-13.8 C
Struga
петок, јануари 18, 2019

(Видео) Во Словенија и Италија снег на среде август

Како што беше најавено, силниот фронт од северозападниот дел на континентот му донесе на алпското подрачје од ненадеен скок од лето во зима. Во италијанскиот...

Аферим. Мустафа Алајмовиќ и неговата ханума(сопруга) поделуваа домашен сок и слатко на сите учесници...

Кога човекот сака да прави добро дело, ако треба и ќе измисли начин да тоа го направи. Мустафа ЧОВЕК со големо срце повторно ни покажа...

Чедомир Јовановиќ во Поточари: Сребреница е наш страм и грев.

Чедомир Јовановиќ, претседателот на Либерално-демократската партија на Србија ЛДП(LDP), денес присуствува во Поточари по повод одбележувањето на 23. годишнината од геноцидот во Сребреница, објавено...

УЕФА: Ужасни сцени во Грац, натпреварот прекинат, судијата тешко повреден

Натпреварот помеѓу третата етапа на Европската лига помеѓу Штурм од Грац и АЕК Ларнака беше прекинат откако со шише во главата беше погоден помошниот...

Курц за по остар став кон Турција и Ердоган

ВИЕНА - Австрискиот канцелар Себастијан Курц најавува поостар став на официјалната Виена спрема Турција и нејзиниот претседател Реџеп Тајип Ердоган. Курц рече дека доста се...

Путин го честиташе Рамазан Бајрам: Муслиманските организации ги спасуваат семејните вредности

Неколку стотина илјади муслимани клањаа Бајрам-намаз во Централната џамија во Москва. Во оваа импресивна зграда, една од најголемите европски џамии, прочитани се пораките на рускиот...

Ердоган: Исто како и пред 98 години и денеска не признаваме поголема сила од...

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган говореше на церемонијата на свечено одржување на првиот состанок на претседателскиот кабинет во старата историска зграда на Големото Народно Собрание...

Летото исчезнува со стил: Во Словенија во текот на викендот до половина метар снег

Летото од алпското подрачје во Словенија ќе исчезне со стил - за време на викендот се очекува и до половина метар снег. Како што пишува...

Роналдо доби две години затвор и казнет e со 18,8 милиони евра

Шпанија изрече двегодишна условна затворска казна за Кристијано Роналдо, а ѕвездата на мадридски Реал ќе треба да плати и казна од 18,8 милиони евра...

ДРАМА КАЈ ГРДЕЛИЧКАТА КЛИСУРА: Судар на автобус и неколку автомобили, голем број на повредени

Во Грделичката клисура, во близина на Предејана во југоисточниот дел на Србија, денес околу 15.45 дошло до сообраќајна несреќа во која има повеќе од...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!