0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

Нова инвестиција на Балканот. Ердоган отвара фабрика за текстил во Краљево – Србија

Нова инвестиција на Балканот. Ердоан отвара фабрика за текстил во Краљево - Србија (Дубаи-Портал)Во 2018 година, трговинската размена меѓу Србија и Турција изнесуваше 1,2 милијарди...

АВСТРИЈА: Ги следел упатствата на навигацијата: Погледнете каде завршил шоферот на шлепер

Патот беше потесен и пострмен. Ама 52-годишниот турски возач на камиони не обрнувал внимание. ЏПС му покажувал да бил на "вистинскиот пат". Грешка. Голема грешка. Не само...

Инцидент на протестот против Договорот од Преспа пред грчкиот Парламент

На протестот против Договорот за името од Преспа што се одржа вечерва пред грчкиот Парламент во Атина дојде до инцидент кога поголема група маскирани...

Новозеландската премиерка ги посети семејствата на жртвите на терористичкиот напад

Таа упати сочувство до семејствата на загинатите и ги слушна нивните барања. Се очекува да ги посети и лицата кои се ранети во нападите...

СИДНЕЈ: Неколку стотина граѓани евакуирани заради страв од уривање на облакодер висок 117 метра

Повеќе од 250 станари на облакодерот  Opal Tower во Олимпискиот парк во Сиднеј биле евакуирани откако слушнале звуци на пукање на зградата и заради можниот страв дека...

Турскиот претседател Ердоган ја поддржа кампањата „Hello Brother”

Ердоган преку официјалниот профил на социјалните мрежи сподели видео кој се однесува на Наби, кој стана симбол на страдање на невин човек. (Дубаи - Портал)...

Најголемиот пожар во историјата на Калифорнија и понатаму хара, повеќе од 30 мртви

Илјадници пожарникари се 'уште се борат со најлошиот пожар во историјата на Калифорнија, кој веќе однесе преку 30 животи и сеуште е далеку од...

Мадуро ги започна „најважните воени вежби во историјата на Венецуела“ (ФОТО+ВИДЕО)

Венецуелскиот лидер Николас Мадуро ги започна, како што тој ги опиша, „најважните“ вежби во историјата, подготвувајќи се да се одбрани од каква било потенцијална...

Општ штрајк во Грција, на улиците работници, пензионери и ученици

Грчките работници започнаа со штрајк заради долготрајните кратења и новите мерки на штедење кои стапуваат во сила откако ова лето истекува третиот пакет на...

(Видео) Путин во Белград пристигнува со АУРУС најбезбедната лимузина на светот

Рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот ќе го посети Белград и се претпоставува дека со него ќе пристигне новата лимузина Аурус, со која рускиот...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!