Category: Дно на Дното

Netanyahu_full

Израел бара затворање на агенцијата на ОН која помага на палестинските бегалци

ЕРУСАЛИМ (АА) – Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги повика ОН да ја затворат...

20170611085820_69174

БЕСРАМНО КРШЕЊЕ НА ВЕРСКИТЕ ПРАВА: На верниците од Катар забрането им е влегување во Големата џамија

Саудиските власти спречиле влегување на државјанин на Катар во Големата џамија во Мека,...

20170606_2_24080843_22897809_Web (Copy)

Најкрвав напад на деценијата: 150 загинати во минатонеделниот бомбашки напад во Кабул

КАБУЛ (АА) – Во бомбашкиот напад во Кабул, главниот град на Авганистан, извршен минатата...

20170605174544_18254

ТАЕН ДОКУМЕНТ: Израел планирал во 1967 година да фрли атомска бомба

Тајниот план на Израел подразбирал детонација на атомска бомба во случај на пораз во Блиско...

18880027_1318801208238345_1864376275410082709_o

(Фото) Луксузот во Владата наследен од Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Погледнете за што се`се трошеле парите на граѓаните. На видеото подолу се гледа до каде одела...

20170527084848_40725

МУСЛИМАНИТЕ КЛАЊААТ ВО ПОДРУМИ: Атина единствена европска престолнина без џамија

Муслиманите во главниот град на Грција Атина, како и во повеќето други градови во светот,...

pratenici_sobranie-696x499

(Видео) Телма: Седум пратеници од коалицијата на ДПМНЕ ги отвораат вратите на Собранието

Седум пратеници од коалицијата на ВМРО ДПМНЕ знаеле или учествувале во отварањето на...

silegov

Шилегов: Латас има луксузни куќи распослани на 7.000 квадратни метри во Зелениково

Уредникот на ТВ Сител и професор на Европскиот универзитет Драган Павловиќ Латас поседувал...

img-20170521-wa0005

ЦИВИЛ: Ексклузивни фотографии од насилството врз пратеникот Села

ЦИВИЛ – Центар за слобода дојде до ексклузивни фотографии од крвавиот напад на Собранието и...

vmrostab

Познати фирми купувале канцеларии и веднаш ги продавале на ВМРО-ДПМНЕ

Познати градежни компании во 2015 година купувале деловни простории од ЕВН Македонија и од...

filharmonija

СДК: Филхармонијата се пушта без технички прием, не е заведена во Катастар

Објектот на концертната сала на Македонската филхармонија не постои во скопскиот Катастар....

давеници

Италијанската крајбрежна стража игнорирала очајнички повици за помош на давеници

Италијанските крајбрежни власти ги игнорирале повиците за помош од чамецот кој носел...

Ivona-Taleska

Ивона Талеска се обиде да испровоцира па си го доби

Новинарката на Телевизија Сител, Ивона Талеска ја разбрани јавноста со Аферата Визарис кога...

wf

(ВИДЕО) Нови снимки: Насилниците го влечат Зијадин Села низ собраниските ходници

Во вчерашната емисија 200 на Алсат-М телевизија беа објавени нови сними на кои се гледа како...

20170429_2_23372963_21539757_Web (Copy)

Унгарија постави и втора бодликава жица долж границата со Србија

Унгарија заврши со поставување и на втората бодликава жица долж границата со Србија,...

afp-kolac5be

РЕПОРТЕРИ НА МЕСТОТО ПАЃАЊЕ НА АМЕРИКАНСКАТА ’МАЈКА НА СИТЕ БОМБИ’, Тунелите недопрени,нема кратер, ни број на жртви

Пред 11 дена Американците на истокот на Авганистан фрлија бомба во која се наоѓаше дури 11...

ујгури

САДАМ И МЕДИНА НЕПОЖЕЛНИ: Кина го забрани давањето на муслимански имиња !

Се цел од наводна “борба против екстремистите“, Кина ги забрани муслиманските имиња во...

600_1492687433palestina1

Израелци со канализација поплавиле Палестински земјоделски површини

Израелските окупациски сили денес со на канализација (отпад) ги поплавиле земјоделско...

wggd-750x406

(ВИДЕО) Еве ја и првата “жртва” пред Собрание

Учесничка на вчерашниот протест „За заедничка Македонија“ најави дека до последно ќе биде...

израел

Израел обвинет за кражба на органи на починати Палестинци

Израелскиот врховен суд го разгледува барањето поднесено од страна на Центарот за заштита...

c85c96715bed8adbde1ebc6b9d7ea33d_L

(ФОТО) Вработена во МНР, членка на ВМРО – ДПМНЕ се заканува со пушка

Од оваа фотографија може да се види дека Вики Китанчева, не само што се фотографирала со...

uiguri-muslimani

Кина: 6-години затвор на муслиман заради пуштање на брада

Суд во кинеската провинција Џинјианг, населена со мнозинско муслиманско население од...

Untitled-21

(ВИДЕО) Новинарката на Алфа ТВ на протестот го заборави нарачаното прашање, па интервенираше студиото

Новинаката на Алфа ТВ која известуваше од протестот на граѓанската иницијатива “За...

d064c8f4c9e7047f88a565b14a9e4409_L

Гугл знае колку луѓе имаше на протестот на иницијативата “За заедничка Македонија”

Вчера на протестот на иницијативата “За заедничка Македонија” иако најавија  дека со 200 000...

jsp

Автобуси на ЈСП носеа демонстранти во Скопје

Автобуси од ЈСП од неколку локации надвор од Скопје носеа цело попладне демонстранти за...

ivanov

Иванов за протестирањето: Зошто да се користи улицата, кога има Устав?

Претседателот Ѓорѓе Иванов за време на протестите на Шарената револуција го искажа својот...

%d bloggers like this: