Category: Дно на Дното

авион

Малезија објави аудиоснимки од исчезнатиот авион, екепсертите тврдат дека тие се “дотерувани“

Аудио снимките од разговорите на пилотот на исчезнатиот малезиски авион МХ 370 и контролата...

Голема Албанија веќе е создадена!

ТИРАНА – Дека Албанците од целиот Балкан одамна сериозни се подготвуваат за соединување...

tunis

ТУНИС: Стоп за Израелските туристи и граѓани на Туниско тло.

Членови на Националното собрание (НЦА) на Тунис побараа сменување на двајца министри после...

б2

Хаос во источниот дел на САД, земјата се отвори и проголтала автомобили

Цела улица се срушила притоа носесјќи со себе огромен број на возила кои биле паркирани....

MONALIZA

Го отворија гробот на Мона Лиза

Ренесансната гробница во базиликата на Пресвето Боговештение, беше отворена во вторникот,...

ДОСЕГА НЕ ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Вака Тито зборувал англиски

ДОСЕГА НЕ ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Вака Тито зборувал англиски

Ако внимателно се послуша снимката, која ја прикажува посетата на Тито на Велика Британија...

исус

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Исус Христ не бил распнат на крст ?! ( ФОТО)

Турција тврди дека поседува оригинален запис од Еванѓелието по Варнави, религиска книга...

Gadafi-M

ЗА ОВА НЕ СЕ ЗБОРУВА: Ви го представуваме пеколот на Либија после Гадафи

Полковникот Гадафи е линчуван од страна на група вооружени лица на 20 октомври 2011 година,...

Американските санкции кон Русија, прво удрија по американската компанија Visa (VISA)

  ВАШИНГТОН- Популарната американска финансиска компанија Visa (VISA) соопшти дека од првиот...

АКО РУСИЈА НАПАДНЕ: Поранешниот шеф на НАТО открива дали САД ќе влезе во војна !

Ако дојде до инвазија Русија ќе биде економски и дипломатски изолирана од поголемиот број...

земјотреси

БАЛКАНОТ ВО ЕПИЦЕНТАРОТ НА ЗЕМЈОТРЕСИ: Ни се заканува ли катастрофа ?

Во вторникот локалните и европските сеизмолошки служби забележаа бројни потреси на тлото....

ПУТИН: Интернетот е проект на ЦИА.

-Сето тоа настана како проект на ЦИА, и денес така се развива. Ова е комплексна област чии...

авион1

Уште еден инцидент со Малезиски авион.

Авионот АТР 72 го напуштил аеродромот во малезискиот град Пенангу во 7 часот, меѓутоа веднаш...

хеликоптер

Ова е моментално најважниот проект на Американската војска вреден 100 милиони долари

Американската Воена морнарица наголемо работи на беспилотен хеликоптер кој ќе биде во...

платформа

Нов Триумф на Русија: Тргна нафтата од Арктикот..

Рускиот претседател Владимир Путин денес ја поздрави првата испорака на нафта од...

vladimirspiridonovicputin-euromaidanpr2

ВИСТИНА ИЛИ ПРОПАГАНДА : Таткото на Путин соработувал со нацистите..

ПОЛСКА – Владимир Спиридонович Путин, таткото на рускиот претседател Владимир Путин, бил...

шкотска

БРИТАНИЈА СЕ РАСПАЃА: Еве зошто Шкотите сакаат да ја на напуштат..!!

 Шкотланѓаните оваа есен одлучуваат за тоа дали и понатаму сакаат да останат во составот на...

ЕКСКЛУЗИВНО : Путин се подготвува да ја присоедини и Србија ! (Фото)

 Украинските територии на кои Владимир Путин фрлил око после Крим  се локации вои во 18-от...

сепаратисти.

НЕСТАБИЛНОСТ: Сепаратисти ги раздојуваат Европските држави!!

Аналитичарите стравуваа дека областите како Каталонија, Фландрија и Баскија би можеле да...

Кукавичлук: Капетанот прв го напуштил бродот..

Капетанот  Ли Џон-сеок (60) побегнал од траектот 40 минути откако бродот започнал да тоне,...

ЕВЕ ЗОШТО СЕ ВОЈУВА: Ова се сите делови на Украина кои би можеле да се припојат кон Русија.

Ако Владимир Путин одлучи да продолжи со анексијата на украинскиот регион во кои живеат...

ток

Турција сака да го смени „Јужниот Тек“

ИСТАНБУЛ – Турција има намера на Русија да и предложи минување на гасоводот Јужен тек по...

Американците нервозни на Израел: Зошто не неподдржувате?!!

Влијателниот израелски весник „Haarec“ објави дека Стејт департментот и Белата Куќа се бесни...

ток

ТАЈНАТА НА ВИДЕЛИНА: ЕУ го урива Јужниот Тек.

Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Барозо најавил дека Европската Унија...

Физички напад врз лидерот на Турската опозициска партија

Повторното заседавање на Турскиот парламент, после кратката пауаза помина со повторен...

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО УКРАИНА: Руското знаме се вее и на владината зграда во Харков (Видео)

Активисти го развиориле руското знаме на зградата на регионалната админисtрација во Харков,...

%d bloggers like this: