11.8 C
Struga
Thursday, October 29, 2020

Турција го ратификуваше нашиот пристапен Протокол за НАТО

Турција вечерва го ратификуваше протоколот за нашето членство во НАТО, а веста на Фејсбук ја објави вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. „Благодарност до...

Си Џинпинг и` наредил на Јужната команда да се подготви за војна

Кинескиот претседател Си Џинпинг и`наредил на Јужна команда на кинеската армија да ја процени ситуацијата и да ги зајакне своите капацитети. Така, армијата би можела да...

За енергетскиот мрак на ЕВН или “дали да пријавиме кражба?!“

Кога надворешен човек ( од некоја си друга планета ), па еве и од најблиска земја од оваа наша земјина топка случајно во изминативе...

Расчистување и подготовка на Подгоречко поле за нова овогодинешна сеидба.

Веќе уште од пред една недела Подгорчани, т.е оние кои планираат како и минатите години, или пак о оние кои за прв пат се...

Да ја сочуваме Радика – Исламот забранува неред и насилство, ама човекот никако да...

Подтикнати од последните настани поврзани со опасноста која и се наметнува на преубавата и чиста река Радика, а за причините и причинителите нема да...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!