Category: Локални избори 2017

merko

Градоначалникот Рамиз Мерко на средба со Подгорчани

Најпрво би сакал да Ви се заблагодарам за довербата која ми ја укажавте со вашиот глас да...

IMG_9861 (Copy)

(Фото) МО- ДУИ: Продолжуваме до нови победи и успеси за сите нас.

Најпрво на сите граѓани на Општина Струга им го честитам изборот на новиот градоначалник, на...

viber image

Рамиз Мерко на средба со жителите на населба Подгорци

Драги Подгорчани, посебно ми е драго што и вечерва еве имам можност повторно да бидам тука...

IMG_9812 (Copy)

МЕРКО: Да покажеме дека имаме заедничка иднина

Почитувани сограѓани, Најпрво би сакал искрено да ви се заблагодарам за искажаната доверба...

IMG_9846 (Copy)

(Видео) ЗАЕВ: За поубава, соживотна и заедничка Струга.

Синоќа во најавена кратка средба со граѓаните на Струга и околните населби присуствуваше...

заев-мерко

Зоран Заев со цврста подршка за Рамиз Мерко на заеднички митинг во Струга (26.10.2017)

Премиерот на Р.Македонија г-динот Зоран Заев утре 26.10.2017 -четврток во 20.30 часот на градскиот...

viber image

Мерко со поддршка и за пензионерите

Кандидатот за градоначалник на Општина Струга – Г-динот Рамиз Мерко, во својата програма,...

IMG_9774

Заменик министерот за внатрешни работи Агим Нухиу во посета на Подгорци

Во неформална посета на населба Подгорци, денес во попладневните часови присуствуваше...

viber image

И ОФИЦИЈАЛНО: Постигнат договор за коалицирање на СДСМ и ДУИ за Струга.

И официјално постигнат е договор за коалиција на СДСМ и ДУИ во вториот круг од локалните...

m

ПОДГОРЦИ: Отворен изборен штаб на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ)

И, официјално со вечерашната посета на г-динот Рамиз Мерко, во Подгорци беше отворен...

IMG_9211 (Copy)

(Фото/Видео) Движење Беса: “За еден нов живот“

Струга. 12.10.2017 г. ( Дубаи Портал) Под насловот “За еден нов Живот“, синоќа во просториите на...

IMG_9328 (Copy)

Рамиз Мерко на средба со Подгорчани

На само два дена пред 15.октомври (недела) кога ќе се одржи гласањето на локалните избори 2017,...

IMG_9016 (Copy)

(Фото) Ахмети и Мерко во посета на Подгорци

Во рамките на предвидената агенда за посета на населните места во Струга и Струшко, денес во...

IMG_9037 (Copy)

(Фото/Видео) Ахмети и Мерко во посета на Лабуништа

Во рамките на предвидената агенда за посета на Струга и Струшките населби, денес во најавена...

IMG_8976 (Copy)

Представници на Движењето БЕСА во кратка посета на Подгорци

Синоќа во кратка најавена посета на Подгорци беа представници на Движењето БЕСА, кои...

1 (Copy)

(Фото/Видео) Ашталкоски и Шекеринска во посета на Подгорци

Чест и посебна гордост ми е што уште еднаш сум во ова населба покрај вас и со овие луѓе кои ја...

%d bloggers like this: