21 C
Struga
Wednesday, September 23, 2020

Предлог од Германија: Да се направи заедница на суверени држави од Лисабон до Владивосток

Валдемар Гердт (Waldemar Herdth), член на германскиот Бундестаг (Bundestag) од партијата „Алтернатива за Германија“ („Alternative für Deutschland“), предложи да се направи заедница на суверени...

Српската армија започна со воени вежби

Во областа на воениот комплекс „Пасуjанске ливаде“, српската армија вежбаше стрелање кон цели и воздух од артилериски и ракетни системи Панцир С1 и ПАСАРС. На...

Залутан куршум уби либански фудбалер

Познатиот либански фудбалер кој три пати ја освојуваше титулата во домашниот шампионат, Мухаммед Атви (33) им подлегна на повредите на главата кои ги здоби...

Протест на жителите на Египет против Ал Сиси

ИСТАНБУЛ (АА) - Во египетски Суец се одржаа протести против претседателот Абдел Фатах ал Сиси, пренесува Агенција Анадолија (AA). Група граѓани се собраа на подрачјето...

Во Австрија уапсени организатори на лажни бракови за граѓани од Балканот

По долга истрага, австриската полиција разби организирана група, предводена од српски државјанин, која посредувала во склучување на измислени бракови за граѓани од Балканот, кои...

Во напади на источниот дел на Авганистан убиени најмалку 20 припадници на безбедносните сили

Најмалку 20 припадници на авганистанските безбедносни сили се убиени во три истовремени бомбашки и оружени напади кои милитантите на талибанското движење ги извршија на...

Рама во Грција: „Турција е клучна за безбедноста на Европа“

Премиерот на Албанија, Еди Рама, учествуваше на конференцијата што се одржа во Атина, посветена на иднината на Западен Балкан, управувањето со ситуацијата во време...

Забраната за влез во Грција продолжена до 30 септември

Одлуките за привремено ограничување на копнените граници со Северна Македонија, Албанија и на Турција, како и за забраната за влез во Грција на државјани...

Грчките власти префрлаат мигранти во нов камп по пожарот во Мориа

Во услови на страв од појава на коронавирус на островот Лезбос, грчките власти прават обиди да преместат илјадници мигранти во привремен капм, откако пред...

Екстремната десничарка Ле Пен му даде поддршка на Макрон во врска со Турција

ПАРИЗ (АА) - Марин Ле Пен, лидерката на екстремно десничарската Партија на националното единство во Франција, во врска со зборовите на турскиот претседател Реџеп...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!