-6.3 C
Struga
Tuesday, January 19, 2021
дома Балкан и Свет

Балкан и Свет

  Ситуацијата се нормализира: Прекината блокадата на американскиот Конгрес, без закана за безбедноста

  По кратката блокада на комплексот на Конгресот на САД (САД), полицијата во Вашингтон соопшти дека нема закана за безбедноста и дека ситуацијата е нормализирана....

  Навални уапсен веднаш штом слета во Москва! Бајден и европските лидери бараат Русија да...

  Рускиот опозиционер Алексеј Навални се врати од Германија во Русија и веднаш беше уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва, објави Федералната казнено-поправна служба. Авионот...

  Хаос во Амстердам: Поради корона мерките со водени топови врз демонстрантите (ВИДЕО)

  Холандската полиција употреби водени топови против скоро 2.000 демонстранти во Амстердам. Насобраните протестирале против ограничувачките мерки на холандската влада воведени за спречување на ширење...

  Потона товарен руски брод, спасени пет лица од 13-члената посада

  Извлечени се телата на двајца членови на екипажот на товарниот брод што потона во водите на Црното Море, јавува Агенција Анадолија (AA). Акциите за спасување,...

  Австрија под клуч до 8 февруари!

  Владата на Република Австрија денес објави дека мерките за тотално заклучување се продолжуваат до 8 февруари. Покрај продолжувањето на периодот на заклучување од 25...

  Голем протест против епидемиолошките мерки во Виена: Граѓаните го блокираа главниот град на Австрија

  Денес во Виена се одржа голем протест против корона мерките на австриската влада, а меѓу учесниците биле забележани и некои десничарски водачи, кои според...

  Армијата го блокира Вашингтон: „Зошто се плашите од народот ако легитимно победивте на изборите“...

  Американец од Вашингтон снимил како изгледа неговиот град денес утрово. Армијата е присутна од сите страни во целосна воена опрема и со долги цевки....

  Америка на нозе: Сите 50 држави во состојба на готовност заради можни протести, ФБИ...

  Сите 50 сојузни држави во САД и областа Колумбија се во состојба на готовност викендов поради можни насилни протести на противниците на инаугурацијата на...

  Евакуиран аеродромот во Франкфурт: Во тек е полициска акција (ВИДЕО)

  Аеродромот во Франкфурт е евакуиран вечерва, поради „аларм за оружје“, пренесуваат светските медиуми. https://twitter.com/cassi_xo_/status/1350488286775681036?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1350488286775681036%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2F24sedam.rs%2Fsvet%2Fevakuisan-aerodrom-u-frankfurtu-policijska-akcija-u-toku-video%2F Според медиумите, полициската акција е во тек. - Поради тековната полициска акција,...

  Еруптира познатиот вулкан во Јава: Пепел и чад летаат со километри во атмосферата (ВИДЕО)

  На индонезискиот остров Јава,денес еруптира Семеру и испушти чад и пепел во атмосферата на висина од 5,6 километри, се вели во извештајот на Агенцијата...

  Ви препорачуваме

  error: Alert: Content is protected !!