти ден по ред во Белград (Beograd), Ниш (Niš), Зрењанин (Zrenjanin), Чачак (Čačak) и некои други градови. Граѓаните излегоа на...

Политичка криза во Бугарија: Претседателот ја повикува владата да поднесе оставка

По судирот меѓу владините симпатизери и поддржувачите на претседателот Румен Радев (Rumen Radev), ситуацијата во Бугарија (Bulgaria) достигнува жариште на последните протести. Претседателот Румен...

Србија: Бошко Обрадовиќ го повика народот за општа граѓанска непослушност

Претседателот на „Двери“ („Dveri“), Бошко Обрадовиќ (Boško Obradović), оцени дека владата е насилна, а не бунтовните граѓани и дека е потребна општа граѓанска непослушност...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!