Category: Наше интервју

IMG_0838 (Copy)

Наше интервју со Бени Османоски повеќекратен Европски и Светски шампион во Кик Бокс К1

Имајќи ги во предвид успесите кои во изминативе неколку години наназад ги постигнува во...

IMG_9076

Интервју со Насто Палиоски кандидат за градоначалник на Општина Струга

Во рамките на предвидениот информативен дел од програмата на нашиов портал, а по повод...

IMG_9075 (Copy)

Интервју со Лавдрим Елмази кандидат за градоначалник на општина Струга

Дубаи Портал.  Пред да преминеме на прашањата кои се тема на овој наше кратко интервју. Ке...

IMG_9065 (Copy)

Интервју со др.Сејад Солакоски кандидат за градоначалник на Општина Струга

Во рамките на информативниот дел од програмата на Дубаи Портал на предвидени разговори и...

IMG_8981 (Copy)

Интервју со г-динот Рамиз Мерко кандидат за градоначалник на Општина Струга.

Во рамките на информативниот дел на редaкцијата на Дубаи Портал, а кој се однесува на...

vasko

Ашталкоски за Дубаи Портал: Струга има убави можности за живот на сите нас

Почитувани, имајќи ги во предвид локалните избори, редакцијата на Дубаи Портал, имаше...

19598789_1573347436029764_504017937100593026_n

Џемајлоски за Дубаи Портал: Во контекст на реализација на проектите

Имајќи ги во предвид потребите од реализација на голем број инфраструктурни објекти кои...

Anel

Интервју со Анел Калчиноски – Двократен шампион со ФК Вардар во Купот на Македонија.

Вчера (24.05.2017) на градскиот стадион ,,Билјанини Извори” се одигра уште едно финале од Купот...

alijakamberoski

Камбероски за Dubai News Portal: Крајно е да работиме за нас, а не за другите

Интервју на Dubai News Portal со г-динот Алија Камбероски кандидат за пратеник во Македонскиот...

IMG_9171_opt

Манчевски за Dubai News Portal: Бродот на овој режим започна да тоне

Во рамките на посетата на Струга  од страна на потпретседателот на СДСМ  Дамјан Манчевски и...

ademi-iso

Адеми за Dubai News Portal: Единствената реформа на Груевски е реформата на неговиот џеб

  Во рамките на посетата на Струга, и подржување на демократскиот протест на Шарената...

nikolovski1

Николовски за Dubai News Portal: Да ја вратиме државата, и функцијата на нејзините институции

  Во рамките на информативниот дел на Дубаи Портал, насловен како Наше Интервју, Ви го...

stevo i iso

Пендароски за Dubai News Portal: Дали ќе живееме во диктатура или демократија, зависи од нас.

Во рамките на информативниот дел на Дубаи Портал, а кој се однесува на делот Наше Интервју,...

intervju so sekerinska

Шекеринска за Dubai News Portal: “Ова е борба против оние што ја украдоа државата“

Во рамките од информативниот дел на Dubai News Portal, Ви го пренесуваме нашето интервју со заменик...

intervju

Наше Интервју со г-динот Мерсел Билали, Универзитетски професор, политичар и аналитичар.

Во рамките на трубината која синоќа се оддржа во Лабуништа, организирана од страна на...

IMG_7534

Наше интервју со г-динот Фијат Цаноски претс.на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ)

Почитувани, во рамките на циклусот интервју-а на Дубаи Портал, овој пат Ви го презентираме...

sdsmintervju

Наше Интервју со г-динот Јован Митрески пратеник на СДСМ во Македонскиот Парламент

ДП – Господине Митрески најпрво би сакале да Ви се заблагодариме што еве сепак издвоивте...

dame

Наше интервју со г-динот Даме Ложанкоски претседател на Општинската организација на СДСМ-Струга

Имајќи ја во предвид политичката ситуација во нашава држава и настаните кои во изминативе...

a1

Дубаи Портал: Интервју со г-дин Арбен Лабеништи. зам Министер за Одбрана на Р.Македонија

Во рамките на изборната кампања за избор на претседател на Општинскиот огранок на...

ДТВ-DTV :Интервју со г-дин Јасмин Реџепи “ За и Околу Газа“

ДТВ-DTV :Интервју со г-дин Јасмин Реџепи “ За и Околу Газа“

Почитувани, наш гостин во втората емисија од циклусот на информативниот дел на РЕФЛЕКСИЈА,...

DUBAI TV : Ексклузивно интервју со Муамер еф. Зукорлиќ

DUBAI TV : Ексклузивно интервју со Муамер еф. Зукорлиќ

Почитувани, благодарение на поканата за учество на традиционалната манифистеција –...

glavna

Торбешкото ехо од Румелија – Струга одекна во Анадолија – Измир.

На 1-ви и 2-ри март во Измир – Турција се оддржа научен симпозиум на кој се зборуваше за...

%d bloggers like this: