2.6 C
Struga
сабота, јануари 19, 2019

(Видео порака ) Со поздрав од Улкер Арената – (Турција) до Дубаи Портал

Дека сепак Dubai Portal, ја има подршката и од нашинците во Турција како и нашите од Македонија, зборува и оваа порака ( поздрав)  која...

Од настапот на Фуат Исакоски – Румелија ТКНЦ на Манифестацијата “ Македонија наш дом“

Не можејќи да го сокриеме задоволството од синоќешниот настап  (иако тоа планиравме да го направиме во наредниве неколку денови со прикажување на видео снимениот...

ДТВ ( Видео) : Во пресрет на манифестацијата “Македонија наш дом“ и учеството на...

Врз основа поканата за учество на Румелија Торбешки Културно Научен Центар на  овогодинешнава  Манифестацијата “ Македонија наш дом“, во организација на АОПЗ - Агенција...

За поткопување на соживотот или нешто сосема друго…

Сме навикнале веќе во оваа наша заедничка држава кога би тргнале од Струга, па еве веќе и од Подгорци кон Скопје да се изнагледаме...

Од годинешнава ХАТМА-2014 Подгоречка Џамија – Подгорци (Видео)

Како и секоја година, така и оваа во рамките на организацијата на Џамискиот Меџлис при џамија Подгорци се оддржа традиционалното проучување на ХАТМА -...

(Видео+Фото) В.З. – Подгорци : Започна овогодинешното наводнување на земјоделските површини.

Со одредување на вододелител за оваа предстојна сезона од 1-јули се започна со наводнување на земјоделско обработливите површини во атарот на населба Подгорци. Засега немаме...

Хуманитарната помош на ТКНЦ Румелија и нашите граѓани пристигна во Сараево.

Природната катастрофа која ги погоди регионите на Балканот, односно Босна и Херцеговина, Србија и Хрватска зад себе оставија огромна материјална, а и нематеријална штета. Преведено...

Колку за потсетување дека “НЕ ИМА“ онакви какви што сме. Едно, ама различни...

Во прилог на овој пост Ви презентираме едно прекрасно видео, - изведба на една наша позната торбешка песна која и ден денес се пее...

ОУ “Гоце Делчев“-Подгорци, Од запишувањето – приемот на новите првачиња.

Официјално во пенеделникот 19.05.2014 започна приемот, односно запишувањето на правачињата (новите ученици) во Основното Училиште “ Гоце Делчев“ - Подгорци. По тој повод денес имавме...

Од нашите овогодинешни Матуранти – 2014 ( Нека им е со среќа) Видео +...

По повод  завршеното четири годишно средно образование, како и секоја година , и оваа во просториите на хотел Дрим - Струга беше организирана свечена...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!