Category: Дно на Дното

1

После САД и Чешка го призна Ерусалим за главен град на Израел

Откако американскиот претседател Доналд Трамп го призна Ерусалим како главен град на...

tramp

ТРАМП: “За САД од денес Ерусалим е главен град на Израел“

Американскиот претседател Доналд Трамп и официјално и` се обратил на јавноста дека...

netanjahu

Нетанјаху благодарен на Трамп, вели дека ова е историски ден за Израел

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјавил дека денешниот ден е историски ден за...

tramp

Трамп го призна Ерусалим како главен град на Израел

Американскиот претседател Доналд Трамп, соопштил дека Соединетите Американски Држави...

полска протест

(Видео) Националистички марш на екстремните десничари во Варшава:“Молете за исламски холокауст“

Варшава беше вчера најдесничарскиот град во Европа. Десетици илјади десничари маршираа под...

британска војска

Најголем број на бегалци доаѓаат од земјте кои ги окупирала Велика Британија

Кога британските политичари зборуваат за присилна емиграција, честопати сакаат...

bogatiji-su-sve-bogatiji-siromasni-sve-siromasniji-nova-studija-otkriva-kako-trojica-najbogatijih-amerikanaca-imaju-cak-vise-od-polovice-americke-populacije_1627_270

Богатите сё побогати,сиромашните сё посиромашни. тројца Американци имаат повеќе од половината на американската популација

Организацијата Institute for Policy Studies спроведила истражување за разликите меѓу богатите и...

кери

Џон Кери жестоко кон Израел,“Тие не сакаат мир, тоа не е водство“ Палестинците не можат да се игнорираат вечно“

Додека беше на функцијата американски државен секретар на САД, Џон Кери примерно ја водеше...

59f853ae-bc98-490c-ad9b-30710a0a0a7e-palestina-hanan-ashrawi-vimeo-700x402

Ханан Ашрави: Опасен план на Израел за етничко чистење на Ерусалим

Членката на извршниот комитет на Организацијата за ослободување на Палестина, Ханан...

nuklearna-eksplozija-940x560

Сё поблиску до нуклеарна војна? Сеул и Јапан бараат нуклеарно оружје

“Јужна Кореја и Јапонија ќе настојуваат да се здобијат со нуклеарен арсенал за...

борисџонскон

Борис Џонскон: “Горд сум на Британската улога во создавањето на Израел

Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон, изјавил: ” Дека е горд на...

халал

Забрането сервирање на халал месо во училиштата во Lancashir во Англија

На илјадници ученици Lancashir во Англија повеќе нема да им биде сервирано халал месо откако...

бизнис

Дупката во буџетот ќе се крпи со повисоки даноци и придонеси?

Повисоки придонеси, зголемување на данок на добивка, па дури и на ДДВ? Фискалната...

2-6-777x437

Забрана на глифосатот: Европа повеќе не сака да јаде и пие отрови

ЕУ се подготвува да ја забрани употребата на глифосатот, најчесто употребуваниот хербицид...

rohinxii

(Видео) Мијанмар: Можеби се далеку од нас, ама ова е снимка на вистински егоздус и катастрофа

Секој ден светските агенции известуваат за Рохинџи муслиманите кои бегаат од насилствата...

IDRIZOVO

Условите во „Идризово“ – полоши отколку што можете да замислите!

Објекти во руинирана состојба, без можност да се реновираат. Ќелии од 15 метри квадратни во...

rohinja_ap1

ОН: Шокантни извештаи за сексуални насилства над Рохинџиите

Лекарите од Меѓународната организација за миграција лекувале жени и девојки кои биле...

девојче хиџаб

Апелацискиот суд во Чешка ја подржа забраната за хиџаб во медицинско училиште

Апелацискиот суд во Чешка ја потврди пресудата на нискиот сид во случајот на ученичка од...

aung

Крајно лицемерие, Аунг Сан: “Загрижени сме што голем број на муслимани бегаат од нашава земја, сакаме да откриеме зошто?

Додека и понатаму трае прогонот на мусалиманското малцинтсво во Мијанмар после бројните...

су

Институт за Нобелова награда: На Су Кји не може да и` биде одземена наградата

Нобеловиот институт соопшти во петокот дека не можат да и` ја одземаат Нобеловата награда за...

IMG_6429-740x440

Израелска министерка за правда подржува геноцид врз Палестинците

Министерката за правда на израелскиот ционистички режим на годишното собрание на...

узбек

Шведска не го прифати барањето за азил на 106 годишната Узбек

106 годишната Бибихал Узбек по патувањето низ Европа аплицираше за азил во Шведска. Шведска...

sukju

Зошто “нобеловката“ Suu Kyi не го сопира геноцидот над муслиманите во Мијанмар

Истакнатиот босански режисер Харис Пашовиќ на својот Фејсбук профил кратко се осврнал на...

21199737_1775056425842082_5507207358825318353_o-1024x576

Срамотна Нобеловка

Аунг Сан Су Чи добитничка е на наградата Сахаров за слобода на говор во 1990 година и...

асад

И Велика Британија се откажа од ставот дека Асад треба да си замине од власт

Британскиот дневен весник Тајм пишувал за промена на ставовите на западните влади спрема...

Vlada-MK

Влада: 830 илјади евра исплатени на лица кои не доаѓале на работа

Од 80 до 166 лица кои биле вработени од поранешниот Генерален секретаријат на Владата земале...