-1.1 C
Struga
Saturday, March 23, 2019

Павлопулос: Грција ќе ја блокира Република Северна Македонија во ЕУ, ако тие не ги...

(Дубаи - Портал) - Грција ја поддржува европската перспектива на С. Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на...

До 2025 година, околу 3,5 милијарди луѓе ќе се соочат со недостаток на питка...

(Дубаи - Портал) - Повеќе од 2 милијарди луѓе на светот немаат пристап до питка вода, а се очекува дека до крајот на 2025...

Шефот на дипломатијата на Нов Зеланд, Петерс: Терористот ќе го мине остатокот од животот...

„Ние сме земја која придава голема важност на верската толеранција. Нападот врз лице кое ја исполнува својата верска обврска го третираме како напад на...

Турција го предупреди Западот поради игнорирањето на исламофобијата

Советот за национална безбедност на Турција остро ги осуди терористичките напади во двете џамии во Нов Зеланд и убивањето невини луѓе поради нивните верувања. (Дубаи...

Потона траект во Мосул: Бројот на загинати се искачи на 100 лица

(Дубаи - Портал) - Бројот на жртвите во несреќата во која потона траект на реката Тигар во ирачкиот град Мосул, се искачи на 100...

Ирак: Ферибот потона во водите на Тигар, најмалку 55 загинати

Портпаролот на Министерството за здравство на Ирак Сејф Бедир информираше дека 33 од загинатите се жени, додека 12 од нив се деца. (Дубаи -...

ОИС на вонредната седница за исламофобијата покани и делегации на ОН, ЕУ и ОБСЕ

„Во својство на претседател на ОИС, Турција свика вонредна седница на шефовите на дипломатиите на членките на таа организација за да дискутираат за растечкото...

Терористот од Нов Зеланд можно е да планирал уште еден напад

Началникот на полицијата на Нов Зеланд, Мајк Буш, истакна дека е можно терористот што отвори оган врз две џамии во Крајстчрч и уби 50...

Kараџиќ правосилно осуден на казна доживотен затвор

Хашкиот суд за воени злосторства во поранешна Југославија денеска на доживотен затвор го осуди поранешниот лидер на босанските Срби, Радован Караџиќ, потврдувајќи ја првостепената...

Касим Токајев положи заклетва на местото претседател на Казахстан

Во обраќањето по церемонијата Токајев рече дека ќе ги гарантира правата и слободите на граѓаните во согласност со Уставот на земјата, наведувајќи дека функцијата...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!