Category: Дно на Дното

робови

Во Европа бројни бегалци стануваат робови

Европската унија зебелажала во 2017 најголем пораст на робство во онос на било ко светски...

ким

ДИКТАТОР ЗА КОЈ НЕ СЕ ЗНАЕ МНОГУ: Под лажно име студирал во Швајцарија

Малку се податоци за Ким Јонг -Ун, севернокорејскиот диктатор, а уште помалку фотографии од...

pyd

ПКК/ПЈД присилно вооружува децата и млади

АНКАРА (АА) – Терористичката организација ПКК/ПЈД, која во северниот дел од Сирија под...

јапан

ПРЕСКАПА ЦЕНА НА ЈАПОНСКИОТ ’НАПРЕДОК’: Девојка се убила заради премореност, спиела само 10 часа неделно

Една од водечките јапонски компании за огласување обвинета е за смрт-та на своја вработена...

1055230310

Турција протестира заради повиците за убиство на Ердоган, Путин и кралот Салман

Анкара упати протестна нота до Берлин заради уметничката инсталација која содржи...

20170706_2_24584370_23791660_Web

Полицијата на Бања Лука го одобри собирот за поддршка на Ратко Младиќ на 11 јули

БАЊА ЛУКА (АА) – Полициската управа на Бања Лука даде дозвола за одржување на јавниот...

авганистан

ТРЕБАЛЕ ДА УЧЕСТВУВААТ НА НАТПРЕВАР ВО ИЗРАБОТКА НА РОБОТ: САД одбија да им дадат виза на девојчиња од Авганистан

Соединетите Американски Држави одбиле да издадат виза на девојчиња од Авганистан кои...

20170628_2_24451111_23562421_Web

Орбан: Бегалците да се преселат надвор од Европа

БУДИМПЕШТА (АА) – Унгарскиот премиер Виктор Орбан рече дека неговата земја не треба да ги...

доналд трамп

Доналд Трамп је прекина традицијата на ифтар во Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп ја прекина традицијата долга две ддецении –...

израел1

Лидерот на израелската опозиција Херцог: Израел станува фашистичка земја

Лидерот на изралеската опозиција Исак Херцог изјавил дека неговата земја полека се свртува...

Netanyahu_full

Израел бара затворање на агенцијата на ОН која помага на палестинските бегалци

ЕРУСАЛИМ (АА) – Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги повика ОН да ја затворат...

20170611085820_69174

БЕСРАМНО КРШЕЊЕ НА ВЕРСКИТЕ ПРАВА: На верниците од Катар забрането им е влегување во Големата џамија

Саудиските власти спречиле влегување на државјанин на Катар во Големата џамија во Мека,...

20170606_2_24080843_22897809_Web (Copy)

Најкрвав напад на деценијата: 150 загинати во минатонеделниот бомбашки напад во Кабул

КАБУЛ (АА) – Во бомбашкиот напад во Кабул, главниот град на Авганистан, извршен минатата...

20170605174544_18254

ТАЕН ДОКУМЕНТ: Израел планирал во 1967 година да фрли атомска бомба

Тајниот план на Израел подразбирал детонација на атомска бомба во случај на пораз во Блиско...

18880027_1318801208238345_1864376275410082709_o

(Фото) Луксузот во Владата наследен од Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Погледнете за што се`се трошеле парите на граѓаните. На видеото подолу се гледа до каде одела...

20170527084848_40725

МУСЛИМАНИТЕ КЛАЊААТ ВО ПОДРУМИ: Атина единствена европска престолнина без џамија

Муслиманите во главниот град на Грција Атина, како и во повеќето други градови во светот,...

pratenici_sobranie-696x499

(Видео) Телма: Седум пратеници од коалицијата на ДПМНЕ ги отвораат вратите на Собранието

Седум пратеници од коалицијата на ВМРО ДПМНЕ знаеле или учествувале во отварањето на...

silegov

Шилегов: Латас има луксузни куќи распослани на 7.000 квадратни метри во Зелениково

Уредникот на ТВ Сител и професор на Европскиот универзитет Драган Павловиќ Латас поседувал...

img-20170521-wa0005

ЦИВИЛ: Ексклузивни фотографии од насилството врз пратеникот Села

ЦИВИЛ – Центар за слобода дојде до ексклузивни фотографии од крвавиот напад на Собранието и...

vmrostab

Познати фирми купувале канцеларии и веднаш ги продавале на ВМРО-ДПМНЕ

Познати градежни компании во 2015 година купувале деловни простории од ЕВН Македонија и од...

filharmonija

СДК: Филхармонијата се пушта без технички прием, не е заведена во Катастар

Објектот на концертната сала на Македонската филхармонија не постои во скопскиот Катастар....

давеници

Италијанската крајбрежна стража игнорирала очајнички повици за помош на давеници

Италијанските крајбрежни власти ги игнорирале повиците за помош од чамецот кој носел...

Ivona-Taleska

Ивона Талеска се обиде да испровоцира па си го доби

Новинарката на Телевизија Сител, Ивона Талеска ја разбрани јавноста со Аферата Визарис кога...

wf

(ВИДЕО) Нови снимки: Насилниците го влечат Зијадин Села низ собраниските ходници

Во вчерашната емисија 200 на Алсат-М телевизија беа објавени нови сними на кои се гледа како...

20170429_2_23372963_21539757_Web (Copy)

Унгарија постави и втора бодликава жица долж границата со Србија

Унгарија заврши со поставување и на втората бодликава жица долж границата со Србија,...

afp-kolac5be

РЕПОРТЕРИ НА МЕСТОТО ПАЃАЊЕ НА АМЕРИКАНСКАТА ’МАЈКА НА СИТЕ БОМБИ’, Тунелите недопрени,нема кратер, ни број на жртви

Пред 11 дена Американците на истокот на Авганистан фрлија бомба во која се наоѓаше дури 11...

%d bloggers like this: