Category: Мистерии

SKOLA

Назад во училишните клупи – започна второто полугодие

По три недели зимски одмор, околу 270.000 средношколци и основци денеска се вратија на настава...

подводен зид

(Видео) Мистериозен “подводен зид“ кој ја зафаќа целата планета забележан на Google Earth

Мистериозно видео поставено на Јутјуб тврди дека постои супер масивен зид под океанот на...

20170321_2_22541060_20124175_Web (Copy)

(Фото/Видео) Ирак: Откриени гробници од времето на Асирското царство

ЕРБИЛ (АА) – При изведување на градежни работи во Ербил, Ирак, откриени се 9 гробници за кои...

пирамиди кина

ВИДЕО: Мистериозни пирамиди пронајдени во Кина..

Арехеолози откриле мали гробници во облик на пирамиди и тоа на едно градилште во Кина. За...

20170309_2_22308724_19700044_Web (Copy)

(Фото) Египет: Пронајдени статуи стари 3.300 години

КАИРО (АА) – Во источниот дел на Каиро, главниот град на Египет, пронајдени се две статуи на...

mraz

(Видео) АНТАРКТИКОТ ПУКА: Шокантент огромен мраз со големина на Шкотска излегува на отворено море

Гребенот од мраз познат како Ларсен Ц,ќе остане без 5.000 квадратни километри доколку...

grcijagrad

Во Грција пронајден непознат древен град

Археолозите во Грција откриле изгубен град стар 2.500 години. Научниците од Универзитетот во...

%d0%b3%d1%801

(Фото) Египет: Откриен град на богаташи стар 7.000 години

Археолози во Египет пронашле остатоци на град стар повеќе од 7.000 години со куќи,алати,грниња...

%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%b4%d0%b0%d0%b0%d1%80%d0%ba%d1%82%d0%b8%d0%ba

(Видео) ДОКАЗ НА ДРЕВНА ЦИВИЛИЗАЦИЈА: Снежна пирамида откриена на Антарктикот

Шокантни фотографии покажуваат четиристрана структура која без сомневање постетува на...

20161122_2_20268443_16261508_web-copy

(Фото+Видео) Турција: Пронајдени морски фосили стари меѓу 33 и 55 милиони години

Научниците во областа на областа Киршехир, во централниот дел на Турција, открија фосили за...

%d0%a5%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b5%d0%bd

(Фото+Видео) Хитлеровиот стелт ловец: Дали нацистите навистина го направиле првиот “невидлив“ авион

Стелт авионите претставуваат интегрален дел од секоја модерна војска. И покрај нивната...

%d0%bc%d0%be%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%b0-%d0%b2%d0%be%d0%bd%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d1%98%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%bd

НАУЧНИЦИТЕ НЕМААТ ОДГОВОР: Новопронајдена древна монета прикажува лик на вонземјанин?

Древна монета која е пронајдена во Египет, според извештаите го отсликува она за што...

%d1%81%d1%83%d0%b4%d0%b0%d0%bd-%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%b4%d0%b8

МАЛКУ ПОЗНАТИ ОД ЕГИПЕТСКИТЕ, АМА ПОДЕДНАКВО УБАВИ: Запознајте ги пирамидите на Судан

Според некои археолози во еден дел од пустината на Судан – има повеќе пирамиди отколку во...

podmornica

(Видео) ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ: После 72 години пронајдена нацистичка подморница

Германска подморница ( У-Бот) пронајдена е на околу 50 километри од брегот на Северна...

дроновитесла

Тесла дроновите ги измислил уште во далечната 1898 година

Генијалниот Никола Тесла во добар дел овозможил дигиталната ера да биде онаква каква што...

казахстан пирамида

Во Казахстан откриена најстарата пирамида на светот, постара од Египетските за 1000 години

Ова е сензационално откритие. Истражувачите открија вистинска пирамида во Казахстан,...

20160622_2_17629922_11547408_Web

Турција: Пронајден скелет од римски период

ЕДРИНЕ (AA) – Во текот н археолошкото истражување во западниот турски град Едрине пронајден е...

maltacerep

Непознат вид со издолжени черепи откриени во древна гробница.

Во една гробница во Малта откриена е непозната раса-вид на издолжен череп кој е стар повеќе...

kugli

(Видео) Три чудни кугли паднале од вселената: Војниците останале во шок кога виделе што пишува на нив

Foto: tuoitrenews.vn - Небото беше ведро. Одеднаш слушмавме звук како на грмотевица – изјавил еден...

hitler

Во мрежа на таинствени тунели пронајдени атомски бомби на Хитлер- Мистерија зошто не ги употребил (Видео)

Седумдесетишест годишниот (76) Германец Петер Лор, која аматерски се занимава со историја,...

соларни деца

Никој не знае што им е: “СОЛАРНИ ДЕЦА“, по ден активни, а кога ќе падне ноќта, не можат ниту да чекорат ниту да јадат!?а

Дечињата стари 9 и 13 години сосема се нормални, како и сите други активни деца во текот на...

Градмаи

Огромен изгубен град на Маите откриен во централна Америка

  Тинејџер од Канада по име Вилијам Гадури открил неверојатен древен град кој...

стариримскимонети

Шпанија: Работници во парк открија стотина килорами римски монети

Од Археолошкиот музеј Севиља соопштија дека градежниците пронашле 19 амфори во кои имало...

mumija

Монголска мистерија: Мумија стара 1.500 години носи патики?

Археолозите во Монголија пронашле мумија стара околу 1.500 години со облека која изгледа...

mozaik

Пронајден мозаик со порака: “Биди весел, живеј го животот” од 3 век п.н.е

ХАТАЈ (AA) – Во ископување во градот Антакја, на југот на Турција, откриен е мозаик на кој е...

хатшепсут

Археолози пронашле камен столб на кој е отсликана првата жена фараон

Археолози пронашле древни камења на кои биле отсликани детали од првата жена фараон,...

%d bloggers like this: