8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

АВСТРИЈА: Ги следел упатствата на навигацијата: Погледнете каде завршил шоферот на шлепер

Патот беше потесен и пострмен. Ама 52-годишниот турски возач на камиони не обрнувал внимание. ЏПС му покажувал да бил на "вистинскиот пат". Грешка. Голема грешка. Не само...

УНГАРИЈА / Новинарката која со нога удираше мигранти ослободена

Новинарката на унгарската телевизија Петра Лазло, која со нога ги удираше мигрантите кои бегаа од полицијата, во вторникот, беше ослободена. Таа претходно на првостепен и второстепен...

Судар на два крузери во Италија

Двајца огромни прекуокеански крузери се судрија и тоа додека биле усидрени во италијанското пристаниште. Причината за нивниот "бакнеж" не е неискусен кормирали, туку тешката...

Расте бројот на жртвите од невремето во Италија

Бранот на лошо време што ја погоди Италија во неделата, однесе седум животи и предизвика затворање на многу училишта, а водата во Венеција  достигна рекордно ниво во Венеција. Две...

ПАРИЗ: Макрон организира вечера за светските лидери

По повод 100-годишнината од крајот на Првата светска војна, Париз утре ќе биде домаќина на повеќе од 70 шефови на држави и влади во...

Мигрантите ги пробиваат бариерите – влегуваат во Мексико, правец САД

Стотици емигранти од Централна Америка насрнале преку ноќ на границата меѓу Гватемала и Мексико - ги пресекле металните бариери и тргнуваат понатаму, а последната дестинација...

Масакрот во САД го направи Американец и воен ветеран Ian David Long

Најмалку 12 лица загинаа, вклучувајќи и еден полицаец, во еден бар во Thousand Oaks , Калифорнија, кога на студентска вечер упаднал вооружен напаѓач, објавија...

Претседателот на Јужна Кореја на севернокорејскиот лидер му подарил 200 тони мандарини

Јужнокорејскиот претседател му подарил 200 тони мандарини на лидерот на Северна Кореја, како одговор на претходно добиениот подарок во печурки, според Агенцијата Анадолу (АА). Од...

Белата куќа му ја одзеде акредитацијата на новинар на СНН, после вербалната расправа со...

Вчера, Белата куќа на неопределено време му ја укина акредитацијата на новинарот Џим Акост, новинар на Си-Ен-Ен, по вербалниот конфликт со американскиот претседател Доналд...

Инцидент во Норвешка – руски авиони упаднаа на НАТО вежба

Руски воени авиони вчера упаднаа на најголемата воена вежба на НАТО од завршувањето на Студената војна, ризикувајќи со таков инцидент да предизвика војна со...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!