Category: Дно на Дното

feto

Сведок: ФЕТО формираше синџир на проституција од 3.000 лица

Четин Ачар, поранешен член на терористичката организација ФЕТО кој е сослушан како сведок...

%d0%bf%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8

Американски сенатор му се заканил на ОН: Спорна резолуцијата за заштита на палестинската земја

Американскиот сенатор Линдсеј Грахам се заканил дека ќе бара од САД ограничување на...

posmrtni-fotografii

ГАЛЕРИЈА: По говорот на Груевски и заканите со Ќосето – се појавија фотографии од некролози од амбасадори

Посмртни фотографии од амбасадорите во земјава се појавија на социјалната мрежа Имгур....

%d0%b8%d0%b7%d1%80%d0%b0%d0%b5%d0%bb%d1%83%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%9a%d0%b5

ЕУ: Израел сруши 866 куќи, без кров над глава 1.221 Палестинец

РАМАЛА (АА) – Дипломатите на Европската Унија велат дека Израел во текот на 2016 година...

%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%84%d0%b8%d0%ba%d0%b0

Шиитската милиција – Окупаторска сила во Алепо под команда на Иран

Видливото присуство на шиитската милиција која под иранска контрола дејствува на целата...

%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%bf%d0%be

ГЕНОЦИД ВО ЖИВО: Ова е последно јавување од Алепо. Збогум свете и срам те било!

Активистката Лина ел-Шами преку видеопораки ја пренесува трагедијата што се случува во...

gjorcev

Ѓорчев му се закани на Заев „со народот“: „Трпеливоста ќе прерасне во гнев“

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ се закани на Зоран Заев затоа што тој претходно побара да се...

%d1%80%d0%be%d1%85%d0%b8%d0%bd%d1%93%d0%b0

ГЕНОЦИДОТ ВРЗ РОХИНЃА МУСЛИМАНИТЕ ПРОДОЛЖУВА: “Сопругот и моето бебе беа убиени во затвор“

Дваесет и пет годишната Дифуракахан Рахимулах којашто се засолнила во Бангладеш поради...

islam

Словачка не го признава исламот како религија

Исламската фондацијата во Словачка го осуди усвојувањето на постапките на новиот закон кој...

%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%98%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d1%98%d0%be%d1%82%d1%80%d0%b5%d1%81

Арамии деноноќно работаат под урнатините во централна Италија

Отецот Марко Руфини верува дека добро организирани луѓе го зеле познатото чувано дело“...

kurc

Го прочитал ли Курц извештајот на ЕК за Македонија?

Вакви „излети“ не придонесуваат за излез од кризата, особено ако се спротивни на...

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%bd%d0%b8%d0%ba

Во Македонија социјална помош земаат починати, но не и бездомници!

Цветан нема ниту 30 години, а изгледа како 50-годишник. Живее на улица, јаде што ќе му фрлат,...

%d0%a1%d0%b0%d0%bb%d0%bc%d0%b0%d0%bd-%d0%b8-%d1%81%d0%b8%d1%81%d0%b8

Египет го изненади целиот арапски свет: Претседателот Сиси го подржа Башар ал Асад

Чекорот на египетскиот претседател ќе има сериозно влијание на односите со Саудиска...

%d1%80%d0%be%d1%85%d0%b8%d0%bd%d1%9f%d0%b8%d0%b8

Нови страдања на Рохинџиите: Цели села во пламен

Мијанмар – Откако HRW објави видеоснимки на кои за гледаат видливо уништени 430 куќи, уште 820...

izraeldivogradbi

МНР на Палестина: Израел се подготвува за изградба на 7.000 нови станбени единици во Ерусалим

Министерството за надворешни работи на Палестина соопшти дека Израел се подготвува за...

%d0%b8%d0%b7%d1%80%d0%b0%d0%b5%d0%bb%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%b2%d0%be%d1%98%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8

ЦИОНИСТИЧКИТЕ ЗЛОСТОРНИЦИ СЕ ИЗЖИВУВААТ НАД ДЕЦАТА! Најмалку 350 палестински деца се наоѓаат во израелските затвори

Клубот на палестинските затвореници потсетува дека изреалските сили од 2015 година затвориле...

%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%b2%d0%be%d1%98%d0%bd%d0%b8%d0%ba

САД ги отфрлија обвиненијата за воени злосторства во Авганистан. Не го признаваме статутот на Меѓународниот кривичен суд

САД ги отфрлија обвиненијата и соопштиле дека американските војници и агенти во Авганистан...

amerikanska-vojska

МКС: Постои можност американската војска и ЦИА да сториле воени злосторства

ХАГ (АА) – Припадниците на американската војска и на Централната разузнавачка агенција...

палестина знаме

ПОСЛЕ ИЗРАЕЛСКАТА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Отфрлено барањето на Палестина за прием во Интерпол

Обидот на Палестина да му се придружи на Интерпол денес е отфрлен на гласањето на Конгресот...

груевски

„Странските служби” влегоа во изборната трка

  Груевски и Ахмети вчера зборуваа за „центри кои не и мислеле добро на Македонија“, или...

акса

ЦИОНИСТИТЕ НЕ МИРУВААТ: Израел демолирал гробови на историските муслимански гробишта во Источен Ерусалим

Sheikh Omar al-Qiswani, директор на џамијата Ал-Акса, остро го осуди израелското насилство над...

belgija

Според белгискиот суд активностите на ПКК не се терористички чин

БРИСЕЛ (АА) – Белгискиот суд донесе пресуда дека активностите на ПКК, која е на листата на...

%d1%82%d1%83%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%be%d1%80%d0%b0-copy

„Би-би-си сака да го наруши имиџот на Турција“

ИСТАНБУЛ (АА) – Индустриската комора на Истанбул истакна дека е неоснована веста на...

siromastija

Стапката на сиромаштија во Македонија лани 21,5 проценти

СКОПЈЕ (АА) – Државниот завод за статистика денеска објави дека стапката на сиромашни...

%d1%98%d0%b5%d0%bc%d0%b5%d0%bd5

(Фото) Хуманоста умира на брегот на Црвеното море

Болниците ширум Јемен преполни се со луѓе кои се наоѓаат на работ на смртта заради...

silegov-rankovce

Груевски и во Ранковце излажа за 6.000 вработувања!

Прес конференција, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Ранковце, 25.10.2016   Почитувани, Денеска...

%d bloggers like this: