Category: Заговор

%d0%b2%d0%b0%d0%ba%d1%86%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%98%d0%b5

ПРЕСЕДАН: Градинките во Италија ги исфрлуваат невакцинираните деца. Премиерот Ренци воодушевен!

Политичарите во регионот Емилиа-Ромања на северот на Италија. го одобрија законот кој...

%d0%bc%d0%b5%d1%81%d0%be%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b8%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%be

ГОРКА ВИСТИНА! Храната е дизајнирана да убива, поготово на Балканот, а убила повеќе од војните

Храната која ја јадеме го менува човечкото суштество, а со самото тоа и стварноста во која...

%d0%a4%d0%91%d0%98%d0%94%d0%9e%d0%9a%d0%a3%d0%9c%d0%95%d0%9d%d0%a2

ОД ДОВЕРЛИВИТЕ ДОКУМЕНТИ НА ФБИ: Америка поседува оружје со смртоносни зраци направено според документите на Никола Тесла

ФБИ: Доверливи документи открија дека смртоносните зраци на Никола Тесла се реални. Во...

poplava-koreja

СЕВЕРНА КОРЕЈА НАПАДНАТА СО КЛИМАТСКО ХААРП ОРУЖЈЕ ? Поплавите кои нё погодија претставуваат најголема катастрофа после 2-та светска војна

Поплавите на североистокот на Северна Кореја во кои загинале или исчезнале повеќе стотина...

ON

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Обединетите Нации (ОН) им ставале фекалии во вода и предизвикале смртоносна колера

Повеќе од 400 припадници на непалскиот контигент на сините шлемови испуштале фекалии...

Hitler-in-Argentina-The-Eden-Hotel67-640x412

ПРВ ПАТ ОБЈАВЕНИ ФОТОГРАФИИ: Хитлер во Аргентина умрел како стар,неговите фотографии после војната, ФБИ документи,ДНК анализа и фотографии од неговата куќа.

Хитлер побегнал во Аргентина и починал како стар: Неговите фотографии после војната, ФБИ...

terorizamnica

Терористички напад под ’Лажно знаме’, цел заострување на воените мерки во Франција

Терористичкиот напад на Денот на Француската Револуција во Ница беше оркестриран владин...

balkan-cia

STEVEN MEYER: Македонија моментално е нај опасно место на Балканот, хаосот започнува ќе се менуваат границите на Македонија, БиХ и Косово

STEVEN MEYER:Република Српска ќе опстои, БиХ е фиктивна држава која ќе постои само на картата....

pacient-rak

ФАРМАЦЕВТСКА МАФИЈА: На кого му е во корист да не се открие дека ова е лекот за рак?

Италијански лекар кој ракот го лекувал со сода бикарбона властите одлучиле да го стават во...

војска

ДЕМОНТАЖАТА ЗАПОЧНА : Хаосот не може да се спречи и тоа токму заради овие причини

Според зборовите на Николај Стариков, руски писател, аналитичар и активист, банкарите и...

belgija2-640x402

Снимката која ја прикажува експлозијата на аеродромот во Брисел е лажна, и снимена е во 2011 година

Видеоснимката која наводно ја прикажува експлозијата на аеродромот Зевентем во Брисел...

rusija6-640x424

Руските тајни служби открија: Во урнатиот авион на Fly Dubai патувал агент на ЦИА со 27 милиони долари

Русија тврди дека во авионот кој летал од Дубаи се наоѓал агент на ЦИА кој со себе носел...

систем хаарп

ХРВАТСКА ВО ПАНИКА: Медиумите открија инсталирани ХААРП системи за контрола на клима на Петрова Гора

Хрватските медиуми во паника ја пренесоа текст информацијата за наводното постоење на...

домино

Британски политичар го шокираше Европскиот парламент: Банкарскиот систем е грабеж и голема измама

Британски пратеник го шокираше Европскиот парламент кога објаснил на кој начин функционира...

путин-обама

ЗАД КУЛИСИ: Таен договор на Русија и САД за симнување на Ердоган и распарчување на Турција

...

hemiski tragi

НЕСОБОРЛИВ ДОКАЗ: Пилот во незнаење го потврдил постоењето на хемиските траги (Видео)

Пилот на комерцијален авион направил голем пропуст и непобитно го докажал постоењето на...

гејтс

Русија го обвини на Бил Гетјс дека го создал Зика вирусот како биолошко оружје

Зика вирусот е биолошко оружје кое се шири со помош нма генетски модификувани комарци, се...

доктои храна

НАУЧНИЦИТЕ И ИСТРАЖУВАЧИТЕ ДОКАЖАА: Извршен е напад на човештвото за кое мидиумите молчат! Денешната храна е направена да ги убива луѓето !(Видео)

Откако независната американска лабораторија Natural News анализирала повеќе од 1000 видови на...

titodubrovnikatentat

КОНЕЧНО ОТКРИЕНА НАЈСТРОГО ЧУВАНАТА ТАЈНА: На Тито пукале во Дубровник (Видео)

Малку е познато дека една од бројните посети на претседателот на СФРЈ Јосип Броз Тито можела...

вирус зика

Заговор на светските влади и лажната епидемија на вирусот Зика

Новинарот Џон Рапопорт изјавил дека верува епидемијата на вирусот Зика е лажна и дека ја...

hemiski tragi

(Видео) Фашизам од небото: Пластичен снег, Morgellonova болест и хемиски траги “ Chemtrails“

Пред две години, лажен, пластичен снег, паѓал во САД, Србија и Словенија. Станува збор за...

нацисти

НАЈСТРАШНА ТАЈНА НА СИТЕ ВРЕМИЊА: ВОЈНАТА БЕШЕ НАМЕСТЕНА:, еве кој бил Хитлер, што и за кого работел

Се наметнувале прашања зошто Јапан го нападна САД наместо да ја нападне Русија, зошто...

КУЛИ

Пилот на ЦИА потпишал писмено признание дека авиони не ги собориле кулите близначки (Видео)

Ниту еден Боинг 767 не удри во кулите близначки како што лажно тврдат медиумите. Таков судир...

босна сема

Хизметовите школи и нивната поврзаност со масонските групации ?!

Заедно со графички приказ дека движењето Хизмет, училиштетот Босна Сема и зад сё што стои...

гадафи клинтон

ЕКСКЛУЗИВНО: Објавените имејлови на Хилари Клинтон, откриваат како била изведена глобална операција за соборување на Гадафи и кои се причините за тоа.

Неодамнешното откривање на електронската пошта на Хилари Клинтон покажале дека главна...

дзихадисти

Поранешен офицер на МИ5 тврди: Нападите во Париз беа организирани од тајните служби, а не од ИСИС

Поранешниот британски шпион, Дејвид Шејлер (49), објавил снимка Јутјуб во кој тврди дека има...

%d bloggers like this: