Category: Дно на Дното

црна гора

Црна Гора на нишан на руските ракети!

Русија на нишан ги држи сите членки на НАТО. Заради то, кога Црна Гора ќе влезе во оваа...

putin

ПУТИН ГО ПРЕСЛУШКУВА ЦЕЛ БАЛКАН: Тајни документи ја откриваат руската шпионска мрежа во Европа

Москва мудро ја сочува својата шпионска мрежа ширум цела Европа. Руската служба е доволно и...

сплит

МИСТЕРИЈАТА НА АВИОНОТ НА ЦИА: Откриено зошто агентите го посетиле Сплит!

Prema šturim informacijama ambasade jedne velike zemlje s istoka Europe, boravak ljudi CIA u Splitu ima veze s najstojanjima da se smanji veliki finansijski i...

аеродром

БЕЛГИЈА НА НОЗЕ: Кавга помеѓу Фламанците и Валонците заради аеродромот во Брисел.

Аеродромот кој е речиси на два километри од Брисел, во фламанската општина Завентем, ја труе...

hrvatska

Хрватска воведува и неработен четврток за фирмите во криза

Хрватската Влада денеска изгласа предлог-закон за зачувување на работните места, со кои...

Саманта

Ова жена ја чува елитна група на исламски борци, подготвени да убијат секого кој ќе и пријде.

Британката Саманта Лутвејт (30) ја заштитувааат елитни исламски борци, кои се подготвени да...

tupolev-tu-95-bear

ДРАМА: Руски бомбардери пристигнаа до Калифорнија.

Во момент кога украинската криза може да предизвика судири од глобални размери меѓу...

Турските војници после 148 години повторно на Р`тот Добра надеж

Помореските сили на Турција после пауза од 148 години, повторно поминаа покрај Р`тот добра...

ахиска

Украинските Ахиска Турци побараа заштита од Турција.

Турското малцинство населено во источниот дел на Украина, повика Турција да ги заштити....

такфири

ЕКСЛУЗИВНО: Саудиска Арабија испраќа борци во Украина!

ТЕХЕРАН – Саудиска Арабија испратила борци-Такфири од Сирија во Украина да се бират...

(Видео) Погледнете ја експлозијата која збриша цел град од лицето на земјата.

Следниов видео материјал ни доаѓа од сирискиот град Марат ал Нумана, каде според...

спионски авион

ХАОС НАД КАЛИФОРНИЈА: Шпионски авион предизвика општа паника!

Висината на шпионскиот авион и неговата рута го преоптеретиле компјутерскиот систем...

авион

Малезија објави аудиоснимки од исчезнатиот авион, екепсертите тврдат дека тие се “дотерувани“

Аудио снимките од разговорите на пилотот на исчезнатиот малезиски авион МХ 370 и контролата...

Голема Албанија веќе е создадена!

ТИРАНА – Дека Албанците од целиот Балкан одамна сериозни се подготвуваат за соединување...

tunis

ТУНИС: Стоп за Израелските туристи и граѓани на Туниско тло.

Членови на Националното собрание (НЦА) на Тунис побараа сменување на двајца министри после...

б2

Хаос во источниот дел на САД, земјата се отвори и проголтала автомобили

Цела улица се срушила притоа носесјќи со себе огромен број на возила кои биле паркирани....

MONALIZA

Го отворија гробот на Мона Лиза

Ренесансната гробница во базиликата на Пресвето Боговештение, беше отворена во вторникот,...

ДОСЕГА НЕ ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Вака Тито зборувал англиски

ДОСЕГА НЕ ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Вака Тито зборувал англиски

Ако внимателно се послуша снимката, која ја прикажува посетата на Тито на Велика Британија...

исус

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Исус Христ не бил распнат на крст ?! ( ФОТО)

Турција тврди дека поседува оригинален запис од Еванѓелието по Варнави, религиска книга...

Gadafi-M

ЗА ОВА НЕ СЕ ЗБОРУВА: Ви го представуваме пеколот на Либија после Гадафи

Полковникот Гадафи е линчуван од страна на група вооружени лица на 20 октомври 2011 година,...

Американските санкции кон Русија, прво удрија по американската компанија Visa (VISA)

  ВАШИНГТОН- Популарната американска финансиска компанија Visa (VISA) соопшти дека од првиот...

АКО РУСИЈА НАПАДНЕ: Поранешниот шеф на НАТО открива дали САД ќе влезе во војна !

Ако дојде до инвазија Русија ќе биде економски и дипломатски изолирана од поголемиот број...

земјотреси

БАЛКАНОТ ВО ЕПИЦЕНТАРОТ НА ЗЕМЈОТРЕСИ: Ни се заканува ли катастрофа ?

Во вторникот локалните и европските сеизмолошки служби забележаа бројни потреси на тлото....

ПУТИН: Интернетот е проект на ЦИА.

-Сето тоа настана како проект на ЦИА, и денес така се развива. Ова е комплексна област чии...

авион1

Уште еден инцидент со Малезиски авион.

Авионот АТР 72 го напуштил аеродромот во малезискиот град Пенангу во 7 часот, меѓутоа веднаш...

хеликоптер

Ова е моментално најважниот проект на Американската војска вреден 100 милиони долари

Американската Воена морнарица наголемо работи на беспилотен хеликоптер кој ќе биде во...